§14) Tehnični pripomočki - pojasnilo prosim

Fric

New Member
Reaction score
0
To pravilo ureja tudi pravilo 150ms. Pomeni pa, da je prepovedano zaporedno pošiljanje štirih ukazov v manj kot 149ms.(V eni sekundi je dovoljeno poslati največ 5 napadov).

Zanima me, ali tisti stavek v oklepaju poskuša dodatno pojasniti prejšnjega?

Če pravilo 150ms pomeni, da je prepovedano zaporedno pošiljanje 4 ukazov v manj kot 149ms, kot pravila pojasnjujejo, potem si predstavljam, da mora biti med vsakim poslanim ukazom najmanj 51ms.

Če pa je pravilo mišljeno tako, da bo stavek v oklepaju tisti, ki je glavni in katerega se je treba držati; torej da je dovoljeno poslati največ 5 napadov v 1 sekundi, potem pa tako napišite!

Zakaj 51ms?
prvi napad ob času nič
drugi napad 51ms kasneje (čas 51ms)
tretji napad 51ms kasneje (čas 102ms)
četrti napad 51ms kasneje (čas 153ms)
peti napad 51ms kasneje (čas 204ms)
šesti napad 51ms kasneje (čas 255ms)
....

Torej med prvim in četrtim napadom mine 153ms, kar je več kot 150ms.
Med drugim in petim je prav tako 153ms,...

Ali je to fizično izvedljivo ni stvar te debate.

Med vsakimi štirimi zaporednimi napadi je 153ms.
Seveda pa to znese mnogo več napadov v 1s: točno 20

Na tribalwars pravila čisto jasno določajo
It is illegal to send a string of 4 commands consecutively in less then 150 ms.
 

DeletedUser

Guest
Zanima me, ali tisti stavek v oklepaju poskuša dodatno pojasniti prejšnjega?
Ja

Če pravilo 150ms pomeni, da je prepovedano zaporedno pošiljanje 4 ukazov v manj kot 149ms, kot pravila pojasnjujejo, potem si predstavljam, da mora biti med vsakim poslanim ukazom najmanj 51ms.
ne,to samo pomeni da lahko samo 4napada v 150ms pošlješ.

Če pa je pravilo mišljeno tako, da bo stavek v oklepaju tisti, ki je glavni in katerega se je treba držati; torej da je dovoljeno poslati največ 5 napadov v 1 sekundi, potem pa tako napišite!
stavek v oklepaju je samo dodatno pojasnilo:rolleyes:

Zakaj 51ms?
prvi napad ob času nič
drugi napad 51ms kasneje (čas 51ms)
tretji napad 51ms kasneje (čas 102ms)
četrti napad 51ms kasneje (čas 153ms)
peti napad 51ms kasneje (čas 204ms)
šesti napad 51ms kasneje (čas 255ms)
....

Torej med prvim in četrtim napadom mine 153ms, kar je več kot 150ms.
Med drugim in petim je prav tako 153ms,...

Ali je to fizično izvedljivo ni stvar te debate.

Med vsakimi štirimi zaporednimi napadi je 153ms.
Seveda pa to znese mnogo več napadov v 1s: točno 20

Na tribalwars pravila čisto jasno določajo

odgovori so pod quotami.
 

Fric

New Member
Reaction score
0
Kako naj bo stavek v oklepaju dodatno pojasnilo, če ni na nikakršen način povezan s pravilom!?

če je ta stavek del pravil, potem naj zapišejo takole:

To pravilo ureja tudi pravilo 150ms. Pomeni pa, da je prepovedano zaporedno pošiljanje štirih ukazov v manj kot 149ms. Dodatno je omejeno napadanje in sicer: v eni sekundi je dovoljeno poslati največ 5 napadov.

ne vem pa zakaj bi razločevali med pošiljanjem obrambe in pošiljanjem napadov?

Naj zapišejo splošno: v 1 sekundi je dovoljeno poslati največ 5 ukazov, pa pozabijo tiste milisekunde.
 

DeletedUser

Guest
Naj zapišejo splošno: v 1 sekundi je dovoljeno poslati največ 5 ukazov, pa pozabijo tiste milisekunde.

Ne to tudi ni vredu, ker mora biti min. meja za pošiljat 4 napade zapored, ker sicer bi lahko pošiljali 4 napade v recimo 10ms in pol celo sekundo nič, pa bi bilo še vedno po pravilih.

Tako da oba pogoja sta nujna, je pa res da ni ravno posrečeno napisano.
 

DeletedUser

Guest
vbistvu sem imela jaz priložnost izvedeti to pravilo iz rok angleških in-game moderatorjev ker sem že imela probleme s tem. kolikor so oni meni v pojasnilu napisali je to pravilo izdano bolj zaradi noble-trainov in velja da mora samo razlika med prvim in četrtim napadom biti 150ms. znotraj teh 150 ms pa lahko ti delaš kaj hočeš :cool:

če to drži tako kot so mi oni to razložili, potem stavek v oklepaju ne služi samo natančnejšemu določanju prejšnjega stavka, ampak stoji sam zase
 

DeletedUser

Guest
vbistvu sem imela jaz priložnost izvedeti to pravilo iz rok angleških in-game moderatorjev ker sem že imela probleme s tem. kolikor so oni meni v pojasnilu napisali je to pravilo izdano bolj zaradi noble-trainov in velja da mora samo razlika med prvim in četrtim napadom biti 150ms. znotraj teh 150 ms pa lahko ti delaš kaj hočeš :cool:

ahem, menda je to res, ja. ampak.. saj smo vedno vsi imeli tu v mislih noble train, ali pač?
 

Fric

New Member
Reaction score
0
No, sem malo pobrskal po angleških pravilih in pojasnijo, da velja enako za vlakec kot za pošiljanje obrambe.
Čeprav je najbrž zavzemanje mesta bolj pod drobnogledom.
 
Top