Intervju z legendo TW

Motorka

Community Manager
Reaction score
4

Od velikih mojstrov se lahko marsikaj naučite, splača se zapomniti kakšen namig.

2. Pozdravljen Chisum, najprej se ti zahvaljujemo za ta intervju. Najprej nam povej nekaj o tvoji karieri v Vojni plemen.

Moja karijera ni bila pretirano dolga v primerjavi z nekaterimi drugimi igralci. Začel sem nekje ob koncu leta 2004 ali v začetku 2005, ko me je znanec prosil, če bi igral z njim. Rečeno storjeno sem začel igrati na svetu 3 kjer sem igral leto in pol, dokler nisem nehal zaradi pomanjkanja časa. Ampak zasvojenost je bila močnejša po nekaj kratkih poskusih na .de6 in .de10 sem se pridružil .de12, to je bilo spomladi 2007. Tam sem igral do konca leta 2010 potem pa je preveč mojih prijateljev moralo prenehati zaradi drugih obveznosti in igra ni bila več ista. Nekaj časa sem igral tudi na .de15 in .de16 in celo na .es, ker sem si želel poskusititi še kaj drugega. Vendar je zame več kot en svet preveč, čeprav mi služba dopušča igranje skozi ves dan. Potem je ven prišla beta in igra me je ponovno omrežila. Od takrat naprej me lahko najdete na nemških serverjih in na beti, če potrebujem večji račun za testiranje hroščev ali pa kakšen znanec potrebuje čuvaja računa. Delam tudi na projektu, ki se ne tiče Vojne plemen ampak moram priznati, da za to nimam preveč časa.


3. Kakšna misliš, da je najboljša začetna strategija?

Moja strategija je aktivnost, če mene vprašate je to ključ do uspeha, aktivno farmanje, urjenje napadalne vojske, zatiranje sosedov in hitra izgradnja plemiškega dvora. Potem pa zavzemanje najboljše bližnje vasi v pravi oddaljenosti. To vodi k še hitrejši rasti, ker imaš več enot in tako naprej. Točke potem pridejo same od sebe, čeprav sploh ne gledaš na njih.


4. In kaj je največja past za začetnike?

Na žalost jih je kar nekaj za začetnike. Največje so kombinacija neizkušenosti in pomanjkanja aktivnosti. Vojna plemen je preprosta igra, ki se je vsak lahko hitro nauči. Novi igralci ponavadi omalovažujejo, faktor aktivnosti čeprav je, kot sem prej povedal to bistveno. Druga stvar je ta, da ponavadi novinci ne grejo skozi začetnega vodiča in ne preberejo pomoči in drugih nasvetov. Potem se zgodi to, da veselo gradijo svojo vas na račun enot in kaj kmalu postanejo proizvajalci surovin za sosede.
Veliko jih potem čaka, da se začne nov svet, ker mislijo, da bodo uspeli če začnejo med prvimi. Meni pa se zdi boljše začeti bolj na obrobju in tam pridobiti nekaj izkušenj in dobrih praks. Veliko igralcev se tudi hitro ustraši, ko jih nekdo konstantno napada. Meni se pa to sploh ne zdi velik problem, ker obstaja mnogo načinov, kako se ubraniti napadov ali pa jih narediti neprofitne za napadalca.


5. Govorili smo o začetni igri, kaj pa strategija za pozno igro, kakšno uporabljaš ti?

Pozno v igri se mi zdita najpomembnejša vzdržljivost in potrpljenje. Fronte so ponavadi preveč utrjene, da bi jih lahko prebil, ker zahtevajo preveč žrtev. Zato je nasprotnike potrebno poraziti z konstantnimi in močnimi napadi na celi bojni črti. Tvoj ego in lestvica morata iti za nekaj časa na stranski tir, ko je potrebno pomagati plemenu v vojni, drugače se ne pride nikamor.


6. Kako pomembni so pri tej strategiji tvoji soigralci?

Na začetku je mogoče igrati sam, ampak kasneje ni mogoče igrati brez soplemenjakov in prijateljev. Brez njih lahko samo gledaš, kako ti jemljejo vas za vasjo. Brez funkcionalnega plemena, tudi najboljša strategija ne more uspeti.


7. Kaj nam lahko poveš o svoji najljubši enoti?

Vse enote imajo prednosti in slabosti, Zato je izbira najljubše toliko težja. Ampak na koncu je kombinacija enot recept za uspeh, ne opirajte se preveč na eno samo enoto, saj ne boste prišli daleč.


8. Zagotovo bom pozoren na to. Kaj pa tvoje ime, kaj ti pomeni?

Če sem iskren, niti nisem preveč navezan na svoje ime. Ker nisem preveč kreativen v tem smislu, sem prepresto izbral ime filma, ki je bil takrat na televiziji. Od takrat se ga držim preprosto za to, da se mi ni potrebno zapomniti preveč imen in gesel, ampak ne morem reči, da mi je res všeč.


9. Ali pri igranju uporabljaš premium?

Seveda, premium račun zelo poenostavi igranje in skrajša čas, ki ga potrebuješ, tako, da se res lahko osredotočiš na ključne dele igre. Do določene velikosti lahko igraš brez ampak, ko se začnejo prvi veliki napadi pa pride še kako prav.


10. Kaj je pri Vojni plemen najtežje?

Največji izziv je iskanje načinov, kako s svojim plemenom premagati nasprotnike.


11. Kaj imaš pa pri igri najraje?

Če samo pogledate zakaj sem prvič končal, bo vse jasno. Komunikacija in prijatelji iz plemena so mi zelo pomembni.


12. Kot zadnje pa: ali priporočaš kakšno glasbo za poslušanje med igranjem VP?

To je pa odvisno od dela dneva in tega, kako se počutim. Pnavadi poslušam svojo najljubšo rock glasbeno postajo. Ali pa kaj takega, da me sprosti naprimer klasiko. Vem da sta to dve zelo različni zvrsti ampak mi to odgovarja.^^

Vaša ekipa VP

 

DeletedUser

Guest
ja pa kaj si nor, večjega odkrivanja tople vode pa še res nisn doživo. =//
 
Top