Odgovorjeno Nasveti za speed

DeletedUser

Guest
jučeraj speed
z deffom sn začel prvo vas..ker nisam imel pleme sam sn bil in vzel sn enega barbara in potem full off..in pač sn končal na drugem mestu..bil sn prvi amapak zadnji 15 minut je ovi zmagovalec noblal svojega prijatelja in za*ebal me :(

Bejz ga bejz... Mislim, da bi se moral tudi sam preizkusiti v speedu ? Kaj misliš :D :D
 

DeletedUser

Guest
Po moji taktik je prvo najboljš nadgradit surovine, obzidje pa delat vojsko, plemiški dvor zgradim šele ko se odločim da bom nekoga prevzel.Pa v vsaki obrambni vasi imam približno 10000sulic 10000 mečev / 10000 sulc pa ka ostane od kmetije TK al pa lokostrelce.. uglavnem vas razvijem da mi zasede največ 2000-2100 (ali pa še manj) populacije pri zgradbah. Ostalo pa posvetim samo vojski. V prvi vasi si je dobro naredit obrambo ali pa napadalno, odvisno kakšen tip igralca si. Jst začnem na speedih z obrambno vojsko, ko pa želim zavzet igralca si pa naredim napadalno vojsko, pa ko zavzamem drugo vas pa delam napadalno vojsko, potem pa spet 3-4 vasi obrambnih, pa spet 1 napadalno. Čeprav ne moreš veliko ropat, je zmeraj dost barbarskih okol pa pošleš ene 1000 sulic ali pa več pa vse pobere, pa potem čez kako uro dve spet napadeš pa spet poberejo vse ka ma v vasi surovin. :)
 

DeletedUser

Guest
[NICK]H-Hazer[/NICK]
...na kakšnih speedih pa Ti igraš, če ropaš vasi (šele) čez kakšno uro ali dve...?



Mi lahko gdo da prosim kakšen pameten nasvet glede speeda,namreč že tri dni poizkušam različne taktike začetka,a na koncu vedno pristanem na istem mestu-brez vasi:D:D


...nasvetov (raje) ne dajem...
lahko pa s Teboj (in drugimi) delim nekaj malega mojih izkušenj s speedom;
če je kdo pomislil na speed kot drogo ~ priporočam nekaj veliko, veliko, ... veliko boljšega: "zadevanje" s poljubčki :)
((po mojem mnenju) je tudi veliko, veliko, ... veliko bolje od VP speeda :)

...najprej je (verjetno) najpomembneje kakšne so nastavitve sveta in kakšen je cilj igre...
speedi imajo namreč različne "pogoje" za "zmago";
lahko so to (najbolj običajno) točke,
lahko so to ODA točke,
včasih imaš samo eno vas in se za zmago štejejo točke (kar pomeni, da je potrebno druge rušiti, itn.),
lahko že imaš popolnoma nadgrajeno vas in se začenja tako, da se vsi hitijo najprej ojačati tako,
da delajo le nekaj vojske in čimprej plemiče ter prevzemajo bonusne in barbarske (ki so ravno tako na max. nadgrajene)
(ali moram sploh še napisati, da je meni slednja najljubša varianta :D
...kar logično "pogojuje" tudi način, taktiko in strategijo igre...
recimo: kjer štejejo le ODA točke, nima ravno smisla delati obrambe
(in tudi tako omogočati drugim, da bodo tiste ODA točke dobili)


...ker je teh variant precej, se bom omejil na navadno ~ z začetno vasjo na 26 točkah...
(verjetno tudi najprimernejšo za začenjanje s speedom)
sam začenjam nekako tako:
+ če je paladin (potem kip in paladin) ...in takoj farmanje, farmanje, ... farmanje najbližjih bonusnih in barbarskih...
+ surovine na 1 ~ kakor v običajnih svetovih, se je meni pokazalo, da je vlaganje v surovinske zgradbe potratno in nedonosno
(kljub hitrosti na speedu velja enako)
...je še ena prednost tega (za [NICK]Red rose[/NICK], če želiš narediti korak naprej in na koncu pristati malo drugače)...
takšne vasice Ti ne bo prevzemal nihče :)
+ naslednji korak je proti vojašnici in kovačiji,
medtem pa preverim v simulatorju, kakšna je minimalna potrebna vojska, da med farmanjem ni izgub
(oziroma da je kolateralna škoda še sprejemljiva);
večinoma je na začetku (tudi ko/če ni paladina) že dovolj 1 :sulica: in 1 :meč:
+ tako (potrpežljivo) nekaj časa farmam in iz nafarmanega delam vojsko :sulica: in :meč:
(po točkovni lestvici sicer padaš in padaš, vendar imaš v vasi (zagotovo) največ (možnih) enot)
...zgradbe ~ še posebej na začetku, ko gre vse v enote...
delam preudarno in zgolj ko/če je (nujno) potrebno (skladišče in kmetijo)
+ ko sem nekje na cca. 250 :sulica: in 250 :meč: in je izkupiček roparskega vala ustrezen, se usmerim proti konjušnici
...obzidje in skrivališče...
če je ravno potrebno malo izravnati glino, naredim tudi vmes,
sicer pa začnem delati šele takrat, ko je moč pričakovati rušilne napade
(in ko je smiselno braniti vas ~ sicer vojska farma oziroma se tako umika in čaka na proti napade)
...torej nekako tako delam vas mešano...
:sulica: in :meč:
:lc:
in tudi :sekira: ter izvidnike
...vendar je od konjušnice naprej dokaj odvisno, kakšne sosede imam, itn...
pa toliko če~jev je od tukaj naprej in kako se odzvati na kaj

...če ne boš delala surovinskih zgradb in boš preudarno investirala v zgolj (nujno) potrebne...
ter farmala in farmala, in nafarmano porabila za vojsko, bodo le redki, ki Ti bodo kos ~ tudi če boš brez plemena sama
((skoraj) gotovo pa bo Tvoja vasica ostala do konca :D

PS
...pa "pozabi" Te "teorije" o 10.000 enot in polnih nukih, itn kaj je najbolj idealen napad in obramba...
če boš čakala na to ~ bo šla "bab(ic)a s kolačima" (mimo) ~ Ti pa spet brez vasi :)
(čim več :lc: :lc: ... :lc: ~ na speedih "vlada" :)


...ne pozabi pa se pred začetkom speeda razgibati ~ še posebej prstke...
če (slučajno) nimaš (kdaj) na kom ~ se prostovoljno javljam :blush:
...brez heca ~ res so možne "poškodbice" ~ da Ti (popolnoma) zaspi zapestje in roka...

PS
...upam...
da (mi) boš sporočila, kako Ti je šlo (tokrat)
 
Last edited by a moderator:

DeletedUser

Guest
Ne ropam vasi čez eno uro ali dve, ampak teh 30 minut posvetim samo k surovinam in potem na vojski.. Tak da maš že svojo proizvodnjo surovin + tiste ko jih naropaš.
 

DeletedUser

Guest
...morda praktične inštrukcije... (?!) :)
da Ti kdo ob (pravem času) kaj primernega in učinkovitega prišepne :)
(da se skupaj po~igrata :)
 
Last edited by a moderator:
Top