Skrivnosti

Status
Not open for further replies.

DeletedUser

Guest
No končno so se prikazale famozne skrivnosti. Bi bilo zelo lepo, če bi se kdo potrudu od višjih in malo bolj natančno razložil poanto teh skrivnostnih vasi.
 

DonSiete7

Member
Reaction score
0
A so vse skrivnosti bile nastavljane v barb. vaseh? Ker nevem ce bi v dobri uri in pol lahko prevzeli vse skrivnosti razen ene..

Mislim pa da bo to spremenlino potek igre ;) In ta svet se bo še dolgo odvijal, ker so skrivnosti res na vsakem kontinetu in bo treba imeti skoraj 100% dominacije da bi pleme imelo vse skrivnosti
 

ragnarok

Member
Reaction score
0
ni treba met vseh skrivnosti. Le eno skrivnost vsakega tipa. Skrivnosti bo 24, od tega 12 različnih tipov. Tako da zmaga pleme ki ima teh 12 skrivnosti. Če sem prav razumel. Mene bolj zanima to okrog prestavljanja...
 

jonke

Member
Reaction score
0
kukr jest razumem ..."V naslednjih dneh se bodo pojavile naslednje skrivnosti"... se bodo počasi pojavljale, in niso vse naenkrat prkazane še.
 

DeletedUser

Guest
pozdravljeni..vidim da ni nekega interesa da bi kdo od vodilnih pojasnil kaj več o skrivnostih,,kolk časa po zavzemu jo lahko preseliš..koliko daleč jo lahko preseliš ..itd..itd..
večji interes kot vidim je da skrbite za lepo slovenščino..se nekako strinajm..ampak žal nismo na TV dnevniku..predvsem je zanimivo da se zaklepajo teme..kar verjetno ni težko..zadnjič je celo eden napisal da nismo nekako zaželjen na forumu če nismo na nivoju modov (nekako v tem smislu)..itd..itd..
tak da se tud jaz poslavjam od zunanjega foruma..pa naj bo namen zunajnega foruma da se igrajo modi med sabo..ni mi bilo žal da sem bil banan 2 leti ..ker itak nisem nič zamudil..

edino kar sem zasledil od začetka VP je nekaj skript in malenkost navodil..kratek poizkus SoToFlow da naredi neko anketo oziroma dost konkretnih vprašanj in predlogov..kar pa ni bilo nekega zanimanja..žal

ja no pa revija..to so edine svetle točke branja foruma recimo v 3 letih ..tam nekej se je vse skup začelo..

ne bom pljuval več po nikomer ..ampak kot sem zasledil v teh letih je največje znanje modov zaklepanje tem..in seveda pomoč izbranim..tako da na koncu lahk rečem ..hvala vsem za trud ..ampak je bil vreden en lep kurac
 

Grobi

Forum administrator
Reaction score
0
Razlaga "Skrivnosti moči"

Osnove
Torej ste izurili enote, prevzeli nasprotnikove vasi, se pridružili močnemu plemenu in uničevali vse male igralce. Kaj pa sedaj? Po nastavljenem času se bodo po barbarskih vaseh povsod po karti pojavile "Skrivnosti moči". Te skrivnosti so izumi in odkritja, ki bodo vodila vaš svet v novo dobo. To bo tudi glavna naloga vseh plemen v igri: pleme, kateremu bo uspelo zbrati vse Skrivnosti in jih obdržati za določen čas, bo postalo najmočnejša sila v novi dobi in tako zmagalo igro.


Nadzor skrivnosti
Skrivnost osvojiš tako, da zavzameš vas, v kateri se trenutno ta skrivnost nahaja ( kar se vidi iz posebne ikone z zastavico na glavni karti) tako se skrivnost prenese v eno od tvojih vasi. Za razliko od enot v igri, se skrivnost lahko premika le za nekaj polj. Po premiku, mora ponovno dolgo počivati v novi vasi. Ko skrivnosti daš ukaz za premik, zapusti tvojo kontrolo, ne moreš preklicati premika ali je poklicati nazaj (razen, če se premakne nazaj k tebi), za to moraš paziti, komu jo zaupaš.


Skrivnosti se širijo
Po določenem času, se bodo skrivnosti razširile po plemenu, ki jih drži. Dobivali boste periodična obvestila, kdaj in možnosti kam se bo skrivnost razširila. Na novo nastala skrivnost je enako dobra, kot originalna. Kmalu se bodo skrivnosti tako razvedele, da jih bo težko zadržati pred pohlepnimi nasprotniki. Kmalu bo prišel čas za napad na vsako vas, ki bo imela skrivnost, ki jo vaše pleme še ne bo imelo.


Zmaga
Za zmago bo moralo pleme imeti vse skrivnosti. To ne pomeni vseh skrivnosti na karti, ampak vse različne skrivnosti, torej vsaj eno vsakega tipa. Ko bo pleme pridobilo cel nabor skrivnosti se bo začelo odštevanje do zmage. Če plemenu uspe zadržati vse skrivnosti za čas odštevanja, bo zmagalo igro. Vedite, da šteje le cel nabor. Če ima pleme več kot eno skrivnost, je dovolj, če obdrži le eno tega tipa, da obdrži cel nabor in zmaga.

Ko pleme zmaga, bo šel svet avtomatično v stanje miru in se počasi zaprl.
 

DeletedUser

Guest
hvala grobi..mogoče si mislu dobro..ampak zame je to jebanje v glavo...verjamem da velik folka ne bere foruma..( se sploh ne čudim )..ne bi o razlogih...sploh ne počekira če je že kdaj blo napisan kej podobnega...prvo kot prvo nimam 10 let..sem pač star osel ki klika tu ..imam svojih 45 let..in to sem prebral že 22.11.11 ko je objavu motorka.

kot sem že napisal zanima me v kolikem času lahk preseliš skrivnost iz vasi v vas..za kolk kvadratkov ..ali skrivnost prinese kakšen bonus v igri in podobno..pa ne mi reč da ne veste.(v kar pa močno dvomim..ker očitno so prve info zopet rezervirane za izbrane)..pa nič zato...če pa ne se pa lahko kdo saj pozanima ..makar v nemčiji..ampak očitno pri nas to pač ne gre..
 

DeletedUser

Guest
prav..pol pa bodite skrivnostni.(najlažji odgovor)...sej ne bi težil, mogoče niti ne bi spraševal,če bi že kakšno osvojili.. pa za čuda se skrivnosti čudežno pojavljao samo v enem območju ..tako da so res skrivnostne...očitno še eno skrivnostno naključje..haha
 

DeletedUser

Guest
Nekako se izogibam teh forumov ker so preprosto neumni. Vendar me nekaj zanima. Torej vemo vse o skrivnostih razen tega kaj dejansko počnejo. Vemo kje so, koliko morajo mirovati, kako se imenujejo, da se bojo širile, da jih je treba imeti 12 da dobimo "ultimate orožje", da je treba osvojit vas da jo/jih dobiš. Pa mogoč tud še kej. Ampak ne vemo pa, kaj nam bojo pomagale. Logika je pa res na vrhuncu. Al bi povedali, al pa se sploh ne bi matrali ze od zacetka govort kko in kaj z njimi in bi jih dejansko pustili kot skrivnosti.
 

ninja

Member
Reaction score
0
prav..pol pa bodite skrivnostni.(najlažji odgovor)...sej ne bi težil, mogoče niti ne bi spraševal,če bi že kakšno osvojili.. pa za čuda se skrivnosti čudežno pojavljao samo v enem območju ..tako da so res skrivnostne...očitno še eno skrivnostno naključje..haha

vseh pet skrivnosti je na severnem delu sveta, kjer se nahaja shop in bash, moderatorji, vsaka vam čast, dobro ste jih "naključno" porazdelili, kdor pozna statistiko in verjetnost ve, da to ni "naključna porazdelitev"

vse bolj očitno postaja, da nekdo hoče svojega zmagovalca, ker ga ni dobil ne na s1 ne na s4. :D

ignorantski odnos modov je pa že znan, so svetli trenutki sicer bili, a res le bolj kot izjema

Še zadnje vprašanje: zakaj ne morete javno napisat pravil glede skrivnosti? Očitno s tem hočete preveč pomagat izbranim plemenom, dokler me ne boste prepričal o nasprotnem. Dejstva govorijo dovolj očitno: vseh 5 skrivnosti na severnem delu sveta, nočete pojasnit delovanje (pravila) glede skrivnosti... Vemo pa, da nekaj ingame modov dobro sodeluje z shopom in bash. Se trudite na vseh koncih, pa vam lahko napovem, da vam na koncu ne bo uspelo, kot vam na s1 ni. Razen če nas vse banate, tako v igri kot na forumu, to pa znate, brez pojasnila, opravičila, samo da vam "ot..i" za par minut, kajne??

Prosim za pojasnilo, kolikšno število bo skrivnosti iste vrste? Odgovor nalepite tukaj ali sporočite kje so podrobna navodila.

ninja
 

DeletedUser

Guest
Za vse, ki ciljate na teorijo zarote.

Spodaj so skrivnosti po poimenovanju in kje se bodo pojavile:
[SPOIL]Kartografija se pojavi na celini 54
Knjigotisk se pojavi na celini 44
Smodnik se pojavi na celini 44
Anatomija se pojavi na celini 55
Mehanska ura se pojavi na celini 44
Klasični republikanizem se pojavi na celini 45
Zvezdna trdnjava se pojavi na celini 45
Decimalni ulomki se pojavi na celini 45
Dvostavno knjigovodstvo se pojavi na celini 54
Muškete se pojavi na celini 44
Perspektivno risanje se pojavi na celini 54
Astronomija se pojavi na celini 45
Kartografija se pojavi na celini 44
Knjigotisk se pojavi na celini 55
Smodnik se pojavi na celini 45
Anatomija se pojavi na celini 65
Mehanska ura se pojavi na celini 54
Klasični republikanizem se pojavi na celini 55
Zvezdna trdnjava se pojavi na celini 45
Decimalni ulomki se pojavi na celini 44
Dvostavno knjigovodstvo se pojavi na celini 53
Muškete se pojavi na celini 34
Perspektivno risanje se pojavi na celini 55
Astronomija se pojavi na celini 44

Upam, da ste opazili, da sta dve skrivnosti iste vrste. Torej 12 x 2.[/SPOIL]

Spodaj so navedene skrivnosti glede na kontinent:

7 x 44
4 x 54
4 x 55
6 x 45
1 x 65
1 x 53
1 x 34


Če damo tole na karto dobimo:
[SPOIL]
brez-naslova.png
[/SPOIL]

Taka je trenutna mapa plemen, ki imata največ možnosti za zmago:
[Rumene pike - SHOP & BASH]
[Modre pike - Barbaric]

[SPOIL]
brez-naslova.png

Rdeča črta je razmejišče med plemenoma.[/SPOIL]

Vidimo lahko, da je na strani od SHOPa in BASHa (in njihove razporeditve glede na kontinent) možnih za dobiti 20 skrivnosti. Ostalih 6 je v tem trenutku nedosegljivih. Pleme Barbaric pa lahko dobi 16 skrivnosti, ostalo pa bo morala iskati zunaj svojih meja. Vedno so odstopanja pri porazdelitvi skrivnosti ker ne more biti razpored vedno 50|50.

Je pa res, da če že pogledamo skrivnost "Anatomija" se nahaja na kontinentu 55 in 65, kamor SHOP skoraj nemogoče prodre brez boja. Skrivnosti so bile uvedene da premešajo bitke na druga mesta. Raje, da iščete luknje, se posvetite taktiki, branjenju, širjenju. Včasih je veljajo za dobro, če igralci niso bili raztreseni, vendar kljub temu, da sta SHOP in BASH bolj raztresena sta bolj kompatibilna, prilagodljiva. Tukaj iščite slabosti in prednosti. Posvetite se igranju in manj raznim teorijam zarote.


Kaj posamezne lastnosti naredijo pa boste morali izvedeti sami. :)
 
Last edited by a moderator:

DeletedUser

Guest
Še vseeno sever jih ima 14, jug pa 10...
Če imamo samo na jugu vse je to 10 skrivnosti+ da sta lahko kakšni podvojeni... Kdo je zdaj v prednosti:)?
 

steee

Member
Reaction score
0
Prov bumbarji so na temu forumu. Nemorem verjet kaksne oslarije pisete pri teh letih. Pejte na .de serverje pa si preberte o skrivnostih. Ali pa pejte travian igrat.

Pac ponobli skrivnost (sej si kao pr0) pa bos vidu vse njene znacilnosti.
 
Status
Not open for further replies.
Top