Tudi drugje se to dogaja

DeletedUser

Guest
Pozdravljeni

Že sem skoraj verjel, da se to dogaja samo pri nas na .si, svetovi na .net pa so nekaj popolnoma drugega. Tako so me vsaj prepričevali igralci, ki tam nadaljujejo svojo kariero...
O čem govorim? O "lepi" navadi, da se združijo top 2-3 igralci iz različnih plemen, ustanovijo novo pleme in ponoblajo bivše soplemenjake... tako dolgo da osvojijo svet.
Ker pa sem firbčen po naravi in vzgoji, sem brskal še po tujih forumih... med ostalim po forumu W72 .net. Naletel sem na naslednji prispevek iz začetka januarja tega leta... v originalu se glasi takole

Because all these guys do is steal the top 2 players out of the other tribes and merge again. It has happened since W6... and the merging madness will simply never end. It is the way the worlds are all played lately. Merging mania....They join hands as the big boys and eat out old tribe members (who helped them get where they are).... hooray they win... we cant remember where they started... but win is what they want even if they share the win with people they don't even know with profiles owned by up to four players that only met a month before the win....what did they win... hell no one hung around to even bother to find out... the others are all on the next 3 worlds. Merging their merry way to victory. And yes Ill be there... to sit and laugh at them all again.

Till I eventually manage to merge into the winning tribe again..... Hooooray.
Avtor: chanevr


Še prevod v kleno slovensko besedo

Kajti vse, kar ti tipi počno je, da ukradejo po 2 najboljša igralca iz ostalih plemen in se spet združijo. To se je dogajalo od W6 in ta združevalna norost se enostavno ne neha. To je način, na katerega se igrajo svetovi v zadnjem času. Manija združevanja... Veliki fantje si podajo roke in požrejo člane bivših plemen (ki so jim pomagali priti tja kjer so)... huurrra, zmagali so... ne moremo se spomniti kje (v katerem plemenu) so začeli... ampak zmaga je vse kar hočejo, čeprav to zmago delijo z ljudmi, ki jih sploh ne poznajo, z računi ki si jih lastijo tudi po štirje igralci, ki so se srečali komaj mesec pred zmago... kaj so zmagali... za vraga to sploh nikogar ne zanima... vsi ostali so že na naslednjih treh svetovih. Veselo se združujejo na poti do zmage. In da, tudi jaz bom tam.. sedel in se jim smejal vedno znova.
Dokler se mi končno ne bo uspelo spet združit v zmagovalno pleme... Huurrra.


Tako lepo je izrazil moje (upam da ne samo moje) misli, da bi jih sam le težko bolje. Kaj je s pripadnostjo plemenu, kam je šla medsebojna povezanost?? Koga briga, važna je samo zmaga, s komerkoli in na kakršenkoli način.
Je to res tisto, kar iščemo in hočemo od te igre? Kot neozdravljivi optimist upam da ne, saj takšnega razmišljanja je že v RL preveč. Igra VP pa naj bi bila umik iz RL, povratek v čase, ko so besede kot čast, pripadnost, poštenje... še imele svoj pomen.
 
Top