Vodič: Dobrodošli v svet Skript

Sasuke..

Member
Reaction score
0
Uporaba Skript
Vodič



Vse več igralcev Vojne Pleme na mednarodnih serverjih uporablja skripte. Zakaj je temu tako je preprost razlog – skripte olajšajo igralcu igranje igre. So pravi pripomoček za vse – od najbolj aktivnih pa tudi do tistih, ki morda nimajo preveliko časa.

1. Kaj je Skripta?

Skripta je v bistvu koda, ki je zapisana v Java jeziku. Javascript je programerski jezik v katerim se programira praktično vse (poznamo več programerskih jezikov npr. C++). Kadar boste videli primer take kode, vas bo morda presenetila, kajti zapisana je seveda v poljudno nerazumljivem jeziku. Vendar ni se treba bat, ne gre se za viruse ali za katero drugo hacker varijanto – je popolnoma legalno in uporabniku prijazno.

2. Kako uporabiti VP Skripto?

Prvo, česar se morate zavedati je, da skripte lahko uporabljajo le Premium RačuniPOZOR: nekatere skripte so narejne tudi za vse račune, pri tistih bomo to dodatno napisali. Vendar zaenkrat imamo v bazi samo Premium Račun skripte.

2.1 Poiscimo zavihek 'Nastavitve'

vp-skripte-1.png




2.2 Nato kliknemo na 'Uredi hitro orodno vrstico'

vp-skripte-2.png




2.3 Izberemo 'Dodaj nov vnos'

vp-skripte-3.png



2.4 In si pripravimo Skripto – bravo!

vp-skripte-4.png



Sedaj najdete skripto v enem izmed okenc pri orodnih vrsticah!

3. Kako uporabljati Skripto?

Sedaj ko imate Skripto inštalirano jo lahko preprosto uporabljate. Vsaka skripta ima opis kako deluje in od kje deluje (zbirališče, barake, itd.) – ta navodila morate nujno upoštevati, da bo skripta pravilno delovala.



Za poskus sem vam pripravil eno Farm Skripto.
Tukaj je koda za skripto:

[SPOIL]
Code:
javascript:var minlight=50;var minHC=0;var minScouts=1;var coords='[COLOR="Red"][B]Coords here[/B][/COLOR]';var d=document;if(window.frames.length>0)d=window.main.document;if(d.forms[0].x.value==""){coords=coords.split(" ");index=0;farmcookie=d.cookie.match('(^|;) ?lcfarming=([^;]*)(;|$)');if(farmcookie!=null) index=parseInt(farmcookie[2]);if(index>=coords.length) index=0;coord=coords[index];coord=coord.split("|");d.forms[0].x.value=coord[0];d.forms[0].y.value=coord[1];insertroops();d.getElementsByTagName("h3")[0].innerHTML="Farming Village (" + (index+1) + "/" + coords.length + ") ";index=index+1;d.cookie="lcfarming=" + index + ";expires=Thu, 13 Feb 2020 15:30:00 GMT";}else{insertroops();}function insertroops(){tscout=getTroop("spy");theavy=getTroop("heavy");tlight=getTroop("light");if(tlight>=minlight)d.forms[0].light.value=minlight;else if(tlight>5)d.forms[0].light.value=tlight-0;else if(tlight>0)d.forms[0].light.value=1;if(theavy>=minHC&&minHC!=0&&tlight>=20){d.forms[0].heavy.value=minHC;}if(tscout>=minScouts&&minScouts!=0&&tlight>0){d.forms[0].spy.value=minScouts;}}function getTroop(a){return parseInt(d.units[a].nextSibling.nextSibling.innerHTML.match(/\d+/),10);}void(0);
[/SPOIL]

POZOR: Tam kjer se vam označil in poudaril besedi (coords here), morate vnesti koordinate vasi na katero želite poslati Farm enote (!)




Skripto lahko prilagodite zase – to pomeni, da pri kodi spremenite število enot, ki jih želite, da vam jih Skripta pošlje:

Npr.: javascript:var minlight=50;var minHC=0;var minScouts=1;
Če uporabite ta zapis vam bo skripta poslala 50 Lahkih konjenikov in 1 skavta – vi pa lahko to poljubno sami izpolnite.




ZANIMIVO: Skripto lahko večkrat uporabite (govorimo o prav tej Farm skripti)! In to tako, da postopek dodajanja skripte povsem enako ponovite, le da KOORDINATE vasi katero zelite se farmati, spremenite (!) Pri tem pa pazite, da si recimo pri IMENU SKRIPTE vsaj označite drugače oz. uporabite drugačno ime skripte.

Primer: Farm 1 (napad na vas 100|100) Farm 2 (napad na vas 200|200) itn.

Pri tem pa lahko tudi prilagajate število enot za VSAKO vas posebej - samo spremenite število enot v kodi, kakor sem vam pokazal v prejšnem primeru v tej temi!







P.S. V primeru, da skripta ne dela mi prosim sporočite in navedite kaj vam pove za napako.

No tako bom zaključil tale vodič, upam, da vam je pomagal in da vam bodo skripte, ki bodo še prišle, pomagale in pripomogle k uživanju igranja igre VP.

LP,
Sasuke..
 

eevil king

Member
Reaction score
0
Ne v en predlog ,samo pač tam kjer so koordinate dodaš 15 koordinat tja tako da so med njimi presledki... pol pa sam klikaš v hitri urodni vrstici in farme se same od sebe premikajo naprej ...
 

lev11

Member
Reaction score
0
Samo na slo ni objavljenih uradnih skript - nekdo jih je umaknil in zaklenil
Še dobro da jih stric google najde
Me pa vseeno zanima zakaj si je en od podpore tako zamislil
 

DeletedUser

Guest
POzdravljen, Sasuke.
Sem inštaliral in v mesto za koordinate vpisal nekaj koordinat vasic po sistemu ...var coords='470|487 468|490 470|487 466|491';var..., samo mi ne odpre, ko kliknem v zgornji vrstici besedo farma, ki jo imam za to skripto. Odprem v zbirališču. Kaj je narobe? Je lahko samo ena koordinata, čeprav mi tudi tam ne dela? Ni za 14. Svet? Ne smejo biti presledki med koordinatami?
Prosim za pojasnila, da rešim situacijo, hvala in lp.
 

DeletedUser

Guest
Men tale ne dela kot da je pokvarjena mi pa ena druga dela tm k jih je vec skupi.
barb shaper
Lp
 
Last edited by a moderator:

Sasuke..

Member
Reaction score
0
Pozdravljeni,

Čisto možno je, da skripta več ne deluje. Sam že dolgo nisem igral TW in s tem nisem testiral ali skripta še deluje. Je pa res, da kadar pridejo kakšne nove posodobitve iz strani InnoGames, se nekateri zadeve spremenijo v programski kodi in tako obstoječe skripte treba le posodobit (v nekaterih primerih). Lahko pa tudi, da nekatere skripte več niso v skladu s kakšnimi posodobljenimi pravili na novih svetovih in so zato prepovedane / nedelujoče.

LP;
Sas
 
Top