Vodič po forumu - za novince

Flako

Member
Reaction score
0
Ker je bil stari forum vodič že zelo zastarel, in še deloma v Angleščini, sem se odločil spisati novega.

Torej, če začnemo na začetku,
Forum in igra sta ločena, torej se na forumu morate posebej registrirati, - določenim se zdi to smešno povedati, vendar mnogi tega ne vedo.

1. Registracija

Ob prihodu na forum se vam prikaže pozdravno sporočilo;
[SPOIL]
registracija1.png

[/SPOIL]

Potem stisnete >>Registrirajte se tukaj<<

In izpolnite naslednji obrazec;

[SPOIL]
registracija2.png

[/SPOIL]

S tem zaključite registracijo.

2. Dobrodošli na forumu!

[SPOIL]
forum1.png

[/SPOIL]

Torej, sedaj se pa razgledajmo po forumu:

- Obvestila in informacije
To je sekcija foruma, ki je razdeljena na 2 dela;

-Forum
-Igra
V podforumu za forum, boste našli vse novosti, obvestila in preprosto vse formalne stvari v zvezi z forumom.
V podforumu za igro, boste našli vse novosti, obvestila in preprosto vse formalne stvari v zvezi z igro.

-Splošno
V sekciji splošno potekajo prosti pogovori, ki se navezujejo na Vojno plemen kot takšno.
Sekcija je razdeljena na naslednje podforume;

-Splošno
-Vprašanja
-Vodiči
-Predlogi in pritožbe

V podforumu Splošno poteka debata o vojni plemen na splošno. Vsak lahko odpre temo, ki je povezana z VP in začenja debate.

V podforumu Vprašanja, najdete vsa vprašanja, ki so jih že zastavili ostali uporabniki, in imate možnost, da če še vedno ne poznate svojih odgovorov - sami zastavite vprašanje in vam bodo ostali uporabniki skupaj z moderatorji poizkušali pomagati po svojih najboljših močeh.

V podforumu Vodiči lahko najdete vse potrebne vodiče za forum in igro. Če pa želite svoje bogate izkušnje deliti tudi z ostalimi, pa lahko napišete svoj vodič, ga objavite in o tem obvestite pristojnega moderatorja ali super moderator ali administratorja, kajti forum je moderiran kar pomeni, da more vsako temo posebej pred objavo potrditi moderator.

V podforumu Predlogi in pritožbe, lahko razpravljate o moderiranju na splošno, predlogih za izboljšavo igre in foruma, ter o pritožbah na igro in forum. Prepovedano je razpravljanje o kaznih. Te stvari se rešujejo preko podpore ali po privatnih kanalih z vodstvom VP.

-Vojna plemen skupnost

V sekciji Vojna plemen skupnost potekajo pogovori o skriptah, tekmovanjih in o splošnem klepetu, torej to je sekcija za bolj neformalne, prostočasne pogovore.

Sekcija je razdeljena na naslednje podforume;

Skripte, orodja in povezave
Tekmovanja in nagradne igre
Klepet

Podforum Skripte, orodja in povezave je namenjen orodjem, skriptam, in ostalim stvarem, ki vam olajšajo igranje igre kot takšne. Vse skripte, ki so objavljene na tem forumu so tudi legalne, torej dovoljenje. Želel bi tudi opozoriti, da osebje Vojne plemen ne odgovarja za vaše skripte, temveč jih le tolerira, torej mi nismo odgovorni za posodabljanje le teh, to je vaša naloga ;) .

Podforum Tekmovanja in nagradne igre je namenjen nagradnim igram organiziranih s strani Ekipe VP. V večini primerov ponujamo tudi lepe nagrade v obliki Premium Točk in ostalih ugodnostih, tako da svetujem, da ta forum redno spremljate.

Podforum klepet je namenjen splošnim debatam, ipd.

-Igralni svetovi

Sekcija igralni svetovi je namenjena vsem odprtim svetovom v igri. Prosimo, da svetov ne mešate v pogovorih, temveč pišete pod za to ustvarjen podforum z željenim svetom.

3. Pravila foruma

Pravila foruma si lahko preberete tukaj - PRAVILA
Prosimo, da pravila dosledno upoštevate.

4. Tujke na forumu
Kot boste opazili, marsikateri izkušeni igralci uporabljajo tujke in kratice.
Tukaj bom navedel nekaj le teh.

Forum izrazi
TW -tribal wars - Mednarodna različica vojne plemen
VP - vojna plemen
ingame/ing - igra
infra/warn/ban - opozorilo, kazen, blokiran dostop do foruma
mod - moderator
admin - administrator
PnP - politika in propaganda - iz slikic ali videa sestavljena zgodba z namenom predstavitve lastnega plemena, ali smešenja nasprotnikov.
Post - prispevek
RL - real life - resnično življenje

izrazi iz igre
hc - težka konjenica
lc - lahki konjeniki
axe - napadalec s sekiro
spear - suličar
sword - mečevalec
kat - katapult
ram - oven
nuke - poln napad iz 1 vasi
train - poslani 4 plemiči v vrsti
w/si - world/svet
farma - nekdo, ki ga napadaš zgolj z razlogom, da mu kradeš surovine

To je to, upam da sem komu kaj pomagal.

ps. Če ima še kdo več takšnih tujk, mi jih lahko pošlje zs in jih bom objavil...
 
Last edited:

Motorka

Community Manager
Reaction score
4
assassin, tebi, ki si registriran ne pomeni veliko, enemu novincu pa gotovo.
 

Assassin132

Member
Reaction score
0
assassin, tebi, ki si registriran ne pomeni veliko, enemu novincu pa gotovo.

verjamem da pomaga jaz pa sem odgovarjau na vprasanje ce ga imamo radi :D


[SPOIL](nene sam se hecam najrajsi ga mamo :D a ne ?? poglej kako je priden ce spi !!!! ) [/SPOIL]
 

Flako

Member
Reaction score
0
Tisti prispevek sem napisal, kajti drugače se vam tema ne bi pojavila kot nova. Ker je bila tema prvo moderirana, da sem jo napisal, in šele potem sem jo objavil, in če to naredim, se tema ne označi kot nova. Zato sem napisal tisto ;)
 

DeletedUser

Guest
Nobleman - plemič

Plemič je enota s katero prevzemaš nasprotnikove vasi narediš pa jo lahko v plemiškem dvoru, ko imaš dovolj zlatnikov.
 

DeletedUser

Guest
Flako res si mi pomagal, ker sem nov igralec VP, ki mi je zelo všeč ;)
 
Top