Vodstvo Plemena - Prva opeka v Zgradbi

Sasuke..

Member
Reaction score
0
Part 1: Ponovimo osnovno znanje


Veliko ljudi igra TribalWars, pravtako je veliko pleme v tej igri.
Ampak kaj pravzaprav je Pleme?
Katere posopke moramo poznati prede ustvarimo pleme?
ZAKAJ ljudje se odlocijo ustanovit pleme?
In kako pleme vpliva na igralce, ki so v njem?

To in se vec bomo spoznali v naslednjih korakih.


Zacetna tocka plemena je: Odkritelj plemna, torje ustanovitelj.

1.) Kaj je ustanovitelj?

To verjetno vsak ve. Ampak nam ne skodi ponvit tudi te osnove.
Ustnoavitelj je pravtako igralces Tribalwarsa, ki se je odlocil ustanovit svoje pleme, da bi delil svoje izkusnje in igro z drugimi igralci.
Ustanovitelj je pravtako tudi "Duke" plemena.

2.) Kdo ali kaj je "Duke" oz. "Knez"?

Knez je oseba, ki ima najvec privilegijev v Plemenu. Ponavadi je knez tudi ustanovitelj plemena, ampak lakho je tudi navaden igralec, kateri je dobil te privilegije.A Du

3.) Kaj so privilegiji in kako naj ravnamo z njimi?

Privilegije so neke prednosti v plemenu.

Torej zdaj nekaj vemo o osnovah. Pojdimo naprej!


Part 2: Pleme

Igralci oz. vodje imajo drugacne poglede in razlage o vdostvu plemena. Poglejmo si nekatere ideje o idealnem plemenu.

1.) Ime plemena
Tuka se vse zacne. Ime tvojega plemena. Lahko si izberes katerokoli ime, ki ti je vsec za ime celotnega tvojega plemena. Torej, slisal sem, da so ti vsec Pokemoni - lahko si izberes prav to ime!
... Ampak cakaj, Pokemoni? Ne bi bilo to prevec otrocje? Naj res to izberem?
Ne. Ne zelim da moje pleme izgleda otrocje.

Torej ime plemena je prav zabavno izbirat, vendar vidimo da ne moremo karkoli izbrat, ce zelimo da igralci nas vzamejo resno.
Kajti ime plemena pove veliko o samem plemenu.
PRAVTAKO KOT TUDI PROFIL PLEMENA!


2.) Postavitev

Postavitev svojega plemena in vbistvu samega sebe, je tudi zelo pomembna odlocitev.
Kot vemo se mapa deli na t.i. "Core, Outter Core, RIM".

CORE - je kraj kjer se vce zacne. Torje tukaj ponavadi izbruhnejo prve vojne. Tam senajde tudi veliko barbarskih vasi.

OUTTER CORE - je najboljse obmocje, vsa zame. Znajdes se med aktivnimi igralci, ampak tudi med tistimi, ki so se pridruzili kasneje. Vojne izbruhnejo ponavadi, kadar eno pleme pravlada Core in se pricne sirit na ostala obmocja.

RIM - RIM je mesto, kamor padejo tisti, kateri so bili znoblani ali pa se pridruzili najkasneje. Torej po vecin tih kraj.


Torej morda si si re nasel ustrezno mest ZATE; vendar moras misliti na mnenje vecinih za svoje pleme - oz. kaksne igralce zelis not. izkusene ali pa novejse (CORE ali RIM)


3.) Vodstvo

To je najpomembnejsa opeka v tvoji zgradbi plemena. Voditelj plemena. Voditelj, ce je poznan, je lahko celotna definicija plemena.
Njegova osebnost lahko izraza plemensko osebnost. Njegovi odnosi lahko izrazajo sliko plemenskih odnosov.

Bodi potrpezljiv - prvi korak. Bodi potrpezljiv. Ne skrbi ce se nimas dovolj igalcev. Ne skrbi ce imas le 5 igralcev, da bi se ti zaputili tvoje pleme. IN ce bodo, bodi srecen - kajti znebil si s noobov, ki strmijo za "Mass-Recruiterji".

Kadar izbiras igralce, delaj to pocasi in potrpezljivo. Pocakaj 3-5 dni preden zacnes s tem. Poglej kako se igralci razvijajo in najdi svoje favorite. Najboljse je prosit za Account Sitt preden koga povabis v Pleme, da vidis kako je razvil njegovo vas.

Bodi pogumen - nikoli ne lezi v rit svojim igralcem. Nikoli jim ne daj privilegije, ko te prosijo, ce jih ne poznas dovolj. Nikoli jim ne dovoli, da te oni kontrolirajo. Imej moc in glas v plemenu.
Ti si glas tega plemena in odlocitve bodo sprejete kadar ti reces "Ja" ali "Ne".
Ce zelis poiskat skupno mnenje, uporabi "POLL" opcijo v Forumih.

Bodi pameten - bodi bolj moder kot tvoji igralci. Poskusaj pripravit vse, kar oni pricakujejo v plemenu.Dober Forum, organizirani Topici, obcasni Update-i plemena, dobri igralci. Daj jim nasvete in pogovarjaj se znjimi!

Bodi komunikativen - Odpri pogoste komunikativne Teme v Forumih. Tudi ce je Spam, je lahko doba stvar. Dober zacetek je kadar pleme si medseboj zaupa in spozna.

To so nekateri koraki, ki so pomembni za voditelje. To so nekatere osnovne stvari, katere je treba vedet.
Ampak za doseganje visokih rezultatov, ni samo v moci voditelja, ampak na dobri podlagi igralcev.

Igralci tvojega plemena, predstavljajo tudi tvoje pleme, torej ko koga izbiras, razmisljas v smeri, dab ta igralec predstavljal tvoje plemene. Vabis nekoga, ki bo delil misljenja s tabo in tvojim plemnom. Skupaj se boste ucili in tako dalje.
Tako kakor pleme raste, odnosi v njem pravtako. Lahko gredo v dobri smeri ali pa tudi slabi.
Znebi se tistih slabih odnosov z odstranjevanjem tistih igralcev, ki to povzrocajo.

Prihodnost plemena, cilji, so zelo pmembni. Moras videt vnaprej, kar zelis doseci. Ker ce ne, potem nimas nobenih ciljev, nimas za kaj se borit oz. strmeti. In tako tudi tvoje pleme se ne more razvijati v isti luci. A prav to je bistvu plemena - podoben razvoj.
.

Vojne bodo prisle prej al slej. Moras biti pripravljen na le-te. Moras vedeti, da osnova te igre so tvoji VOJKI in ne tocke. Vojaki ti bodo zagotovljaji visoke pozicije pozneje, tocke pa te lahko naredijo le "Eno-dnevno Zvezdo" in pozneje tarco za druge.
Ce vodis pleme sam v vojno, je zelo tezko. Poskusi najti nekoga v svojem plemenu, ki bi ti lahko pomagal. Ni potrebno dat privilegije tisti osebi, ampak samo tiste, ki jih potrebujete, da se laho pogovarjate v miru (Skriti Forum ipd.)
Naredi nacrte za prihodnost, preden zacnes z napadi. S tem se izognes tisocerim tem z naslovom "pomoc!"
Najboljse je ce svoje pleme razdelis na Napadalne in Obrambne igralce. Vedno glej kje je kdo postavljen na karti - kajti moras imeti nek predogled nad celotnim obmocjem.
Najboljse je imeti max 4 skupine. V tej naj bodo recimo 2 Obrambna igralca, ki bodo podpirala druga 2 napadalna igralca z obrambnimi vojaki, medtem ko onadva napadata vase tarce.


To je zaenkrat to..se opravicujem za napake, bom dodal se druge svoje vodice.
Upam da sem komu pomagal.


Sasuke
 

DeletedUser

Guest
Ko smo že pri tem. Veliko je različnih mnenj koliko naj bi bil tisti limit igralcev v plemenu.
Rad bi slišal vaše mnenje če gledamo skozi slovenske serverje.
 

DeletedUser

Guest
Ko smo že pri tem. Veliko je različnih mnenj koliko naj bi bil tisti limit igralcev v plemenu.
Rad bi slišal vaše mnenje če gledamo skozi slovenske serverje.

odvisno od stuacije in kvalitete igralcev v plemenu, a ponavadi je okoli 50idealno število igralcev(če so aktivni, imajo kaj pojma itd.).
 
Last edited by a moderator:

for myself

New Member
Reaction score
0
Jaz Pa Mislim Da 40 JE Dovolj,Ampak Ne V Vseh Primerih,Če Si V Vojni ,Moraš Imeti Čim Več Igralec ki si pomagajo


be nice,and you will be fine
 

DeletedUser

Guest
Jaz Pa Mislim Da 40 JE Dovolj,Ampak Ne V Vseh Primerih,Če Si V Vojni ,Moraš Imeti Čim Več Igralec ki si pomagajo

torej moraš v vojni vse povabljati? Mislim, da je bolje da imaš 40 aktivnih članov, katerim lahko zaupaš kot 100 članov, kateri samo čakajo na napade ter ne delajo nič.

PS:Bi lahko dal svoj tekst na koncu v podpis(Hitre povezave---->Uredi podpis)
 

DeletedUser

Guest
Jaz Pa Mislim Da 40 JE Dovolj,Ampak Ne V Vseh Primerih,Če Si V Vojni ,Moraš Imeti Čim Več Igralec ki si pomagajo


be nice,and you will be fine

če si v vojni ali ne, je bolje imet 40 igralcev, ki sodelujejo, kot pa 100 in od tega jih več kot pol ne sodeluje.
 

bilban

New Member
Reaction score
0
Zakaj ne morem kupiti premium točk preko paysafe saj ko izberem količino se mi skrije način plačila
 

DeletedUser

Guest
Zakaj ne morem kupiti premium točk preko paysafe saj ko izberem količino se mi skrije način plačila

Temo si zgrešil. Odgovor na tvoje vprašanje pa mislim da je to, da prek paysafe ne moreš kupiti zelo majhnega števila premium točk.
 

DeletedUser

Guest
Pozdravljeni, sem nou na forumu, prihajam pa iz .net scene.

Tudi sam bi podal mnenje glede ''perfektnega plemena''. Videl sem na .de (nemškem) svetu, da je bilo pleme med top 20 po okoli 50-60 dneh igranja pa je imelo 4 člane. Res, da je bil tole ekstrem (vsi so bili prvi... nekako top 4) ampak u bistvu deluje vsaj na začetku. Osebno priporočam za vse tiste, ki hočejo uspeti - s plemenom - okoli 20 aktivnih članov. Tukaj nevem kakšen je standart ampak na .net če bi želel uspeti bi potreboval kar izkušene igralce, če bi jih hotel imeti 20 in uspeti. Če primerjam z njim še številke gibljejo od 40-100, ko govorimo o premadu oz. že utečenem svetu, res pa je, da sem videl plemena s po skoraj 2000 člani, na .net svetu, ko ni bilo omejitve oz. ''tribe limita''.

Se opravičujem, ker obujam stare teme, vendar saj je tema namenjena razpravljanju.

Za konec bi dodal še vprašanje starim mačkom slovenske scene (vodjim plemen). S svojim vprašanjem predvsem ciljam na vodilna plemen, jasno. Koliko je po vašem dejansko igralcev sodeluje v vseh akcijah, ki so v vašem plemenu in koliko izmed njih vsakodnevno bere in aktivno sodeluje na forumu. Podobno smo s kolegi iz .net probali ugotovit in smo ugotovili, da jih okoli 80% od plemena, ki je bilo 3 mesece (ne me držat za besedo) po odprtju sveta rankirano na 11 mestu. Potem sem opravil poskus na švicarskem, kjer pa jih dejansko vsi, podobno sem poskušal na nizozemskem, kjer pa jih okoli 40-50%, torej je delež zelo odvisen od vrste - tipa - igralcev.

-:cool:
 
Top