Vojna Plemen - Zacetniski Vodic

Sasuke..

Member
Reaction score
0
Torej marsikdo ne ve kak razvijati svojo vas. Z mojimi izkusnjami na prejsnih serverih vam bom da par nasvetov.

Najbolj priljubljen je Light Cavalry Rush Vodici, ta pa je sestavljen nekako takole:

1 Gozdar
1 Glina

2 Gozdar
3 Gozdar

2 Glina
1 Zelezo

4 Gozdar
3 Glina

2 Zelezo
5 Gozdar


2 Mestna Hisa
3 Mestna Hisa

4 Glina
3 Zelezo

1 Vojasnica
(naredi 10 Spears in farmaj)

6 Gozdar
5 Glina

4 Zelezo
7 Gozdar

8 Gozdar
6 Gline

5 Zelezo
7 Glina

Mestna Hisa n LVL 10

6 Zelezo
9 Gozdar

Vojasnica na LVL 5

7 Zelezo
8 Glina

Kovac na LVL 5

10 Gozdar
9 Glina
8 Zelezo

Konjusnica na LVL 3 in zacni z Light Cavalry farmat vsa obmocja.


No to je en primer kako hitro prit do Light Cavalry, upam da sem komu pomagal.

POMEMBNO: Glede na to da je tukaj Paladin, je se boljse farmat s Paladinom pravtako!
Ne pricakujte dosti tock od tega Vodica, kajti da vodic je namenjen le-temu, da prides hitro do mocnih vojakov!




Sasuke
 

DeletedUser

Guest
ja to je supr sam začetek a ni najbolš zakoj vojašnce pa farmanje s po 32 sulicami pol pa čim prej do sekir pa farmaš s 12 suličarji pa 5 sekir po ene 10 al pa več napadov ?????:D:D:D pol pa it na konjenico ... aja pa priporočam u prvi vasi ne raziskvat skavtov pa lokostrelcov k kati koristi obramba proti konjenici če je se noben sok nima pa skavti so sam za večje napafde ne za farming k so predragi :D:D:D

P.s. vsaj na začetku so skavti čisto trošenje surovin
 

Sasuke..

Member
Reaction score
0
Ce napadas z 10 sulicami vas brez zida, imas profit v surovinah, zato je ze varno takrat napadat. :)
 

Jernej varl

Member
Reaction score
0
Pomoje najprej kip pa paladin. Potem se hitro dobi vojašnica in 40-60 spearov. Potem se naredi 5 swrodov na usakih 20 spearov, da ne umirajo. Z njimi se potem farma dokler ne dobis LC.
 

DeletedUser

Guest
ja vsak ima svojo taktiko eni bolj obrambo drugi napad..en pa itak sam točke nabijajo..pa tud stvar dogovora znotraj aly..al pa dogovor z bližnjimi igralci..pač stvar okusa in taktike
 

Jernej varl

Member
Reaction score
0
ja vsak ima svojo taktiko eni bolj obrambo drugi napad..en pa itak sam točke nabijajo..pa tud stvar dogovora znotraj aly..al pa dogovor z bližnjimi igralci..pač stvar okusa in taktike

Nevem o čem ti govoris. Kako je začetna taktika lahko obrambna ali napadalna. Itaq se samo nabija speare s katerimi se farma dokler ne dobis LC. Pa ne zastopim kaj se imam zgovarjat z aly ali sosedi (ki itaq ponavadi postanejo farme ali pa se jih nobla) o tem kako bom začel s svojo vasjo.
 

DeletedUser

Guest
Nevem o čem ti govoris. Kako je začetna taktika lahko obrambna ali napadalna. Itaq se samo nabija speare s katerimi se farma dokler ne dobis LC. Pa ne zastopim kaj se imam zgovarjat z aly ali sosedi (ki itaq ponavadi postanejo farme ali pa se jih nobla) o tem kako bom začel s svojo vasjo.
ja pač delaš od začetka samo obrambo naprej ..al pa začneš delat na sekircah..se nisva razumela..pozabi prvi teden al pa dva ..mislim za naprej..pa če imaš dobrega soseda se lohk marsikaj dogovorita..pač en dela na eni vrsti vojske ti pač na drugi..če sem prav zastopu je to kolektivna igra..tako da posmeznik verjetno sam ne more zmagat
 

Jernej varl

Member
Reaction score
0
ja pač delaš od začetka samo obrambo naprej ..al pa začneš delat na sekircah..se nisva razumela..pozabi prvi teden al pa dva ..mislim za naprej..pa če imaš dobrega soseda se lohk marsikaj dogovorita..pač en dela na eni vrsti vojske ti pač na drugi..če sem prav zastopu je to kolektivna igra..tako da posmeznik verjetno sam ne more zmagat

Tale tema je o prvih dneh. Govori o tem kako priti do čimhitreje do LC. Delat samo obrambo v prvi vasi je debilno. Prvič otezi farmanje ker nimas LC. Pa še noblat je problem ker spear nuke ni glih v pomoč ko je treba koga spucat. Tako, da pomoje igrat zelvo se ne splača ker bos najebov če imas zraven sebe kakega dobrega igralca. Sosedi so pa samo v napoto ker farmajo tvoje vasi, z izjemo tribe matov, ki se jih seveda pusti pri miru.

LP
 

DeletedUser

Guest
ja sem spregledal da je to sam štart..tak da sem tukaj mal zaplaval
 

ninja

Member
Reaction score
0
ja to je supr sam začetek a ni najbolš zakoj vojašnce pa farmanje s po 32 sulicami pol pa čim prej do sekir pa farmaš s 12 suličarji pa 5 sekir po ene 10 al pa več napadov ?????:D:D:D pol pa it na konjenico ... aja pa priporočam u prvi vasi ne raziskvat skavtov pa lokostrelcov k kati koristi obramba proti konjenici če je se noben sok nima pa skavti so sam za večje napafde ne za farming k so predragi :D:D:D

P.s. vsaj na začetku so skavti čisto trošenje surovin

skavti so nujni, da visiš, katere vasi se plača farmat in koliko virov ostane ... in so skoraj najcenejša enota, en človek stane le 25 lesa 25 gline in 10 železa! brez skavtov ni farmanja...ne moreš ropat, če ne veš, kateri tlačani proizvajajo in kateri ne
 

DeletedUser

Guest
Pomoje najprej kip pa paladin. Potem se hitro dobi vojašnica in 40-60 spearov.

To sem seveda tudi jaz naredil na začetku na tem svetu, tako kot na vseh ostalih. Problem je bil le v tem, da sm mel jst 36p, vse farme okoli mene pa čez 200! Z nekaj stopnjami zidovja mi je pali seveda vsakokrat umrl, da ne rečem da sekirce kar genocidno umirajo, če jih same pošlješ na še tako majhen zid.
 

DeletedUser

Guest
aja pa priporočam u prvi vasi ne raziskvat skavtov pa lokostrelcov k kati koristi obramba proti konjenici če je se noben sok nima pa skavti so sam za večje napafde ne za farming k so predragi :D:D:D

P.s. vsaj na začetku so skavti čisto trošenje surovin

ti je že ninja lepo povedal pa tudi jst povem da si popolnoma brcnil mimo. očitno sploh ne veš kako se optimalno farma. skavti so nujni.
 

DeletedUser

Guest
Prvo kar sem se naučil je da brez skavtov - ne gre... Ko sem igral prvič sem ravno zaradi tega postal farma, skratka noben se ni ustrašu ko je že iz prve videl da sem noob.
Če pa te hoče nekdo scoutat in se veliko število scoutov ne vrne začne razmišljat ali si morda želva....vglavnem polhen vsega..
Skratka vsaka šola je dobra...

Daniel
 

DeletedUser

Guest
ja s skavti morš res vse prevert pol pa sam napadeš če je vredno
 

DeletedUser

Guest
ja to je supr sam začetek a ni najbolš zakoj vojašnce pa farmanje s po 32 sulicami pol pa čim prej do sekir pa farmaš s 12 suličarji pa 5 sekir po ene 10 al pa več napadov ?????:D:D:D pol pa it na konjenico ... aja pa priporočam u prvi vasi ne raziskvat skavtov pa lokostrelcov k kati koristi obramba proti konjenici če je se noben sok nima pa skavti so sam za večje napafde ne za farming k so predragi :D:D:D

P.s. vsaj na začetku so skavti čisto trošenje surovin

Glede na to, da niso dragi ne mi ne zdi da je to trošenje surovin.!:)
 

DeletedUser

Guest
OK. Res je malo pozno, a vseeno bom podal svoje mnenje.
Ko si veliko aktiven in željan velikih ciljev, imaš na razpolago 2 možni taktiki.

Najprej-v roku 24 ur, bi moral imeti 30 sulic in paladina.
Nato prideš do enih 60 sulic...farmanje non-stop
Greš na sekirce. (Razlika med prvo in drugo taktiko je le ta, kdaj se boš odločil delat LCje. Kratkoročno, je dobro narediti okoli 200 sekirc in šele nato it na LCje, dolgoročno pa ne). Po mojih izkušnjah sodeč je najbolje iti na LCje ko maš okoli 120 alpa še manj sekirc. V začetnih dneh, še posebej če gradiš napadalno strategijo je pomemben zid. Ko imaš okoli 900 točk, bi moral zid doseči 15 lvl. Seveda pa so tudi pomembne nastavitve sveta in razni drugi dejavniki. (npr. če imaš v 7x7 samo eno barb. in imaš speed rečmo 1.5, je jasno da se boš bolj posvetil surovinam, a vse do določene mere)
Kar se tiče mojega znanja je to najboljši način, pa naj me kdo popravi če misli drugače. ;)
 

DeletedUser

Guest
@topat: če imaš dosti barbarskih okoli, ni potrebe po več kot 30 sekirc. Če imaš veliko rdečih pik, potem seveda čim več sekirc ampak priporočam čim manj napadanja igralcev v čisto začetni fazi, vsaj dokler ne prideš do LC, takrat z njimi farmaš, s sekircami pa sesuvaš noobe, ki imajo zgolj sulice. pa zid je lahko na minimalcu, recimo kašnih 5 stopenj.

mislim da je najbolj pomembno a si obramben al napadalen igralec, taktiki za oba tipa se močno razlikujeta.
 

DeletedUser

Guest
ja to je supr sam začetek a ni najbolš zakoj vojašnce pa farmanje s po 32 sulicami pol pa čim prej do sekir pa farmaš s 12 suličarji pa 5 sekir po ene 10 al pa več napadov ?????:D:D:D pol pa it na konjenico ... aja pa priporočam u prvi vasi ne raziskvat skavtov pa lokostrelcov k kati koristi obramba proti konjenici če je se noben sok nima pa skavti so sam za večje napafde ne za farming k so predragi :D:D:D

P.s. vsaj na začetku so skavti čisto trošenje surovin

Skavti najč niso za farming! ker vbistvu ne nosijo surovin! Skavti so sam za odkrivanje, da vidiš kako stanje ima v naselju.. in koliko vojske ima!

Skavti pa pridejo zelo v poštev na začetku, da sovražnik ti ne vidi kako si slab al koliko imaš za njega surovin, in da lahko ti majhno vojsko povozi, če jo seveda imaš..
 
Top