Za slovo

lucky

New Member
Reaction score
0
Dosao je tiho i usao u legendu (prisel je tiho in odsel v legendo). Tako nekako se je zacel strip o Doc Holliday-u in Wayatt Earpu, ki sem jih vcasih bral in tako priblizno se je zgodilo z racunom Lucky na tem serverju.
Nisem se veliko oglasal na tem forumu. Bi pa zelel podat pogled na server skozi oci zmagovalnega racuna. In v parih tockah moj pogled na to igrico, ce si slucajno se kdaj kdo vzame cas in bere to solato. Velja predvsem za tiste manj izkusene igralce, tisti najboljsi tega tako ne bodo brali, ali pa bodo ob mojem razmisljanju zavijali z ocmi.
Na ta server me je povabil Yoshi, ki je bil dual na racunu Irena78. V bistvu sem na tem serverju poznal samo njega. Zacel sem s povprecnim poznavanjem igrice, server pa mi je ob zacetku namenil nemogoco pozicijo, ker sem imel do edine barbarske vasi v blizini 2 urci in 30 min, z takrat najhitrejso enoto sulico. Nekaj casa sem igral bolj kot ne sam, dokler mi ni Yoshi "zrihtal" vstop v podpleme Time. Tam sem bil doooolgo casa na zadnjem mestu. Moja edina moznost je bila cimprejsnji razvoj lahkih konjickov, da sem sploh lahko zacel farmat. Zato so trpele tocke in zacelo se je sprasevanje, koga je to Yoshi pripeljal. Ko sem omenil, da imam ze 300 tezkih konjickov, so se vsi smejali, kaj ti bojo. V tistem zacetnem casu je nas konec teroriziral cari s svojim plemenom, ki je imel narejenega ze vec kot pol nuka, ostali njegovi soplemenjaki pa so skrbeli za obrambo in fake napade. Ko je Yoshi to videl se je poslovil od serverja, Irenco pa je cari razbil cez noc. Na sreco je vec kot pol nuka ocuvala in ga skrivala pri meni. Cari se je odlocil, da bo noblal jaka racmana. Takrat so na povrsje prisli tezki konjicki in mu ulovili drugega plemica, ko je drugic noblal, tako da je bilo potrebno poslat se enkrat. Ko je to storil s 3/4 nuka, pa sem mu back time-al nuk. Tako je ostal brez off-a in se poslovil. Se prej pa z masterX-om sklenil nek dogovor o katerem ne bom tu. Na racmanu je igral Domen, ki se je ponudil, da mi pride za duala. To je bila solidna poteza. Domen ni prinesel ne vem kaksne koristi, je pa vecini slo v nos, da je moj dual. Ne poznam zgodovine, zato ne vem zakaj, meni je prinesel nekaj novega znanja in hvala mu za to. Zacel se je prodor tega racuna proti vzhodu in jugu. S tem pa se je zacel uveljavljati pristop tega racuna "make friends not enemies", ki ga bom omenil kasneje. In moje glavno sporocilo vsem zacetnikom in povprecnim igralcem je ravno to. Ustvarjaj prijatelje, ne sovraznikov. Ceprav je to vojna igrica, je tudi strateska.
S tem prodorom proti jugu sem se prvic srecal z vojno proti GA in vsem kar je spadalo zraven. Takrat sem se tudi prvic poblizje srecal z racunom suco. Na tem mestu bi zelel poudarit, da je za moje pojme to eden najboljsih igralcev, kar sem jih spoznal, kdorkoli je ze igral takrat ta acc. Ce se kdaj zacnem kaksen novi svet, bi ravno taksnega igralca zelel poleg sebe. Z enim popravkom, da bi bil malo bolj strpen. V tistem casu je igral duala na sandokanu Mitja, ki je dobil vasico v zaledju GA in mislim da je to v veliki meri spremenilo polozaj v takratni vojni, vsaj na jugovzhodu. Se se vrnem na koncu na potezo podpore. Vecinoma je vojna podrobno opisana na tem forumu z obeh strani. S porazom GA plemena so se zacele prve vecje tezave pri Time. Mislim da je podobno na vseh serverjih, ko se zacne deliti plen. Posledica je bil odhod takratnega frontman-a pri razbijanju GA, racuna suco, brisanje torina, odhod budala ... Se danes mi ni jasno, kako smo takrat uspeli pospravit suco in pleme, ki ga je ustanovil. V tistem casu se je za ta acc zgodila ena najboljsih stvari, ki se ti lahko zgodijo. Na racun sem dobil novega duala, ki je nemerljivo boljsi igralec kot jaz, vecina ga pozna pod imenom dadl, ali woley837. Preprican sem, da kjerkoli bi on igral, tisto pleme bi zmagalo ta server. On je sprozil masovno noblanje in prodor iz jugovzhoda proti meji, meni pa prepustil odpiranje poste.
S tem so se zacele priprave na vojno z MTW, hitenje, da se cimprej pride do meje. Sam o tej vojni in dogovorih nisem vedel kaj dosti. Nekaj malega iz pripovedi soigralcev in skupnega foruma. Vsi so poudarjali, kako strasno pleme je MTW, kako strasno so organizirani ... Kolikor sem jih uspel spoznati, sem si ustvaril mnenje, ki sem ga vedno posredoval naprej. Da bi raje igral pri njih kot v Time. Predvsem zaradi sodelovanja, ki so ga takrat kazali. Pri nas pa ..., zaceli so se problemi z nasikancem, odsel je se masterX, cudni kravata, soliranje dolocenih racunov, predvsem nerazumno sirjeneje ... In zacetek vojne, ki je tudi podrobno opisan iz obeh strani.
Ker se nisem prej oglasal, je tole malo daljse, zato se samo par mojih razmisljanj.

- V vojni z GA in MTW je bila veckrat omenjena podpora. Vec kot 40 let se aktivno ukvarjam s sportom in skoraj nikoli, res skoraj nikoli nisem slisal, da bi za izgubljeno pomembno tekmo ne bil kriv sodnik. Vedno, a ma vedno je kriv sodnik. Spostovani nasprotniki, po mojem skromnem misljenju, na serverju stevilka 18, bi se pa menda ze moralo vedet, kako se prevzemajo vasi od soplemenjaka, ki so na rapolago tako ali drugace. In na serverju stevilka 18, bi se pa menda ze moralo vedet, da dual, ali celo trial ne more na cuvanje. PRAVILA.

- V ogromno postih sem prebral izgovor nisem imel casa takrat ko ste me razbil. Halo. Razbil ste neaktiven racun. Halo. Saj fora je ravno v tem, da najdes tak racun. Saj ta igrica tudi, kot vecina stvari v zivljenju pociva na formuli 20/80. To pomeni, 20% ti je znanje, 80% ti je vlozen cas. Verjetno tu se manj znanje in se vec vlozen cas. A potem Messi in Ronaldo in LeBron ne bi smeli zabijat takrat ko jih pokriva slabsi igralec. In bi morali cakat, da jih pokriva najboljsi. S soigralcem, sva imela vecino serverja skupaj 3 sluzbe in 2 sportni aktivnosti. Pa sva vseeno zmogla. In potem mi kaksen afna napise lucky nauci se zivet. V enem izmed postov pa napise, da je iz Grcije tezko branit racun.

- MTW pleme. Ne strinjam se v vsem z mnogimi soigralci. Za moje pojme ste pokazali, da ste spostovanja vredno pleme, s spostovanja vrednimi igralci. Imeli ste nas na kolenih. Se sedaj mi ni jasno, zakaj takrat niste nadaljevali. Verjetno ste cakali, da se vam obnovijo nuki. Ampak s tem kar ste imeli, bi sli sigurno se korak naprej na naso stran, ce bi takoj nadaljevali, verjetno kar do kriticne tocke. Moje spostovanje igralcem,ki so igrali na ragnarok, menace, primoz, prele, afnafna, kripton, dingiskan, ... Verjamem da je razocaranje po porazu, vendar bi bilo skoda, da bi taki igralci koncali in osiromasili ze tako vse skromnejso sceno. Ce sem prav informiran, se vam samo tokrat ni izslo. In se tu vas je samo par mm locilo do zmage. Vsekakor velik hvala za zanimive borbe in velik OPROSTI, ce sva kdaj koga uzalila s tega racuna. Vsaj sam sem se trudil, da cim manjkrat.

- odgovor nekaterim soigralcem. V mnogih postih sem prebral, kako so nekateri soigralci briljantno odigrali in dobili ta server. Lahko vam recem velik HVALA, da ste dobili ta server, nama pa ni bilo treba igrat, sva samo gledala in sva samo pobirala vasi, dokler ni sestevek prisel do 1400+ vasi. Vec kot je kdajkoli komu uspelo, ce sem pravilno informiran. Ce bi se fejst hecal ane. Ker vsi ti junaki v poudarjanju samega sebe pozabljajo (namerno ali ne), da je ta acc po principu make friends, not enemies prinesel sledece. Racun irena78 je bil totalno razrusen. Sklenila sva dogovor, da ji pomagam osvajati nove vasi, ko obnovi vas, ona pa bo skrbela za obrambo. In do konca serverja je skrbela za to vlogo. Nesebicno in prilezla do 3. mesta. Irenca, poklon do tal, ker takrat so ji vsi rekli naj brise racun. Blacksheadow. Komot bi bil ponoblan. Ker pa mi je nekdo omenil, da je nesebicen, sva ga pustila igrat in do konca serverja niti enkrat ni zatajil. Bil je cisti offer in nama zaradi tezav z moralo razbil in odprl ogromno poti. Godovicar. Komot bi bil ponoblan. Pa je sprejel vlogo deferja. In jo nesebicno odigral do takrat, ko mu je zmanjkalo casa. Mirna. Komot bi bil ponoblan. Pa je Doctor J enkrat omenil da je obrambni igralec in sva mu ponudila vlogo deferja. In jo je do konca odigral nesebicno. Hvala Mirna. Ena najboljsih stvari, ki se mi je zgodila. Racun serbus. Zelo pozno je zacel in me prosil, ce mu posljem surovine za razvoj. Lahko bi bil vzvisen, kaj bos ti. Ampak vsako surovino je tisockrat vrnil. Takega frienda si lahko samo zelis. Serbus, res mi je bil uzitek igrat s tabo. Racun lucky. Niti enkrat samkrat v toku serverja ni obremenjeval plemena z zahtevo po obrambi. Se vec, v zacetku vojne je bil to cisti def racun. In ta racun je zalagal vecino plemena z defom. Mislim da ni igralca, ki ga ne bi branila. V casu najvecje ofenzive MTW, sva imela 1800+ napadov in iz vasi na meji, na katero je slo 50+ napadov sva poslala plamenico v BIGDAD. Me zanima, kdo bi se imel jajca to nardit. Tako da vsi sezonci, ki mislite da ste sami v enem mesecu dobili server, malo vec realnosti. Vsi nasteti racuni so vas zalagali z defom in vam omogocali, da ste se oglasali in hvalili na forumu.
Se 2 osebi bi poudaril. Doctor J, to je Roberto, res ti hvala za vse kar si me naucil. Ne zavedas se koliko. Mislim da niti enkrat nisva razocarala drug drugega in si vedno pomagala. Skoda, ker si imel pavzo in res sem vesel, da si zmogel energije in nasel cas za zakljucek. Hvala Doctor J
Gal. Spostujem te. Ogromono smo predebatirali. In verjetno vsi tisti, ki poudarjajo pomen tvoje vrnitve pozabljajo, da je ravno ta racun odigral veliko vlogo. Ne bom dejal, da sem ravno jaz predlagal dolocene resitve. Me bo ze kdo popravil, vendar ce se ne motim sem ravno jaz predlagal, da prevzames racun MRobbym. Odigral si pomembno vlogo pri normaliziranju nekaterih igralcev, da so sploh zaceli igrati za pleme. In na koncu si nesebicno pomagal z nuki pri noblanju zadnjih vasi na jugu.
Celotna alineja ni napisana zato, da bi hvalil ta racun. Ampak zato, da si zapomnite imena Irena78, Blacksheadow, serbus, Mirna, Doctor J, sekolinko (super sodelovanje v zakljucku), JasamTu. Ker sem preprican, ce jih boste kje srecali, da vam bojo nesebicno pomagali. Nesebicnost, zame najvecja vrlina, ki jo lahko prineses v pleme. In najbolj pogresana vrlina na SLO serverjih. To sem preprican.
Veliko bi se se lahko dodalo, ampak ..., eno leto in nekaj je tezko strnit v 2 stavka.

Najvecja zahvala pa mojemu dualu, ki je pripeljal ta racun do rekorda SLO serverjev. Nisva najboljsa, nisva nabolj pamatena, ker sem jaz nizal povprecje, sva pa skupaj veliko ustvarila. Brez da bi se enkrat samkrat skregala. Nekako mi je zal, da je prisel ta tezko pricakovani konec, vendar resnicno nimam namena se kdaj zacet. Ce ze kdaj slucajno, potem samo z igralcem na tvojem nivoju. Hvala, res hvala Matej. Sploh glede na to, da je ta racun bil na brisanju, ki ga je prekinil Domen, ker sem pozabil zamenjat geslo.

Srecno vsem skupaj

P.S.

Oprosti Gal, ker tvoj post ni zadnji, ampak zaradi pomanjkanja casa sem lahko prilepil sele sedaj. :)

Verjamem da je predolgo in dolgocasno, zacetniki pa si vzemite cas, ker je v prispevku recept vsaj za top 10. Never give up. Make friends, not enemies.
 

mojzes

Member
Reaction score
0
Vse vredu,si kr napisav kolko pošteno,samo bi te pa popravil pr dadl in woley,to sta petrigarja in nategovalca igravcev,čudno,da si pr njima vozu,še vsakemu sta odvzela vasi hinavsko,.............;);):cool:

So pa eni igravci ----vsaka jim čast,pohvalno.
 

kustos

Member
Reaction score
0
Svaka čast ne glede na vse, vedno obstaja ampak...

Torej, ko sm js prišel na Vojak00, na prošnjo da se rabi pomoč, si bil ti največji pesimist v plemenu... Celo tako nadležno negativno naravnan si bil, da smo te odstranili iz group calla na skypu...

Takrat ko vam je MTW pobral 100 vasi, Kravati pa Nekaj11, smo pršli js na Vojak00, Marko, Grega in Rok na Nekaj11, Gal že malo prej na Mrobbyma, Aleks in Igor na Kravato, Masterx na Bigdad-a to je blo konec meseca julija oz. takoj po prvi akciji MTWja, od takrat naprej ko je začela delat ta našteta ekipa, se je svet začel obračat... Vse glavne neaktivne račune smo presital js, Gal in Marko, torej govorimo o Nasikancu, Sekolinkotu, ki bi padel brez našega sitanja in tudi kasneje Doctor J, ko mu je primanjkovalo časa...

Razumet moraš, da glavno razliko v vojni smo naredil mi... Ja tut tvoji nuki pa od Irene deff je bil dobrodošel in je pomagal, AMPAK brez nas, ki smo dnevno dobivali po 2k+ napadov ne bi bilo nič! NIČ! Brez nas, bi tvoj rekord po vaseh ostal nekje septembra, ko bi MTW začel odštevat dneve do konca sveta...

Toliko časa kot sm ga vložil v ta svet, ga nisem še v nobenega, vsak dan na vezi na skypu po 5-6ur, vsak dan pokonci do 3h zjutraj in ob 6ih zjutraj naprej, vikendi brez spanja, na koncu pa nas omeniš za solerje? Dej, prosim, vzemi si 3-4 dni dopusta, pa šeenkrat razmisli kaj si napisal in kdo so dobitniki tega sveta... Pravi igralci so postopoma končali po začetku odštevanja, ker je bilo 3 mesece nerealno aktivnega igranja dovolj in nam se ni potrebno dokazovat z rekordi in ne vem čim...

Prosim, da mi ne omenjaš več Sekolinkota, Serbusa in podobnih, da so bili ključni faktor pri zmagi oz. v tem smislu, ker to je enostavno smešno... Serbusa smo si podajal na čuvanju mislim da celo več dni kot je dovoljeno, sicer svaka čast za ponoblano na koncu, ampak ta račun NI odločil vojne... Sekolinko bi lahko ogrozil našo zmago, če ga ne bi čuvali ponoči, ko so mu jemali vasi...

Po bitki je vsak lahko heroj, ko so glavni igralci padli, ste tisti ki ste želeli zmago oz. neke rekorde igrali in noblali skor kot barbarke, enim se pa to pač ne da, in rajš odločajo vojne...

Ne glede na vse, nočem dat vtisa da nista nič naredila, daleč od tega, na severu sta nama z noblanjem zelo pomagala, ker je takrat Galu in meni zmanjkalo plemičev, tako da takrat je Matej res prišel prav...

O rekordu pa, če si si ga tako želel, ga imej... Nikoli me niso interesirali, o vsakem igralcu pa si ustvarim lastno mnenje tekom vojne in ne po njej...

Lp
 
Last edited:

lucky

New Member
Reaction score
0
Hehe prjatu, kot vecina tvojih postov na forumu je tudi ta po principu "jezik hitrejsi od misli". In tvoj jezik je tolk hitrejsi od misli, da si v poudarjanju samega sebe tako slabo prebral moj prispevek, da si vse pomesal. Ker pa je skoda mojega casa, ti odgovorim samo na zacetek tvojega prispevka.
Iz skupne sobe sem odsel sam, nihce me ni nagnal, se najmanj pa ti.
Osnova bontona pravi, da sebe vedno postavis na zadnje mesto. Ti pa si vedno na prvem. lol
Soliranje je omenjeno cisto na drugem mestu, kot si si ga ti ustvaril v glavi, pa ne bi slucajno o sittanju ane, pa ... In tako bi lahko nadaljevala v nedogled.
Aya, tule sem se pa res od srca nasmejal. Pravi igralci. Ti dajes vtis, kot da nisi niti p od pravega igralca. Tolk stvari kot si lahko ti izmislis, na vse to clovek nkol ne more odgovorit.
Nc friend, uzivaj se naprej v zmagah, ponudb takim frajerjem, ki dobijo server v dobrem mesecu sigurno ne bo zmanjkal. Vsekakor upostevam tvoj nasvet o dopustu. Ne 3-4 dni, vsaj 3-4 leta.

Lp
 

mojzes

Member
Reaction score
0
lucky,tole si mu dober spisu,kustos je eden najačih hinavcev v VP-ju,pa njemu podobni.:)
 

ragnarok

Member
Reaction score
0
Lepo spisana zgodba skozi oči računa lucky.

strinjam se sicer z obema, z vsakim po malem. Preobrat je tudi za moje pojme prišel skozi menjavo igralcev, oz. z pomočjo dodatnih igralcev.

Sem pa še jaz vedno mnenja da je vojno rešil Gal z eno potezo: In to je bila izmišljena akcija na igralca upaljač. Zakaj... zato ker je vedel da je upaljač na meji, ker je vedel da je že poln obrambe in ker je vedel da je moj najboljši prijatej. Za akcijo je potreboval recimo cca. 30 min, poslal jo je pravim ljudem, da je akcija prišla do mene, in da smo mi seveda tudi po tej akciji ukrepali. Istočasno pa se je setavila akcija na čisto drugem koncu na igralca dingiskan (ki pa sta če vrjamete ali ne) oba igralci izginila. Andraža že nekaj časa ni bilo, in takrat mi je pisal dual will da bi za par dni potreboval sitterja ker je že par dni pod napadi. Sitterja sem dobil jaz, in to je bil moj zadnji pogovor še z dualom računa dingiskan. Bilo je samo vprašanje časa, in pa odprta pot plemena Time k nam.

Ne rečem nič, bili ste vsi dodri, zasluženi, tečni že z napadi in nobli, ampak po 6ih letih, po več osvojenih svetovih, po veliko dobljenih vojn, še nisem doživel tako bednega, skoraj prehitro dobljenega poraza z tako grenkom okusom. Ker vem da bi lahko vojno podaljšali in naredili veliko bolj zanimivo. Pač kapa dol, Gal je našel našo razpoko (po slučaju ali ne, ne vem) in jo tudi izkoristil.

Vsi ki to berete, to sporočilo ni napisano z sovražnim namenom. Z marsikaterim od vas sem že bil v dobrem kontaktu, zato ker je ta svet za mene končan, ena izkušnja več, tako da gremo naprej.

Srečno, Ragnarok, MTW
 

mojzes

Member
Reaction score
0
Vsi ki to berete, to sporočilo ni napisano z sovražnim namenom. Z marsikaterim od vas sem že bil v dobrem kontaktu, zato ker je ta svet za mene končan, ena izkušnja več, tako da gremo naprej.

Srečno, Ragnarok, MTW


Mal preberi ,kaj pišeš,..........!!!!! IZDAJICA TLA--plemena :p
 
Top