Javno opravicilo

Status
Not open for further replies.

DeletedUser

Guest
Fer se mi zdi da se opravicim super moderatorju Flakotu ker sem morda res prevec izgubil zivce glede na to da takih stvari
le ne prenasam po navadi sploh. Sicer teme na forumu ni vec, govorim namrec o temi Top 20 plemen na si7, ce se ne motim,
ampak sem dobil priloznost da se opravicim in morda dokazem da nisem po navadi na tako nizkem nivoju.
Kar nekaj casa smo imeli pogovore preko foruma in prislo je tako dalec da sem moral utemeljevati svoje stalisce na skypu.
Ob tej priliki bi se rad opravicil tudi ostalim modom oz. ekipi, saj naj bi bili tudi drugi užaljeni :)confused:).

Je pa res da bi morali besedo noob prepovedati, razumem sicer da jo imajo na .net serverjih vendar se tu vecinoma uporablja kot
ena žaljivka.

Na primer Ubijalec jo velikokrat uporabi, in ce smo že pri tem, žali mene in moje člane plemena, ki smo prišli kukat na forum
ob priložnosti odprtja novega sveta.
Opozoril bi morda le na nepristranskost določenih moderatorjev, človek se včasih tega res ne zaveda da včasih naklonjenost kaže
bolj enim kot drugim. Menda bomo prebrodili tudi to.

Lepo se mejte,
opravičilo je menda dovolj iskreno.
Lep pozdrav, Doomc.
 

Grobi

Forum administrator
Reaction score
0
Ob domnevni nepristranskosti lahko moderatorja prijaviš super moderatorju, le tega pa administratorju foruma.

Tudi moje stališče je, da je beseda noob žaljiva in neprimerna za forum, še posebaj, kadar žalimo druge uporabnike. V naslednjem popravku pravil foruma bomo določili njeno uporabo.

Lep pozdrav,
Grobi
 

DeletedUser

Guest
haha, smeh :D

noob ^^

N00b je slengovska beseda, ki je okrajšava besede za začetnika ali novinca (angl. newbie).:rolleyes:

Kako lahko nekatere prizadane določena beseda, ki jo preberejo na forumu. Samo nekaj. Takšnim veliko sreče v življenju. Ni vedno z rožicam nastlano!
 
Last edited by a moderator:

Highlander

Member
Reaction score
0
:)
pa najboljše, da nam napišete katere besede se lahko na slo serverju uporabljajo, ker očitno nekatere besede, ki se uporabljajo že leta na VP, pri nas pomenijo nekaj drugega oz. bi nekateri radi da bi pomenila kaj drugega

lp
 

Chopper

Member
Reaction score
0
Ob domnevni nepristranskosti lahko moderatorja prijaviš super moderatorju, le tega pa administratorju foruma.

Tudi moje stališče je, da je beseda noob žaljiva in neprimerna za forum, še posebaj, kadar žalimo druge uporabnike. V naslednjem popravku pravil foruma bomo določili njeno uporabo.

Lep pozdrav,
Grobi

http://en.wikipedia.org/wiki/Newbie

Newbie oz. noob ni žaljenje. Če nekomu rečem, da je začetnik to ni žalitev ampak je to podano mnenje da lahko svoje delo opravi bolje oziramo da ga opravlja kot začetnik. Neprimerna beseda za forum. Absolutno (NOT). Recimo ena podobna beseda low skilled. Je to žalitev? Ne ni. Ampak je pa težko če se nemoreš sprijazniti da si noob ali pa low.

Potem pa še prepovejmo naslednjo besedo:
Smrkci - Če rečeš nekomu da je kot smrkec je to žalitev da je zelo majhen.
 
Last edited:

DeletedUser

Guest
ja ampak nekater ljudje vzamejo to kot žalitev če mu rečeš ti si noob...
dajte zaklenit to temo prosim

[admin=Grobi]Zaklep teme lahko zaprosi samo avtor teme ali moderator.[/admin]
 

Grobi

Forum administrator
Reaction score
0
Beseda noob sama po sebi ni žaljiva beseda. Vendar v kontekstu lahko postane žaljivka oz. provokacija.

Tudi z besedo smrkec lahko nekoga užališ.

Lep pozdrav,
Grobi
 

Chopper

Member
Reaction score
0
Beseda noob sama po sebi ni žaljiva beseda. Vendar v kontekstu lahko postane žaljivka oz. provokacija.

Tudi z besedo smrkec lahko nekoga užališ.

Lep pozdrav,
Grobi

Za žaljivko ali provokacijo jo vzemejo samo tisti ki vedo, da noobi tudi so.
 

DeletedUser

Guest
Vendar v kontekstu lahko postane žaljivka oz. provokacija.

Dejansko lahko vsaka beseda v kontekstu postane žaljivka.

Noob more ostat. :D- če ne, še kdo ne more mene poklicat :p
 
Last edited by a moderator:

Grobi

Forum administrator
Reaction score
0
Nisem prekel, da bo beseda prepovedana. Samo uredili bomo njeno uporabo. Ker je skrajno žaljivo, če v uradnem pogovoru z moderatorjem pišeš, da je noob. In tukaj se to šteje kot osebni napad.

Lep pozdrav,
Grobi
 

DeletedUser

Guest
Nisem prekel, da bo beseda prepovedana. Samo uredili bomo njeno uporabo. Ker je skrajno žaljivo, če v uradnem pogovoru z moderatorjem pišeš, da je noob. In tukaj se to šteje kot osebni napad.

Lep pozdrav,
Grobi

Odvisno kdo in kako jo izreče. Če boš uredil samo da je nesmeš v pogovoru z modom uporabit, še gre. Če pa misliš točno določit kako jo lahko uporabiš pa se nam bodo vse druge verzije smejale ko pečene murke.
 

DeletedUser

Guest
Odvisno kdo in kako jo izreče. Če boš uredil samo da je nesmeš v pogovoru z modom uporabit, še gre. Če pa misliš točno določit kako jo lahko uporabiš pa se nam bodo vse druge verzije smejale ko pečene murke.

Menim da ni odvisno KDO jo izrece.
 

DeletedUser

Guest
Ojej, meni je masi zadnjič tudi rekel noob :).....


....mislim, da nekateri preveč resno jemljejo igranje ene splošne igrice, ki je na koncu koncev zgolj klikanje po miški....nič osebnega....pejte na morje ;)

Lep pozdrav od Lily
 

Flako

Member
Reaction score
0
Pa bom še jaz povedal moje mnenje o besedi "noob". Menim, da beseda "noob" ni žaljivka in je tudi sam ne doživljam tako.

Ker je skrajno žaljivo, če v uradnem pogovoru z moderatorjem pišeš, da je noob. In tukaj se to šteje kot osebni napad.
Kar je napisal administrator, pa podpiram. In tukaj ne gre le za besedo "noob" temveč za odnos, ter način komunikacije z moderatorjem.
Od nekdaj stojim za svojim prepričanjem, da si vsak moderator zasluži spoštovanje in spoštljiv odnos in ostro ter neizprosno obsojam vsako norčevanje, kritiziranje, izpodbijanje moderatorja. Imamo v naprej določene postopke za pritožbo nad moderatorjem, in to je EDINI način, da nekdo izkaže nestrinjanje z odločitvami moderatorjev. Vsak drug način bo strogo preganjan.

Torej , če se vrnemo k besedi "noob", če jo nekdo v izreče v šali je prejemljiva, npr. Grobi je noob - tukaj ni kršitve, če pa nekdo uporabi to besedo z namenom provukacije oz. izpodbijanje moderatorja pa je to seveda kršitev. - Kako bi to opredelili v pravilih? hm, nimam zamisli, priporočam presojo moderatorja ali presoja "moderatorskega zbora", torej vsi moderatorji glasujemo(ta tehnika se že občasno uporablja) .

Tukaj bi še želel dodati 1 stvar, ki se je večina vas ne zaveda. Moderator vojne plemen, je moderator, neglede ali gre za forum moderatorja ali in-game moderatorja. In obstaja enak kriterij za komuniciranje, če nekaj napišeš preko podpore ali če na forumu preprosto odgovoriš na moj post. Doomc, s tem mnenjem sem ti tudi odgovoril na tvoja vprašanja, oz. ti malo pojasnil situacijo. Pomisli, kako bi bilo, če bi vse te kritike/kršitve napisal preko podpore? Bi te oni tolikokrat opozorili, kot sem te jaz? Na koncu boš morda še ugotovil, da sem bil bolj strpen, kot bi bili (po večini) ostali moderatorji.

le moje skromno mnenje,

Lp
Najlepši Flako :p

ps.: Pa prej sem resno mislil, grobi je noob.

ps2.:
Ojej, meni je masi zadnjič tudi rekel noob :).....


Ti nisi noob, ti si noobka ;) .
 
Last edited:

DeletedUser

Guest
Ojej, meni je masi zadnjič tudi rekel noob :).....


....mislim, da nekateri preveč resno jemljejo igranje ene splošne igrice, ki je na koncu koncev zgolj klikanje po miški....nič osebnega....pejte na morje ;)

Lep pozdrav od Lily

Ni le klikanje miške, gre se tudi za odnos do drugih ljudi tu na forumu.
 

nofear

Member
Reaction score
0
Ni le klikanje miške, gre se tudi za odnos do drugih ljudi tu na forumu.

Bravo lepo si ugotovila. Kot kralju bi se mi morali klanjati ne pa me kritizirati. :( lol

Lepo od tistega k je to temo začel , da se je tudi opravičil, ako je rekel kdaj kaj narobe. Mislim, da bi se v takšni temi lahko vsak izmed nas našel ne glede na kateri strani je.
 

ninja

Member
Reaction score
0
Mislim, da opravičilo ni bilo potrebno, je pa koristno in pokaže dober odnost igralca do ostalih. Če nekdo ugotavlja dejstva, ni nič narobe, saj ni on kriv, da je nekdo začetnik ali pa igra kot začetnik ali pa piše po forumih kot začetnik. Smo v vojaški (vojni) igri, kjer simuliramo vojne razmere in boj za prevlado. V fazi igre pobijamo tudi do npr. 20.000 (dvajset tisoč) vojakov (ljudi) v enem napadu. Hkrati se nam vsem (vsaj večini) gre za prevlado, nasilje, pobijanje, iztrebljanje itd. Igra bi lahko dobila celo prepoved, ker podpira genocid itd. Na s1 moramo iztrebiti večino igralcev (torej vasic, prebivalcev, vojakov), če bomo mogoče nekoč v prihodnosti (!) izpolnili pogoje za zaključek serverja ali pa da jih bomo vsaj prebrali...V tem iztrebljevanju in uničevanju res ne more biti problem, če nekomu nekaj rečeš...ko mu pa pobiješ vso vojsko in pobereš vasice, pa je vse OK. Hkrati pa je v vojni vse dovoljenjo, kot so nam nekoč obrazložili admini ali šefi vojneplemen. Kam gre naš svet?

ps: kaj vse sem bil v zadnjih dveh letih na s1, pa kaj, saj imamo možnost blokiranja :D
 
Status
Not open for further replies.
Top