Pogovor o svetu 9

DeletedUser

Guest
En lep pozdrav vsem skupaj :)

Menim, da so nastavitve všečne.
 

DeletedUser

Guest
zame so kar neki..nakaj na pol..zopet apeliram in verjetno že 100 ..zakaj ne bi bil en svet klasik..

Klasik...? Nov svet je narejen tako, kot so si ga igralci (v večini) predstavljali. Mislim, da je ta svet, popolno nasprotje osmici, katere nastavitve naj bi bile slabe (po mnenju igralcev). Seveda pa se ne moremo vsi strinjati v vsem. Tudi sam bi premaknil hitrost enot za 0.2 gor in še kaj spremenil. Vendar so vseeno po mojem zelo obetavne nastavitve, sploh dejstvo, da bodo barbari rasli zgolj do 1k pik, srčno upam, da ne bo kdo tako neumen, da jih bo prevzemal. Začetniki si tudi ne bodo mogli filati vasi z obrambo celih 5 dni, temveč zgolj 3. Glejmo pozitivno naprej. ;)
 

TUrbo-geni5

Member
Reaction score
0
Edino kar me moti pri nastavitvah je da je hitrost enot samo 0.8 hitrost sveta pa 2(to mi je všeč) samo motime da so potem enote tako počasne...
 

DeletedUser

Guest
Edino kar me moti pri nastavitvah je da je hitrost enot samo 0.8 hitrost sveta pa 2(to mi je všeč) samo motime da so potem enote tako počasne...

Hitrost enot je sorazmerna s hitrostjo sveta. To pomeni, da bo dejanska hitrost enot 1.6
 

Red rose

Member
Reaction score
0
Dobre nastavitve :) razen milice ter paladinovih orožij:Kot dodatek bi lahko uvedli pošiljanje okrepitev samo članom svojega plemena ter seveda onemogočit prevzeme barbarov (le kako daleč bi prišli v igri dosedanji "naskakovalci" barbarčkov :D )
 

ažaž

Member
Reaction score
0
dobre nastavitve sam hitrost bi bla lahk 1,5 al pa 2 pa članov plemena mav več da bi ble večja plemena pa več sovrašev da bi blo poj tut več vojn
 

DeletedUser

Guest
Dobre nastavitve :) razen milice ter paladinovih orožij:Kot dodatek bi lahko uvedli pošiljanje okrepitev samo članom svojega plemena ter seveda onemogočit prevzeme barbarov (le kako daleč bi prišli v igri dosedanji "naskakovalci" barbarčkov :D )

S tem kar si povedal za barabarske imas popolnoma prav. LAhko bi pustili barbarske samo za ropanje, ali pa jih sploh nebi bilo.
 

saeva redit

New Member
Reaction score
0
Mene pa predvsem zanima to, kar nisi naštel med nastavitvami; ali je vklopljeno razmerje 1:20 in ali ima paladin napredna orožja?
 

DeletedUser

Guest
Klasik...? Nov svet je narejen tako, kot so si ga igralci (v večini) predstavljali. Mislim, da je ta svet, popolno nasprotje osmici, katere nastavitve naj bi bile slabe (po mnenju igralcev). Seveda pa se ne moremo vsi strinjati v vsem. Tudi sam bi premaknil hitrost enot za 0.2 gor in še kaj spremenil. Vendar so vseeno po mojem zelo obetavne nastavitve, sploh dejstvo, da bodo barbari rasli zgolj do 1k pik, srčno upam, da ne bo kdo tako neumen, da jih bo prevzemal. Začetniki si tudi ne bodo mogli filati vasi z obrambo celih 5 dni, temveč zgolj 3. Glejmo pozitivno naprej. ;)


no lepo ..sej lepo da je nastavljen po želji večine (se sprašujem kaj je večina 10..100.. 1000 igralcev).domenevam, da je večina se odločila nekako po svojih željah..( 15-20 igralcev)

moti me ker je zopet nekaj narejeno na pol..če že ni cerkve , lokov, barbarke do 1000 -potem naj bi bil še paladin brez orožja , pa smo že blizu..edino se strinjam , da je boljši od S8, ker itak, kakršen je s8 slabše že ne more biti..

me pa tud zanima kaj je z premiumom, kot opažam na drugih svetovih so dodali celo 20 procentno rast surovin , menjava na tržnici za pp točke..itd..verjetno na željo večine, ker vsi radi zapravljamo.
 

DeletedUser

Guest
no lepo ..sej lepo da je nastavljen po želji večine (se sprašujem kaj je večina 10..100.. 1000 igralcev).domenevam, da je večina se odločila nekako po svojih željah..( 15-20 igralcev)

moti me ker je zopet nekaj narejeno na pol..če že ni cerkve , lokov, barbarke do 1000 -potem naj bi bil še paladin brez orožja , pa smo že blizu..edino se strinjam , da je boljši od S8, ker itak, kakršen je s8 slabše že ne more biti..

me pa tud zanima kaj je z premiumom, kot opažam na drugih svetovih so dodali celo 20 procentno rast surovin , menjava na tržnici za pp točke..itd..verjetno na željo večine, ker vsi radi zapravljamo.

Ja. Tudi meni bi bilo ljubše, da bi bil paladin brez orožjij, vendar je odvisno tudi od InnoGamesa kake nastavitve bodo dali. Nisem še igral sveta, ki bi imel dodano 20 % rast surovin, niti nisem vedel da kaj takega obstaja. Po pravici povedano sem šokiran, saj nočem, da bi denar zmagoval.
 

DeletedUser

Guest
...na vseh VP serverjih...
vsi novi svetovi imajo možnost:
~ kupiti 20% večjo proizvodnjo surovin
~ na tržnici kupiti menjavo lastnih surovin v razmerju 1:1
...če je še kakšna druga novost, pa nisem prepričan...
PS
...kdor misli, da bo kaj (bistvenega) pridobil~a s tem...
naj to s pridom uporablja ~ ker se bo dalo v njihovih vaseh več naropati :rolleyes:
(meni se zdi prav, da so ustvarjalci in ustvarjalke ter skrbniki in skrbnice igre, tudi nagrajeni/nagrajene)


...aja...
pa ko/če bereš komentarje o nastavitvah sveta,
se lahko tako lepo nasmeješ
...kaj ni čar igre ravno v tem, da ni vedno ista...
in da se pokažejo sposobnosti igrajoče~ga tudi v prilagajanju nastavitvam
(in ne da igra (robotsko) samo po ustaljenem vzorcu ~ igra je (tudi ali predvsem) domišljija in razmišljanje)
PS
...če bi nogomet vsak~a lahko igral~a po lastnih "nastavitvah"...
bi prej ali slej nogomet postal rokomet ;)


...pa še nekaj o prevzemanju barbarskih vasi...
dokler nastavitve sveta omogočajo prevzemanje barbarskih vasi, jih bom jaz brez sramu in z veseljem prevzemal
(tudi ko/če so omejene na 1000 točk)
...če se meni zdi smiselno in pametno...
če pa kdo (še vedno) misli, da je to neumno ali kaj podobnega,
naj le še malo premisli, ali je njegovo/njeno poznavanje VP res doseglo maksimum
PS
...ne sprašujte me zakaj...
ker bi vas z odgovorom prikrajšal za najlepše v življenju:
spoznati lastno zmoto o nečem
 

Red rose

Member
Reaction score
0
...

...pa še nekaj o prevzemanju barbarskih vasi...
dokler nastavitve sveta omogočajo prevzemanje barbarskih vasi, jih bom jaz brez sramu in z veseljem prevzemal
(tudi ko/če so omejene na 1000 točk)
...če se meni zdi smiselno in pametno...
če pa kdo (še vedno) misli, da je to neumno ali kaj podobnega,
naj le še malo premisli, ali je njegovo/njeno poznavanje VP res doseglo maksimum
PS
...ne sprašujte me zakaj...
ker bi vas z odgovorom prikrajšal za najlepše v življenju:
spoznati lastno zmoto o nečem


Nikjer,ne v igri ne v RL se ne da doseči maksimuma,saj iz dneva v dan prihajajo novosti kot tudi neraziskana obzorja.Absolutno obstajajo najboljši,toda tudi ti so in bodo ostali na četrtinki do maksimuma.

Najlepše v živlenju je živet življenje,če k temu spada tudi zmota o nečem,toliko bolje znova eno spoznanje več.
Obilo užitka pri prevzemanju barbark :D
 

DeletedUser

Guest
Celo temo sem že pregledu in zdi se mi, da nekateri o prevzemanju barbark tudi nimajo pojma.
Vedno uberem taktiko, ki je še nikomur nisem izdal in mi dobro uspeva.:p

Upam pa da bo tudi na tem svtu s hitrostjo 2 pleme, ki bo približno enakovredno TI.


LP, vaš KREK
 

DeletedUser

Guest
Nikjer,ne v igri ne v RL se ne da doseči maksimuma,saj iz dneva v dan prihajajo novosti kot tudi neraziskana obzorja.Absolutno obstajajo najboljši,toda tudi ti so in bodo ostali na četrtinki do maksimuma.

Najlepše v živlenju je živet življenje,če k temu spada tudi zmota o nečem,toliko bolje znova eno spoznanje več.
Obilo užitka pri prevzemanju barbark :D


Pozdravljen~a

...mmm ~ (skoraj) argumentirano razmišljanje...
je to zgolj Tvoje mnenje ~ ali trdiš, da je tako, kot si napisal~a?
PS
...naj poudarim...
da sam podajam izključno moja mnenja, ki niso (nujno) dolgo~trajna,
in tudi ko/če (komu) zvenijo kot trditve, to nikoli niso

...če bi se po~šalil, bi komentiral...
da je v prvi alineji mnenje tiste~ga, ki še ni prišla/prišel do maksimuma
in si misli, da če ni prišla/prišel on~a, ne more priti nihče drugi
(več kakor do četrtine :)

...resneje se pa s Teboj dodobra strinjam, če gledava iz nekega zornega kota...
sem pa bolj mnenja, da sta maksimum in minimum v eni in isti točki;
ki ni nikoli povsem definirana oziroma je povsem relativna
...recimo...
kar je zate v neki točki lahko minimum Tvojega početja (znanja, vedenja, itn.)
je lahko zame v taisti točki maksimum
(in seveda obratno :)

...z mislijo o "življenju", si me pa "osvojil~a" in Ti (zdaj) ne bom dal "mira"... :)
mnogi mislijo, da lažejo (otrokom), ko/če pravijo, da Dedek mraz, Božiček in drugi Dobri možje in žene obstaja~jo
(pa (jim) vseeno lažejo :),
vendar Dedek mraz, Božiček in drugi Dobri možje in žene obstaja~jo
...skoraj vsi pa mislijo, da živijo...
(eni mislijo, da živijo dobro, drugi slabo in podobno, itn.)
osebno menim, da je resnica, da umiramo ~ odkar se rodimo
...je pa tudi res...
da če greš s Primorske (ki bi lahko pomenila rojstvo ~ v tem primeru)
proti Ljubljani (ki bi lahko pomenila smrt ~ v tem primeru)
greš tudi proti Štajerski (ki lahko pomeni življenje, novo rojstvo, itn. po domišljiji ~ v tem primeru)
(in smo spet pri onem prej, da je vse relativno :)
...kakor so relativne (za nekoga dobre, za nekoga slabe, itn.) nastavitve sveta 9...
(da ne skreneva s teme :)

...barbarske vasi...
(pod "barbarke" jaz razumem mična, pogumna, itn. oh in oh dekleta/ženske ~ upraviteljice VP računa :)
dokler se nisem oglasil v tej temi, so (menda) vsi z "viška" in (dokaj) "ponižujoče" obravnavali prevzemanje barbarskih vasi
(kot da bi bile/bili najboljše/najboljši oziroma VP vsevedi~nje)
...sam ostajam pri tem...
da o VP ne "znam" (skoraj) nič in da se vedno znova vprašam, kaj je "najbolje" (v danem trenutku)
in če se mi zdi bolje prevzeti barbarsko vas ~ jo bom tudi prevzel (pri 26 točkah, če je potrebno);
ker ne znam, ker nisem najboljši itn. si to lahko (brez sramu) privoščim :)
(v dobro mojega računa)
PS
...moje izkušnje so takšne...
da so vasi tistih, ki menijo, da so najboljše/najboljši oziroma nekje med njimi,
tako ("slabo") grajene, da se jih (meni) (v večini primerov) ne "izplača" prevzemati
(pa "otrokom" je potrebno pustiti, da si utrjujejo "lepo sliko" o sebi in se "urijo" v "samozavesti" :)


...zmote...
in zakaj so "najlepše" v "življenju",
ker (šele) ob samo~spoznanju (lastne) "zmote" (tudi te so namreč relativne),
"obrneš" smer, iz tiste proti, slabše in slabše (čeprav včasih lahko zgleda kaj, tudi tako da ne more biti bolje :)
na bolje in bolje oziroma proti "resnici"
(brez katere recimo tudi "resnične" ljubezni ne moreš najti in živeti :)
 

Red rose

Member
Reaction score
0
Pozdravljen~a

...mmm ~ (skoraj) argumentirano razmišljanje...
je to zgolj Tvoje mnenje ~ ali trdiš, da je tako, kot si napisal~a?
PS
...naj poudarim...
da sam podajam izključno moja mnenja, ki niso (nujno) dolgo~trajna,
in tudi ko/če (komu) zvenijo kot trditve, to nikoli niso

...če bi se po~šalil, bi komentiral...
da je v prvi alineji mnenje tiste~ga, ki še ni prišla/prišel do maksimuma
in si misli, da če ni prišla/prišel on~a, ne more priti nihče drugi
(več kakor do četrtine :)

...resneje se pa s Teboj dodobra strinjam, če gledava iz nekega zornega kota...
sem pa bolj mnenja, da sta maksimum in minimum v eni in isti točki;
ki ni nikoli povsem definirana oziroma je povsem relativna
...recimo...
kar je zate v neki točki lahko minimum Tvojega početja (znanja, vedenja, itn.)
je lahko zame v taisti točki maksimum
(in seveda obratno :)

...z mislijo o "življenju", si me pa "osvojil~a" in Ti (zdaj) ne bom dal "mira"... :)
mnogi mislijo, da lažejo (otrokom), ko/če pravijo, da Dedek mraz, Božiček in drugi Dobri možje in žene obstaja~jo
(pa (jim) vseeno lažejo :),
vendar Dedek mraz, Božiček in drugi Dobri možje in žene obstaja~jo
...skoraj vsi pa mislijo, da živijo...
(eni mislijo, da živijo dobro, drugi slabo in podobno, itn.)
osebno menim, da je resnica, da umiramo ~ odkar se rodimo
...je pa tudi res...
da če greš s Primorske (ki bi lahko pomenila rojstvo ~ v tem primeru)
proti Ljubljani (ki bi lahko pomenila smrt ~ v tem primeru)
greš tudi proti Štajerski (ki lahko pomeni življenje, novo rojstvo, itn. po domišljiji ~ v tem primeru)
(in smo spet pri onem prej, da je vse relativno :)
...kakor so relativne (za nekoga dobre, za nekoga slabe, itn.) nastavitve sveta 9...
(da ne skreneva s teme :)

...barbarske vasi...
(pod "barbarke" jaz razumem mična, pogumna, itn. oh in oh dekleta/ženske ~ upraviteljice VP računa :)
dokler se nisem oglasil v tej temi, so (menda) vsi z "viška" in (dokaj) "ponižujoče" obravnavali prevzemanje barbarskih vasi
(kot da bi bile/bili najboljše/najboljši oziroma VP vsevedi~nje)
...sam ostajam pri tem...
da o VP ne "znam" (skoraj) nič in da se vedno znova vprašam, kaj je "najbolje" (v danem trenutku)
in če se mi zdi bolje prevzeti barbarsko vas ~ jo bom tudi prevzel (pri 26 točkah, če je potrebno);
ker ne znam, ker nisem najboljši itn. si to lahko (brez sramu) privoščim :)
(v dobro mojega računa)
PS
...moje izkušnje so takšne...
da so vasi tistih, ki menijo, da so najboljše/najboljši oziroma nekje med njimi,
tako ("slabo") grajene, da se jih (meni) (v večini primerov) ne "izplača" prevzemati
(pa "otrokom" je potrebno pustiti, da si utrjujejo "lepo sliko" o sebi in se "urijo" v "samozavesti" :)


...zmote...
in zakaj so "najlepše" v "življenju",
ker (šele) ob samo~spoznanju (lastne) "zmote" (tudi te so namreč relativne),
"obrneš" smer, iz tiste proti, slabše in slabše (čeprav včasih lahko zgleda kaj, tudi tako da ne more biti bolje :)
na bolje in bolje oziroma proti "resnici"
(brez katere recimo tudi "resnične" ljubezni ne moreš najti in živeti :)


Tole je zgolj moje mnenje,čeprav bi v isti sapi lahko to tudi trdila :)

Včasih se tudi v šali najde nekaj resnice.

Mislim,da za nikogar ne obstajata maksimum in minimum,saj ga ni človeka na zemlji,ki nebi bil sposoben več oziroma manj :)

Dobra predstavitev razmišljanja :)

Vsak si besedo "barbarka" drugače razlaga,tudi to pove marsikaj o človeku.Seveda so obravnavali "ponižujoče" prevzeme barbarov.Marsigdo bi jo prevzel,toda nekateri so oziroma smo mnenja,da je to nekakšen tih dogovor oziroma nenapisano pravilo in se tega držijo oziroma držimo (po pravici povedano še sama ne vem zakaj) :)

Hmmm.... tule pa se ne strinjam.V ljubezni ni zmot,niti iskanja,so samo občutki: ali čutiš in živiš ali ne čutiš in životariš :)

Se opravičujem,da sem skrenila z teme,skratka v nastavitvah se za vsakogar najde nekaj,če ne druga kot krajšanje časa ob deževnih dneh :)

Lp
 

DeletedUser

Guest
...ooo...
vse bolj in bolj mi postaja všeč tukaj :)
...za debato ni (toliko) bistveno, da si dekle/ženska ~ barbarka :)...
je pa (meni) nekoliko bolj zanimivo in seveda prijetneje ("slišati" dekliški/ženski "glas" :)
(ker vidite "svet", "življenje", itn. "vse", le malček drugače ~ iz meni (kot fantom/moškim) drugega zornega kota)

...minimum ~ maksimum...
poznaš zgodbo (tudi sceno iz nekega filma),
ko nekega "mistika" testirajo z ugibanjem katere karte so skrite (?!)
...no ~ na testu ne "ugane" (ne "spregleda") nobene (točno)...
in tako nekdo ugotovi, da pa ta ne more biti "mistik",
drugi (nekoliko bolj vešč v matematiki) pa ugotovi,
da je enako (ali še manj verjetno) ne uganiti nobene
(in seveda potrdi, da je tisti (zelo sposoben) "mistik")
...da ne bodo moderatorji rekli, da ta debata nima zveze z VP...
moje mnenje je, da tudi v VP (kakor v RL),
vsak~a ve zase, kaj je njen/njegov maksimum oziroma kaj bi lahko bil
in se (realno ter v sebi) ne primerja z nikomer (in nobeno lestvico itn.),
pa naj rečejo (ali si mislijo) drugi kar hočejo (sploh če je slabonamerno in podobno)

...sicer pa...
(tudi) VP ima svoj teoretični maksimum ~ kako bi se ga dalo (če bi (lahko) to in to naredil~a) in realni max ~ kako se ga da odigrati
(glede na naključne "postavitve", ki so za vsakogar (vsaj) nekoliko (in tudi bistveno) drugačne (v marsičem))

...barbarske vasi...
"tihi dogovor" ne obstaja;
pa tudi če si mnogi morda mislite da obstaja, ni možen pri tolikšni populaciji ter ob "dvojnih merilih", ko/če imaš moč
("(poslednji) častni možje" prevzemamo barbarske vasi, ker (tudi) to sodi k igri :)
PS
...vprašanje za razmišljanje...
čigava oziroma kakšne vrste je barbarska vas, ko/če "prisiliš" ali "prepričaš" nekoga, da začne znova
(ker je zanj~o tako bolje, da ne izgublja časa v Tvoji bližini),
potemtakem sodi v tako imenovani "tihi dogovor" tudi, da bi to vas smel~a ropati samo Ti (?)
se ne "sliši" tudi to (nekoliko) "butalsko", kot ono o ne prevzemanju?
(ker recimo oni ki še živijo zgolj za VP, morajo zato popravljati skripte in jim to kvari "robotiko" njihove igre :)

...ne igramo vsi na isti način...
in nekateri se ne pustimo prepričati, da je najbolje tisto, kar samooklicani najboljši in oh in oh trdijo da je
(kaj pa če "lažejo" in oni igrajo drugače (?) in se potem zgovarjajo, da so "morali" prevzeti barbarsko vas iz XY razloga :)
...s strategijami in taktikami ~ še posebej pa z igro...
je podobno kot z dekleti/ženskami, tista ki je od vseh (ali že samo dveh) ni več (nič) posebn(eg)a
in je že "neuporabna" oziroma ni (več (samo)) Tvoja in posebna :)
(seveda enako velja obratno za fante/moške)
...seveda pa smo si tudi v tem lahko različni...
in si mislimo, da je sosedova trava bolj zelena, ker zna on~a bolje kositi :)


...da ne bo za zdaj preveč...
naj ostane nekaj za drugič
 
Last edited by a moderator:

DeletedUser

Guest
no nastavitve so še kar, sam na teh pa res uživam

Settings
Game speed 4
Unit speed 0.5
Ability to demolish buildings active
Morale inactive
Farm rule inactive
Basic defense 20
Milliseconds active
Fake limit inactive
Research system simplified research
Church inactive
Awards active
Growing barbarian villages active (up to 2000 points)
Bonus villages Enhanced bonus villages
Time frame for cancelling attacks 10 Minutes
Time frame for cancelling trades 5 Minutes

Protection for beginners 1.5 Days
max. ratio of attackers : defenders inactive
 
Top