Problem z malim š v imenu vasi

Sv. Bruno

Member
Reaction score
0
Vas bi rad preimoval v Vas Djekše.

Ko želim spremeniti ime vasi, se z rdečimi črkami izpiše naslednje: Ime vasi (Vas DjekÅ¡e) vsebuje neveljavne znake.

Če namesto malega š vpišem velikega, je ime Vas DjekŠe sprejeto.

Enak problem sem imel z imenom Brižinska škofija. Ker je bil zapis z malim š neveljaven (Ime vasi (Brižinska Å¡kofija) vsebuje neveljavne znake), sem moral uporabiti zapis Škofija Brižinje.

Skratka, verjetno gre za težavo z malim š v imenu vasi. Je mogoče težavo odpraviti?
 
Last edited:

.GoDZiLLa.

Member
Reaction score
0
Se mi zdi da ne,nekaterih znakov pač ni mogoče vstaviti v imena vasi :)
LP
 
Last edited:

Sv. Bruno

Member
Reaction score
0
Za znake je nekako logično, da jih ni mogoče vstaviti v imena vasi. Za črke slovenske abecede pa mislim, da bi se lahko vse prikazovale v imenih vasi. Če prav razumem je Vojna plemen slovenska verzija Tribal Wars.
 
Last edited:

.GoDZiLLa.

Member
Reaction score
0
Se strinjam s tabo,samo če se ne motim,je Vojna plemen,samo prevedena različica,ker v Nemčiji ne poznajo črke š,je tudi pač niso omogočili v imenu vasi :)
LP
 

Sv. Bruno

Member
Reaction score
0
Hm, to ne bo držalo. V imenu vasi sta npr. omogočeni črki veliki Š in mali ž npr. Škofija Brižinje.

Tvoja domneva bi potem morala veljati za vse šumnike.

Zanimivo bo prebrati, kaj bo v zvezi s tem rekla tehnična ekipa Vojne plemen.
 
Last edited:

Grobi

Forum administrator
Reaction score
0
Zaradi dopustov se boste v tem trenutku morali zadovoljiti z mojim odgovorom ;). Najverjetneje so pozabili na mali "š". Takoj, ko se CM vrne iz dopusta se bomo potrudili, da bo zadeva popravljena. Sam nisem v stiku z razvijalci igre, zato tudi ne morem vplivati na hitrost reševanja le tega problema. V tem trenutku CM preko mobitela opravlja in odgovarja samo na najnujnejše prijave kršitve :).

Lp,
Grobi
 

F.ALO1

Member
Reaction score
0
Tudi jaz sem poskušal dati imena vasi s šumnikom in ni prijel.Pomoje ma to nek razlog,da ni tega šumnika.In ni nobena napaka.

LP
 

Sv. Bruno

Member
Reaction score
0
Da ne bo moje vprašanje potonilo v pozabo, objavljam še en primer, ko se šumnik mali š ne prikazuje v imenu vasi:

Ime vasi (Grad Vivšnik) vsebuje neveljavne znake.
 

DeletedUser

Guest
Da ne bo moje vprašanje potonilo v pozabo, objavljam še en primer, ko se šumnik mali š ne prikazuje v imenu vasi:

Ime vasi (Grad Vivšnik) vsebuje neveljavne znake.

žal, igrica je prevedena iz nemščine in se takšne in drugačne napake pojavijo.
 

Motorka

Community Manager
Reaction score
4
Težava po odpravljena z naslednjih popravkom. Hvala za opozorilo in natančen opis.
 

DeletedUser

Guest
Za znake je nekako logično, da jih ni mogoče vstaviti v imena vasi. Za črke slovenske abecede pa mislim, da bi se lahko vse prikazovale v imenih vasi. Če prav razumem je Vojna plemen slovenska verzija Tribal Wars.

Kot prvo, tudi "š" je znak tako kot vsak ostali, s to razliko da ne spada med "originalne" ASCII znake, ki so seveda prilagojeni angleški različici.

Kot drugo, še nisem videl programskega jezika, ki nebi bil napisan v angleščini, ergo vsi drugi jeziki morajo biti posebej prilagojeni, inštalirani oz. omogočeni. Slovenski šumniki so vedno totalno mučenje nastavitev, tako da se marsikdaj zgodi da admini pač ne skodirajo vse 100% in zato takšna napaka, katere vzrok je pa lahko malo morje stvari.

Podrobnejše branje, če koga zanima, najdete tukaj in tukaj.
 
Top