SPQR (Calimero) proti ostalim

DeletedUser

Guest
ker vidim, da je veliko zainteresiranje za tole debato se kregajte v klepetu, kjer spamanje in offtopic ne bo nikogar motilo.

...[NICK]-sotoflow[/NICK]u in ostali ekipi (moderatorjev) se opravičujem...
ker nisem prej opazil, da si/(ste) to temo že odprli;
če bi prej opazil, ne bi odpiral teme Neprimerne teme za Pogovore o Svetu 9


...v glavnem...
meni je žal, da si (neznani storilec :))/ste izbrisal~i navedeno temo;
tako zelo "žalostno" se mi je zdelo,
da me je sinoči (spet) imelo, da bi se (vnovič) poslovil od sLOVEnskega VP (foruma)
...po prespani noči ter ob dobri kavici (ki človeku zbistri misli in ojača duha :))...
se mi (samo) zdi, da bi tako "zmagalo" "slabo";
tako "slabo" v obliki "žaljivega", "neprimernega", itn. pisanja na forumu,
kot "slabo", da si jemljemo moč odločati o tem, kaj je "pametno" in kaj "neumno" napisano
oziroma ali bi katera/kateri sploh smel~a kaj na~pisati, itn.

Arabski pregovor said:
Molka se uči od zgovornih,
potrpežljivosti od nestrpnih,
prijaznosti od grobih.
Tem svojim učiteljem bodi večno hvaležen.

...sicer sem ga že nekje na tem forumu prilepil...
toda tako zgovorno opiše in utemelji ter upraviči,
zakaj je "dobro" tudi "slabo";
recimo nekatera pisanja in opazke od [NICK]Calimero[/NICK]ta (nikakor pa ni edini)
PS
...meni se zdi veliko bolj zanimivo vprašanje...
zakaj recimo [NICK]Calimero[/NICK] zbudi takšen in tolikšen odziv :)confused:);
ali je tako težko spregledati recimo njegovo mnenje/komentar, ko/če ni (vsaj) "ustrezno"
(saj bo tako in tako, prej ali slej končalo na "prejšnji" strani "pozabe" ~ nenazadnje kakor vsa)

...da ne bom predolg in (zato) neberljiv...
ko/če se (tako ali drugače) oklenemo "napak~e", ostanem~o v njej,
kot da bi v temi, bili privezani za edino prižgano ulično svetilko;
v ulici, v kateri nikoli več ne vzide sonček
PS
...tako nekako vidim jaz nekatera dejanja od [NICK]Calimero[/NICK]ta...
pa naj si gre za žaljiv odnos do [NICK]ubijalec124[/NICK] s poniževanjem glede videza,
ali kogarkoli drugega, da ne bom vseh našteval in "pogreval"
...[NICK]Calimero[/NICK]...
in v drugih primerih tudi drugi
(od samega [NICK]ubijalec124[/NICK] dalje ~ ki se je sicer vsaj malo "popravil" :))
bi naredil~i (egoistično) največ zase, če bi (si) znali priznati napake in se tudi opravičiti;
nenazadnje tudi zato, ker je to značilnost VELIKIH (resnično velikih) vodij
(ne pozabi~te, da si lahko vsak~a (samo) misli, da je velik~a, itn.)


...naj dodam...
da se z brisanjem in zapiranjem tem, itn.
zaveže vse (krive in ne krive) za tisto "ulično svetilko";
da se tako onemogoči "opraviti" s "slabim" tudi na "kulturen" in "lep" način, itn.

[SPOIL]
jonke said:
forum bo spet umru 3 8 0

TUrbo-geni5 said:
uff to bo užitek za nekatere.
forum bo ponovno zaživel hehe.

:D
[/SPOIL]
 
Last edited by a moderator:

T-Rider

Member
Reaction score
0
Buco, vse ima svojo mejo.
Morda se res "učiš prijaznosti od grobih", toda tukaj kljub temu treba ločit kaj spada k "grobim" in kaj spada k še slabšim.
Forum berejo tudi mlajši uporabniki in način ter vsebina samih komentarjev je bila tudi včasih neprimerna za le te, še več, izražanje in komunikacija je bila slab, zelo slab vzgled naši mladini, potem pa se ljudje čudimo posledicam.
Če pa je komu v interesu takšne stvari pisat in brat pa še vedno obstaja mnogo strani na katerih se da ustvarit privat forum.

Nevem no, toda za vsako stvar mora obstajati meja, smo ljudje že v celoti omejeni skozi celo življenje in je omejenost že standard ki nas spremlja, ampak zamisli si da nebi bilo nikjer nobene omejenosti. Nastal bi kaos, tako kot je nastal kaos v pogovorih o svetu 9. Pa bodisi v primernih, bodisi v neprimernih temah. Nekateri ljudje enostavno ne ločijo neumnega od nehumanega.
Ne smeš pa pozabit da si na "javnem" forumu, to je tako kot da dobi vsak 5 minut slave in pred veliko množico ljudi izraža svoje mnenje. Predstavljaj si vzdušje ob govoru tistih ki so pisali neprimerne prispevke. In predstavljaj si posledice.
Tole je bila navezava na tvoj začetni del komentarja in na tvoj zadnji odstavek.

Za predzadnji odstavek pa ti dam popolnoma prav.

Lp.
 

calimero

Banned
Reaction score
0
Ubijalec je maniken in bom ga predlagal za letosnjega mistera slovenije imam veze na pop tv
 

DeletedUser

Guest
[NICK]T-Rider[/NICK]

...ravno zaradi naših otrok...
sem zato da lahko vidijo (naše) dobro in slabo;
ker dokler človek spet ne bo živel v raju (če sploh lahko še kdaj bo),
se je potrebno naučiti ~ izkusiti,
kaj je slabo in kaj dobro (zate)

[SPOIL]...nimam svojih otrok...
pa verjemi da sem jih v življenju recimo naučil hoditi veliko več kot marsikatera vzgojiteljica v jaslicah
...in da sem mnenja...
da je največji problem naše družbe, sveta in človeštva na splošno ravno ta,
da ljudje ločijo otroke (mlajše ljudi) na svoje in tuje, itn. vse kar potem izhaja iz tega[/SPOIL]

...in če smo recimo pri zapiranju teme...
kaj so se lahko (mlajše ali starejše) bralke in bralci komentarjev "naučile",
da če si dovolj "grob~a" lahko dosežeš, da bodo zaradi tebe izbrisali vse
(tudi tiste lastne "slabe" komentarje, za katere veš sam~a, da so ti samo v sramoto)
...da se ti recimo ni potrebno opravičiti, da bi te družba nazaj sprejela medse, itn...
ampak da je potrebno samo še bolj stopnjevati svojo "grobost"
in kar si naredil~a narobe, bo izginilo v trenutku

...jaz se ne bojim...
da mlajši ljudje (otroci) ne bi vedeli, kaj je dobro ali slabo, prav ali narobe, itn.
bojim pa se, da starejši to (vse bolj in bolj) pozabljamo
(in se potem izgovarjamo, da nekaj počnemo v imenu in zaradi otrok, itn.)


...vprašaj~te se raje...
zakaj sploh venomer znova sodelujete v pregovarjanju recimo s Calimerom;
zakaj tistih njegovih komentarjev, ki Ti/Vam niso po godu ne ignorirate, itn.
(zakaj vas toliko dotakne ~ vznemiri njegovo zbadanje, itn.)
...za vsako kreganje sta potrebna vsaj dva....
ko/če se krega en~a sam~a s seboj, dobi prej ali slej ležišče v ustrezni ustanovi

[SPOIL]...in nenazadnje...
zakaj misliš/mislite, da se Calimero ne krega z menoj (?)[/SPOIL]


[SPOIL]...pa še to...
marsikdo je med tistimi, ki obsojajo Calimera
(nikakor ga ne branim ~ le poglejte moje komentarje kakšnega njegovega pisanja, ki so še ostali)
...pa je pred nekaj meseci tako strumno stopal~a ob boku Ubijalca...
v nekaterih pogledih morda še veliko bolj žaljivem in ponižujočem pisanju zoper [NICK]B.C.B.D.M.R.I.A.I.O.I.SI[/NICK]
(pa sem hotel samo dobro njemu in sLOVEnski speed reprezentanci)

...preprosto menim...
da smo preveč nagnjeni k moraliziranju z dvojnimi merili[/SPOIL]


Calimero said:
Ubijalec je maniken in bom ga predlagal za letosnjega mistera slovenije imam veze na pop tv

...glede na to...
da sta se nekoč "ljubila" ~ spoštovala in cenila ter drug o drugem menila (skoraj samo) najboljše
...takšne in podobne izjave enega in drugega...
meni ne povedo nič slabega o onem drugem,
ampak samo to, da se sam (še) ne zavedaš,
da podzavestno pljuvaš, ščiješ, itn. po sebi
...velja za enega in drugega...
in vse ostale, ki so v življenju sposobni čez noč obrniti mnenje o nekom
 

T-Rider

Member
Reaction score
0
Buco, vse lepo in prav, toda igralec ki piše žaljive besede in ima sovražen govor ne sramuje samo sebe, sramuje tudi predstavnike foruma ki bi to po tvojem mnenju tolerirali. Imaš do neke mere prav, toda tukaj je veliko dvoumnih stvari. Tudi ti doma oz. na domačem teritoriju (ti najverjetneje ne, toda morda pa vendarle) pobrišeš umazanijo ki jo narediš sam in tudi tisto ki jo naredi kdo drug, enako je tukaj na forumu. Predstavljaj si kako hišo bi imel če nebi umazanije nikoli spucal ?

In če smo že pri otrocih, otrok se najprej (preden sploh zna brat) zgleduje po svojih starših, prevzame njihove navade in podobno. Verjameš ali ne, toda priča sem bil že velikokrat ko je bila prva otrokova beseda kletvica in ne "mama" ali "ata". Že tukaj se treba zamislit, tvojo trditev razumem kot da tudi tukaj nebi smel cenzurirati ničesar. Ampak kot je že vsesplošno znano, otroci se v zgodnjem obdobju zgledujejo po svojih starših, družini. V času šolanja se prilagajajo sovrstnikom in prijateljem, na koncu pa se nekako izpopolnijo v svojo podobo (na žalost tega nekateri ne dosežejo, so živi primerki tudi tukaj na forumu). Zato kazati slabo otroku da bi ga odvrnil od vseh slabih dejanj ni vedno najbolje. Vsaj ne do stopnje dokler praktično ne razume.

Glede calimero-ta pa je izgubljat besed res škoda. Največkrat ga le provociram, ali govorim v sarkazmu. Toda takšen tip človeka kot ga on tukaj prikazuje na forumu in v vseh pogovorih katerih sem bil neposredno ali posredno priča je enostavno popolnoma nerazumljivo. Za človeka takšne starosti res nebi pričakoval takih besed in takih dejanj kot jih on ustvarja in to zgolj zaradi ene same internetne igre. Nevem, toda če mene vprašaš se je mentalno spustil na nivo 15- (mlajšega od 15let). Nevem toda vsaj meni je samoumljivo se obnašat letom primerno. Žalostno, toda na njegovem mestu bi svoj preostanek življenja raje izkoriščal v naravi, na izletih, bilokje (in seveda z družino zraven)..
Če bom sam enak ko bom starejši, potem se res raje nikoli ne postaram.
 

DeletedUser

Guest
...se strinjam...
da ima ekipa ~ moderator~ji (v svoji "hiši") vedno prav (tudi ko/če nima)
...pa ne mislim nič ironično ali karkoli v tem smislu...
samo razmišljam (in včasih kaj iz razmišljanja zapišem),
še mnenja si nisem ustvaril, kaj bi bilo v takih primerih najbolje
(dogajanje na forumu je zame samo (manjši, lažji) primer za razmišljanje)

...recimo da poizkušam (samo) dobronamerno razmišljati, kaj bi bilo bolje...
in se nagibam k temu, da je najbrž bolje, če bi moderator neke teme,
neprimeren komentar nekako označil (prečrtal)
in tako tudi nekoga (recimo s kratko obrazložitvijo) opozoril
...naslednjič oziroma ob nenehnem kršenju "hišnega reda"...
pa bi tistega/tisto tudi trajno blokiral
...tukaj pa večkrat zgleda...
kot v kaosu naše družbe, ki se recimo sveti in blešči;
nekoga postavite malo na hladno in se spet vrne še bolj vroč~a
(samo da vse skupaj zgleda, kot da je red in disciplina ter vse lepo in prav, itn.)
PS
...morda je moje mnenje preveč ekstremno...
da ima smisel opozarjati in opozarjati,
vendar ko/če ugotoviš, da opozorilo nima več smisla,
kaznuj in v tej kazni vztrajaj, dokler te ne prepriča,
da je spet vreden/vredna tvojega zaupanja
(da se bo držal~a "hišnega reda")


...res poizkušam samo razmišljati...
in mislim, da je ta problematika pre~težka (zame)
(predvsem zato ker ni odvisna od mene)
...meni je zelo enostavno...
ko/če nimaš volje, da bi nekomu pojasnil kaj morda dela narobe,
preprosto ignoriraš "neumnost"
 

T-Rider

Member
Reaction score
0
Saj imaš par stvari prav. Toda kljub temu, če se navežem na to zaradi česa komentirama o sami stvari. Sveta 9 ne moderiram jaz, zato tudi sam nimam pravic urejat tisti del foruma, za to so zadolženi ostali, sem pa dal opozorila na vse neprimerne komentarje.
Tako da sam v tistem delu sem povsem običajen komentator kot ti in vsi drugi.
Sem pa sam tudi zahteval da se tema izbriše, namreč moderatorja za tisti svet ni bilo in je bolj malo prisoten, "vročina" pa se je le stopnjevala in komentarji so bili vse bolj žaljivi. Da nebi prišlo do kakšnih posebnih ekstremov sem zato izrekel prošnjo o tem da se izbriše. Pa čeprav je bil forum naslovljen "neprimerne teme" kljub temu ni imelo pravega pomena, kajti neprimerne teme se lahko komentirajo tukaj (v tem delu foruma), tam pa bi samo po sebi bilo nekako komentiranje bolj formalnih tem.

Toliko o tej situaciji.
 

calimero

Banned
Reaction score
0
Glede calimero-ta pa je izgubljat besed res škoda. Največkrat ga le provociram, ali govorim v sarkazmu. Toda takšen tip človeka kot ga on tukaj prikazuje na forumu in v vseh pogovorih katerih sem bil neposredno ali posredno priča je enostavno popolnoma nerazumljivo. Za človeka takšne starosti res nebi pričakoval takih besed in takih dejanj kot jih on ustvarja in to zgolj zaradi ene same internetne igre. Nevem, toda če mene vprašaš se je mentalno spustil na nivo 15- (mlajšega od 15let). Nevem toda vsaj meni je samoumljivo se obnašat letom primerno. Žalostno, toda na njegovem mestu bi svoj preostanek življenja raje izkoriščal v naravi, na izletih, bilokje (in seveda z družino zraven)..
Če bom sam enak ko bom starejši, potem se res raje nikoli ne postaram.
__________________


Ze zdaj ko bi si moral najti kaj druzga v zivlenju tle isces svojo potrditev,kaj si ti tu,le policaj,ki kaznuje poste,ene vrste bojsevik,ki dobi oblast od nelegalno izbranih kandidatov oz v sluzbo so te vzeli,ti ki imajo vse v svojih rokah tle na forumu in zal tudi v igri,zato ne ti meni o neki postenosti,ker to temo si ti preskocil,zal si ze padel kot clovek na svoji prvi preizkusnji ko si dal duso pokvarjeni zdruzbi
 

T-Rider

Member
Reaction score
0
Ze zdaj ko bi si moral najti kaj druzga v zivlenju tle isces svojo potrditev,kaj si ti tu,le policaj,ki kaznuje poste,ene vrste bojsevik,ki dobi oblast od nelegalno izbranih kandidatov oz v sluzbo so te vzeli,ti ki imajo vse v svojih rokah tle na forumu in zal tudi v igri,zato ne ti meni o neki postenosti,ker to temo si ti preskocil

Calimero, dovolj mi je tvojih komentarjev.
Samo enkrat ti bom napisal in pozorno beri (če le imaš toliko še v glavi da razumeš).
Nisem noben policaj tukaj, in tole mi ni bitka za življenje tako kot tebi. Letos imam preveč časa, in kaj sedaj ? Ga pa kljub vsemu porabim bolj koristno kot ti.

Pa greva malo nazaj v zgodovino.
Če me spomin ne vara (v kar sem absolutno prepričan da me ne) si tudi ti kandidiral tako za forum kot za ingame moda. In sedaj me kriviš da sem dobil "oblast" (ni nobene oblasti tukaj, le kaznujem te lahko, če te že marsikdo drug ni) in to od "nelegalno izbranih kandidatov" za katerega si tudi SAM kandidiral. In to takšni katere sedaj najbolj preziraš v poštenosti in katere najbolj kritiziraš.
Nevem ali sem res tako neumen (to zagotovo ne), toda v tvojih postih je res vse dvoumno. Odloči se kaj hočeš ? SAM si "rinil" na "oblast" k (po tvoje imenovanim) "nepoštenjakom, kradljivcem, pokvarjeni družbi" ? Torej mi/nam hočeš sedaj povedat da si hotel sam pokazat svoj obraz pri ekipi katero kritiziraš na podlagi nočnih blodenj ?

zal si ze padel kot clovek na svoji prvi preizkusnji ko si dal duso pokvarjeni zdruzbi
Žal mi je dragi Calimero, toda če je tukaj kdo padel na kakšni izmed svojih preizkušenj potem si to lahko le ti. Lahko pa narediva tekmovanje če bi se rad malo igral, takoj ti lahko izvedem kakšno anketo in dajva na podlagi nekaj 100 anketiranih pogledat situacijo.
Ampak žal, ni mi to v interesu !
In še nekaj, svoje duše ne dajam nikomur, sploh pa ne nobenemu igralcu ene internetne igre. Žal sem dovolj star da tole jemam le kot nekaj za zabavo in ne tako kot ti. Moja duša je čista in predana sama sebi. In spet, ljudi h katerim si želel prestopit imenuješ pokvarjena združba. Kako naj potem jaz tebe imenujem ? (nadaljevanje si naj vsak sam zamisli...)
 

T-Rider

Member
Reaction score
0
Ne govori če ne poznaš zgodbe in okoliščin.

Glej se ti opravičujem, toda tvoje mnenje me ne gane in tudi tvojim komentarjem več nebom odgovarjal. Igra je igra, življenje pa je življenje.

Eni pač ne ločite realnosti od virtualnosti.
 

calimero

Banned
Reaction score
0
Ne govori če ne poznaš zgodbe in okoliščin.

Glej se ti opravičujem, toda tvoje mnenje me ne gane in tudi tvojim komentarjem več nebom odgovarjal. Igri je igra, življenje pa je življenje.

Eni pač ne ločite realnosti od virtualnosti.

Glavno,da ti znas,kaj si pa ze naredil v rl ,razen,da zivis na strsevskih zuljih,ce bi ti bilo do take sluzbe nebi tle cajta zgubljal,ampak delal prek studenta a se ti ne zdi,zakaj pa bi ce ti lahk starsi vse k riti prenesejo
 

T-Rider

Member
Reaction score
0
Calimero, zadnji na svetu si ki mi lahko sodi kaj delam in česa ne delam.
Tudi moje družine si nimaš pravice omenjat, sploh me ne poznaš, niti ne veš kaj sem dal že vse skozi v življenju, tak da roko na srce, jaz o tvojem življenju nisem nikoli govoril in ti se tudi v mojega neboš vtikoval.
Kar pa je preveč, je preveč.
 

calimero

Banned
Reaction score
0
Ti lol se spuscas v moj live se trikrat tolk lahk zivis koliko si star,pa ne bos tolk uzival svojga rl kot sem,ga jaz in se zdaj ga bolj kot si ti lahk zamislis
 

T-Rider

Member
Reaction score
0
Pametnejši odneha, tak da ukvarjaj se sam s sabo dalje, mislim da je še to edino kjer ne dobivaš kontra.
Jaz imam sebi na srečo pomembnejše opravke.
 

calimero

Banned
Reaction score
0
Pametnejši odneha, tak da ukvarjaj se sam s sabo dalje, mislim da je še to edino kjer ne dobivaš kontra.
Jaz imam sebi na srečo pomembnejše opravke.


vidim kake opravke imas
 

DeletedUser

Guest
Ti lol se spuscas v moj live se trikrat tolk lahk zivis koliko si star,pa ne bos tolk uzival svojga rl kot sem,ga jaz in se zdaj ga bolj kot si ti lahk zamislis

Ko si tretjič pogrnil v 4. razredu, si se odločil za TWars? Daj nauči se pisat nolifer!
 
Top