Začetnik

DeletedUser

Guest
Sem nov v tej igri.
Do zdaj sem igral travian, s prihodom artefaktov in že prej s top10 lestvicam se je le ta precej pokvaril.
Od punce sem zvedel za vojne plemen in sem takoj pomislil, da je to verjetno slo različica Tribal Wars o katerem sem slišal že nekaj besed. :)
Pa sem se odločil za registracijo, da vidim razliko.

Bom kar prešel k bistvu tega posta:
1. Kaj je fora nočnega bonusa?
2. razmerje med napadalcem in branilcem 20 : 1 za prvih 60 dni ??
3. Morala aktivno (temelji na času) ??
4. V pravilih glede "čuvanja" piše, da ne sme biti nobenega trgovanja, nobenih okrepitev,....Potem če sta dva skupaj v aliansi in si medsebojno čuvata račune, si ob napadu na kogarkoli ne smeta pošiljat okrepitev?
5. Kako se tukaj postavi velik bunker? Ni žita, ki bi jih enote jedle. Lahko narediš neomejen bunker? Ali samo 24K kot je max št. prebivalcev? Če imaš 24K prebivalcev, potem nebi mogel dobiti okrepitev...

Zaenkrat bo to vse... :p
Pomoč sem pregledal, mogoče sem kje kaj spregledal, ampak mislim(upam), da ne bo problem nekomu razložit. :)

LP
 

DeletedUser

Guest
men osebno je vojna plemen bolš ko travian. :)
Drgač pa:
1. Nočni bonus(branilec ima 100% obrambnega bonusa (od 00:00 do 7:00) je pač zato da se ne kolejo usi ponoč, pač take nastavitve so za ta svet, enkrat bo že svet brez tega

2. To je pomoje zato narjen kr je na začetku velik igralcev bol skupi, pa da se nebo nekdo spravu na tistega ki je komaj začeu.

3. Za moralo glih nvm :) mogoče če je vlka razlika od tistega ki je prej in tistega ki je kasnej začeu igrat bo morala nižja..no, mogoče :p.

4. Res je. Če čuvaš nekomu račun, pa potem prekineš z čuvanjem, mu za 24 ur neboš mogel pomagat,

5. Bunker je lahko neomejen. Pač kokr češ vojske notr, tvoja farma nima na to nč upliva kok jih maš lahk.

Upam da sm dost lepo povedu da boš razumeu :)
 
Last edited by a moderator:

mihibo5

Member
Reaction score
0
lepo si se potrudu gospod

3. Moralo se uporablja za to, da sed ne bi kšn z milion točkami vrgu na 100 točk, pa bi ga v prvo rundo razbu do konca temelji na času?? to tud men ni jasn
 

DeletedUser

Guest
Hvala obema :)

Pod točko 2. še vedno ne vem kakšno razmerje. Razmerje moči pri napadu? Razmerje....?
Mi pa še zdej ni jasno zakaj ne smeš z obrambo pomagat računu, ki ga čuvaš. Če vidš napad, itak da bi mu pomagov, če je tvoj soborec v plemenu.

Tudi meni je po videnem bolš Vojna plemen(novosti od T3,5 pr travianu so se mi močno zamerle :p )...punci je pa všeč k ponoč temno rata v vasi. :D heh


LP

edit: Še eno vprašanje :)
Najmanj koliko suličarjev(skupaj s paladinom) moram poslat, da mi noben ne umre ob napadu na prazno naselje z 26 točkami?(7+1, bo zadost?) Morala je 84%(manjša vas). Ali je v bonusnih vaseh kaj vojske? Ker če napadeš te vasi je morala 100%. :) Nimam pa še skavtov!
 
Last edited by a moderator:

mihibo5

Member
Reaction score
0
2. se je igra že zdavnaj začela, ti se šele pozneje pridružiš, da se ne bi kdo na tebe spravil, imaš ti kakšen bonus za branilca
 

DeletedUser

Guest
bonus vasi in barbarske vasi ne delajo vojske, lahko pa naredijo zid, kar ti lahko pri 10 suličarjih kar velik škode nardi. moraš pa pazit tudi če je barbar slučajno nastal tako, da je nek igralec nehal igrati, saj potem vojska notri ostane. pa vojska je lahko notri tudi, če je kdo barbaru poslal okrepitve, kar nekateri zelo radi delajo :)

razmerje 20:1 je v točkah, sam zdaj ne vem al vse točke al samo točke vasi s katere napadaš in točke vasi kamor napadaš.

morala je ravno tako glede na točke, ne vem pa kako točno se jo izračuna.

pa še najmanj koliko suličarjev: če jih pošlješ 10 na vas brez zida in vojske ti eden umre, ampak še vedno imaš profit v surovinah. če si komaj začel si naredi še paladina, ki je zelo dober za farmanje na začeku, saj ne umre kar tako :)
 

DeletedUser

Guest
Trenutno:
11 suličarjev, 1 paladin...na vasi z 26 točkami(brez zidu in vojske) bi moral imeti boljši izkupiček kot branilec kajne? :)
Zelo čudno mi je to, da najslabša pehotna enota v napadu nosi največ surovin...
 

DeletedUser

Guest
suličarji se drgač sam za obrambo uporablajo, so pa dobri za farmat
Ko boš napadu kako vas, zmrram pošl paladina zraven suličarju da ti kak ne umre

Če pa hočš vedt kdaj ti lahko kakšen vojak umre, pa pejt v simulator ki ga najdeš v zbirališču pa naštimaš tam . Pa zmeram dej srečo na -25 :) nikol meveš ka bo
 
Last edited by a moderator:

DeletedUser

Guest
Napad je uspel.
11 suličarjev in 1 paladin so poropal 125 vsake surovine...
Sreča je bla -22,3%...why? :confused:
Morala: 82%
Preživele vse enote. :)

Hvala vsem za pomoč pri začetku, mislim da se bom od tod naprej sam znašel.. :)

LP
 

DeletedUser

Guest
tud do dveh sm zdrzu (je bla izjema) sam pol je blo tezko u solo it
 
Top