Boj za ''elito''

DeletedUser

Guest
To ni PnP, zato je - hvalabogu - brez nepotrebnih slik za zabavo ''nevednežev''. Kdor ni pripravljen nameniti pet minut časa za - upam, da spodobno branje - naj zapre to temo in se več ne vrne. Vse pa se začne na začetku.

Zabava. Kje so časi, ko je bilo igranje vojne plemen zabavno. Kdo se še spominja, ko mu je bil uspeh zavzeti vas, uspešno pofarmati barbare, se včlaniti v spodobno pleme... Danes je drugače. Srce ti ne poskoči, če se ne zagledaš med elito sveta. Ampak kje so današnji mejniki? Top 10, 20, 50? Čutiš samo razočaranje ob praznih ropih, večino časa pa posvečaš brezpredmetnemu opravljanju, kregajoč se z ostalimi člani te čudovite skupnosti. Sčasoma si pridobil, kar si hotel. Prepoznavnost. S prepoznavnostjo pa si v paketu dobil še status ''elite''. V tem prispevku bi rad podebatiral problematiko vprašanja: Zakaj je slovenski server obravnavan kot drugorazreden in s kakšnim pristopom lahko to spremenimo.

Da. V Sloveniji imamo premalo elitnih igralcev, da bi si zagotovili vrhunski svet, ki ga ni treba omadeževati s skoraj smešnim obtoževanjem. Pri plemenu se gre le za to, da potegneš čim več ''elite'', ter si tako pridobiš nek novi statusni simbol. Se spominjate začetkov? Vam je kdo priskočil na pomoč, ko ste tavali v temi pričakujoč odgovore? Vam je kdo dajal nasvete, ter vas zalagal z uporabnimi vodiči in skriptami? Verjamem, da večini izmed vas ni.

Voditelji plemen so nesposobni ali pa se jim preprosto ne da podučiti mlade, ter jim približati umetnost igranja te tsrateške igre. Raje, kot učenje se raje kregajo za tisti kos pogače, ki jim je še ostal pri gradnji plemena. Prav zato se veliko Slovenskih igralcev raje odloči, da bo zaplulo v mednarodne vode in si tam poiskalo ''izziv vreden njih''. Najraje je pobegniti. Kateri izmed vas ste prispevali k odpravi tega problema in niste vrgli vn iz plemena nooba le zaradi tega, ker ni imel dovolj točk? Koliko voditeljev se je potrudilo, da bi na forum uploadali uporabne vodiče, ki bi igro priblićžali začetnikom? Skoraj nobeden. Na slovenski sceni (ki je zelo dobro poznam) je zelo malo dobrih vodji, tudi tisti ''najboljši'' včasih ne naredijo dovolj, če ne že premalo za plemensko skupnost.

Rad bi slišal še vaše mnenje o slovenski sceni in plemenih v slovenskem prostoru. Lahko se oprete ba naslednja vprašanja:
1. Kakšen bi moral biti po vašem mnenju idealen limit za slovensko sceno v plemenu?
2. Ali naj bo pleme vodeno s peščico ljudi ali z enim samim?
3. Kateri so - po vašem mnenju - tisti dobri voditelji na slovenski sceni?
4. Kaj se da storiti, da bi prispevali k boljši kakovosti slovenskega serverja?
5. Ali ste že kdaj vodili pleme? Kakšne probleme ste zaznali v večini problemov?
6. Koliko igralcev poznate, ki igrajo raje, kot na slovenskem serverju kje drugod?

Za konec, pa bi se vam rad še na hitro predstavil. Ex. OneAndOnly aka. -SunShine. Za nekaj časa sem bil odsoten zaradi osebnih problemov, ki pa jih ne mislim razlagati.

Upam, da ste uživali ob branju. Čim manj spamma in čim več idej.
 

Flako

Member
Reaction score
0
Temo sem prestavil, kajti tukaj bo bolj brana, kot v klepetu.
In, morem pohvaliti ,zelo dobra tema, in zvečer, ko bom imel več časa se bom še sam malo razpisal na to temo.
 

DeletedUser

Guest
Ker mogoče ne veste od kod izvira OneAndOnly.
[SPOIL]SoToFlow[/SPOIL]
 

DeletedUser

Guest
Ker mogoče ne veste od kod izvira OneAndOnly.
[SPOIL]SoToFlow[/SPOIL]

oh vemo še predobro, nevem pa zakaj se kot -Sunshine predstavljaš glede na to da so te iz tistega računa če me spomin ne vara(in to me ne) vrgli.

Rad bi slišal še vaše mnenje o slovenski sceni in plemenih v slovenskem prostoru. Lahko se oprete ba naslednja vprašanja:
1. Kakšen bi moral biti po vašem mnenju idealen limit za slovensko sceno v plemenu?
30
2. Ali naj bo pleme vodeno s peščico ljudi ali z enim samim?
Če si nolifer ga lahko vodiš sam, če pa nisi pa boš rabil pomoč drugih
3. Kateri so - po vašem mnenju - tisti dobri voditelji na slovenski sceni?
AtaSmrk,Ninja(odvisno s katerega zornega kota gledaš),Puding,Brutesque pa še bi se mogoče kakšen našel
4. Kaj se da storiti, da bi prispevali k boljši kakovosti slovenskega serverja?
manj noobov in več normalnih igralcev lahko tudi newbov je vseeno bolje kot pa polno noobov kot je sedaj
5. Ali ste že kdaj vodili pleme? Kakšne probleme ste zaznali v večini problemov?
Da, neaktivnost,neposlušnost itd.
6. Koliko igralcev poznate, ki igrajo raje, kot na slovenskem serverju kje drugod?
Se bi našlo kaka 2 ali 3

1984 said:
in niste vrgli vn iz plemena nooba le zaradi tega, ker ni imel dovolj točk?
če je bil noob se ga 100% ni vrglo ven samo zarad točk ampak je že samo dejstvo da je noob prispevalo do tega. Druga stvar so pa newbi.
 
Last edited by a moderator:

DeletedUser

Guest
Kot -SunShine se predstavljam, ker sem ''The Creator'' accounta. Z računom se je pa dogajalo marsikaj, še posebo potem, ko sem quital.
 

DeletedUser

Guest
Kot -SunShine se predstavljam, ker sem ''The Creator'' accounta. Z računom se je pa dogajalo marsikaj, še posebo potem, ko sem quital.

creator ali ne, dejstvo je da so te z accja botali zarad več kot 1nega razloga, tako da si zgubil pravico se predstavljat s tem imenom.
 

DeletedUser

Guest
''Žal'' si napačno obveščen. Acc. je bil bannan zaradi edino enega razloga. Mene. Sicer pa se ne mislim več o tem pogovarjat. -SunShine ali SoTo, zdaj sem 1984.

Vsekakor pa je tole ''pretty much off-topic''.
 

DeletedUser

Guest
Jst psenicka lahko povem zakaj je bil bannan:)

Ker je SoTo prodaju račun:)
Ko si nehal si ga hotel prodati in ne pustiti da bi ga jst in TITO potem še igrala......

No zlo dobr vodja je AtaSmrk in tudi ninja se mi zdi da je...:)

Vodil sem pleme in ga trenutno spet (--) in vem da smo mogl veliko veliko naresditi da so soplemenjaki sploh začeli brati tudi forum...
Vs znanje ki sem ga pridobil od dreamsnake-a in AtaSmrk-a in še se jih najde sem dal naprej da se jih bi ja naučil...
Še posebej skripte sam se jih večina neda....:)


2. Ali naj bo pleme vodeno s peščico ljudi ali z enim samim?
Npr. na s3 imamo v plemenu (--) okoli 8-10 baronov (acc-ov (nekje so še duali)) + vodja ceasar in njegov dual ki sem jaz:D
 

DeletedUser

Guest
Ojla,

delno se podpišem pod tvoj spis 1984, je pa treba nekaj razumeti.....po mojem mnenju ne more biti slovenska verzija vojne plemen bolj "na nivoju", ker jo enostavno igra premalo aktivnih igralcev (več glav več ve, več rok več postori....ipd...), zato je tudi brezpredmetno razmišljati, da se bo to kdaj spremenilo. Kar se lahko spremeni je zgolj igralska kultura in obnašanje...beri odnos do soigralcev/kontraigralcev.....tukaj bi se pa lahko na veliko vsi razpisali, problem je le, ker imamo vsi drugačne predstave o tej "problematiki" in nivo kulture ni na enakem oz. vsaj spodobnem nivoju.
Drugače je pa tako.....lahko je vodja ne vem kako dober, če nima med svojimi vrstami dobrih igralcev, skoraj dvomim, da lahko kaj doseže. Super pa je, če se najde druščina istomislečih igralcev, ki se med sabo še izvrstno dopolnujejo ter s tem izničijo še tiste napake, ki bi lahko zanje kot pleme pomenile ranljivo točko.
Ko že govorimo o eliti ali "eliti, ki briše".....vsakdo naj kdaj pomisli na tiste svoje prijatelje, ki so bili z vami veliko dni, veliko noči, ki so žrtvovali veliko trenutkov, ko ste se bojevali skupaj......ne bom jih naštevala, ker sem jih že velikokrat (vsaj tiste, ki so name naredili velik vtis, pa četudi so na koncu zaradi pomanjkanja časa brisali ali bili celo na nasprotnem bregu boja kot sovražnik).....verjamem pa, da jih ima od vas prav vsakdo, ki so se mu vtisnili v spomin.....pa naj imajo status elite ali pač ne!

Lep nedeljski in sončen pozdrav,

Lily aka. bosko28
 

DeletedUser

Guest
1. Kakšen bi moral biti po vašem mnenju idealen limit za slovensko sceno v plemenu?

20-30 Članov.

2. Ali naj bo pleme vodeno s peščico ljudi ali z enim samim?

Najbolje, da jo vodi samo en moder in strpen vodja z veliko časa, ki ima že dovolj izkušenj za sabo in z vodstvom in z igro samo. Če imaš po 10 baronov vodja nekako izgubi sijaj tiste svoje prvotne avtoritete plus, da z več člani vodstva pride več nesoglasij. Ker je pa najboljši totalitarizem v plemenih, če hočeš kaj doseči pa to dvoje ne gre skupaj...

3. Kateri so - po vašem mnenju - tisti dobri voditelji na slovenski sceni?

Jih res ne poznam toliko, da bi lahko o tem komentiral razen o Ninji in Atasmrku.

4. Kaj se da storiti, da bi prispevali k boljši kakovosti slovenskega serverja?

Predvsem bi morali opustiti tisto kar nas praktično dela slovence. Se pravi pljuvanje in nevoščljivost na ext. forumih in in-game forumih tudi. Potrebujemo več uslug, pomoči in eni tudi manir in prijaznosti...

5. Ali ste že kdaj vodili pleme? Kakšne probleme ste zaznali v večini problemov?

Da, marsikaj sem zaznal tudi aroganco, ki pa definitivno ni dobrodošla.

6. Koliko igralcev poznate, ki igrajo raje, kot na slovenskem serverju kje drugod?

Bolj malo, nimam niti toliko stikov z mednarodnimi serverji. Jih pa poznam dosti, ki pa nameravajo igrati na mednarodnih (med njimi sem tudi sam) ali se pa vrniti nazaj, tudi zaradi lepšega bolj prijaznejšega okolja v in-game kakorkoli tudi na zunanjem forumu, ki ga še posebej grenijo "nekateri osebki"...


Mimogrede, odlična tema ;)
 
Last edited by a moderator:

johnyyy

Member
Reaction score
0
zame najblojši vodja ja težko bi rekel med prebiranjem foruma sem opazil da zelo spoštujete ata smrk...
drugače osebno fishes iz s5 a to je pač osebno mnenje
drugače pa je po mojem mnenju najboljši vodja tisti ki si ne želi biti vodja...
 

DeletedUser

Guest
2. Ali naj bo pleme vodeno s peščico ljudi ali z enim samim?

Najbolje, da jo vodi samo en moder in strpen vodja z veliko časa, ki ima že dovolj izkušenj za sabo in z vodstvom in z igro samo. Če imaš po 10 baronov vodja nekako izgubi sijaj tiste svoje prvotne avtoritete plus, da z več člani vodstva pride več nesoglasij. Ker je pa najboljši totalitarizem v plemenih, če hočeš kaj doseči pa to dvoje ne gre skupaj...


Pri nas je bilo tako in nibilo nesoglasij ko seveda je še blo kej od igranja:) Soglasno je zmeraj bilo....:)
Brez nobenega problema samo da je lahko tako morjo bit tudi ljudje, ki lahko tako igrajo........

Zdej bi svet mogu bit zaključen že....:)
 

DeletedUser

Guest
Vsem, ki ste se odzvali, se bi rad zahvalil. Ponovno pa vam prilagam spodobno branje. Torej, nekako smo prišli do zaključka, da bi lahko bilo po slovenskih merilih pleme najbližje popolnosti tisto, ki bi vsebovalo od 20-30 članov. Za našo primerjavo jih bomo ''ustvarili'' 25. Vsem je jasno, da morajo biti člani plemena koordinirani na samo eno stran sveta, saj je v nasprotne primeru sodelovanje oteženo, če ne že nemogoče. Dodajmo temu našemu eksperimentu še ime. Pleme se bo imenovalo… ''Dogs''. Našemu tropu psov bo vladal svet starešin v katerem ima – jasno – največ besede ustanovitelj. Svet starešin je bil ustvarjen, ker nočemo, da naš vodja postane preveč pokroviteljski, velikokrat pa se tudi dogodi, da ga imajo soplemenjaki za ''tirana'' (ker se nekateri ne strinjajo z njegovimi odločitvami – ki so lahko kljub temu odlične – nastanejo komfliki v plemenu, kar vodi do razpada.)

Naše Pse sestavlja peščica elite, večina nadobudnih nadpovprečnežev in nekaj malega povprečnih igralcev. Skratka, zelo klasična zasedba. Taka zasedba ne izgleda slabo, saj naj bi elita dala zgled vsem, pričakovati pa je, da jo bodo nadpovprečneži podprli s svojimi izkušnjami pa celo pomagali plemenu. Vendar sem v podobnih plemenih v nekaterih primerih – ponavljam, v nekaterih – spoznal, da se lahko vse skupaj obrne na glavo. Največkrat zaradi najbolj perečega vzroka. Avtoritete. Če vodja, skupaj s svojo gardo baronov ne more zagotoviti avtoritete in občutka varnosti se lahko stvari hitro zataknejo. Kar pa jasno ne velja če je pleme sestavljeno iz same smetane – elite.

Torej, ali so psi ''ultimate tribe''? Zagotovo ne. So pa nek približek temu. Sam si predstavljam ''Slovensko pleme leta'' nekoliko drugače. Sem mnenja, da se zelo težko spravi 25 elite na kup, kaj šele, da bi vsi ostali na serverju in igrali do konca. Tudi ko se zbere večja gruča elite, jih na koncu vztraja le nekaj. Torej. Na začetku začnem z 15 elitnimi člani, 7 približno polovica jih konča z igranjem na tem svetu par jih rekrutiraš in imaš lep primer zglednega plemena. Seveda se veliki večini zdi številka 15 majhna, vendar vem da bi se lahko tudi pleme s petimi igralci na slovenski sceni postavilo po robu tistim ''mogočnejšim''.

Za konec – kot tudi že prej – še nekaj vprašanj:
1. Ali se vam zdi primerno poslati pomoč soplemenjaku, ki ga farmajo v prvem mesecu igranja. (S poslano pomočjo bi vsem igralcem v plemenu odvzeli dan farmanja)
2. Se vam zdi pretirano, da pleme na Slovenski sceni že takoj na začetku sveta zasede dve smeri sveta: primer SV, SZ ali JZ, JV (Lahko predpostavimo, da ima pleme 40 članov)
3. Akademija. Da ali Ne?
4. Skype obvezen v plemenu?
5. Pomen foruma v plemenu?

Hvala za branje in upam na ponoven super odziv. Lep pozdrav.
 

DeletedUser

Guest
1. Ali se vam zdi primerno poslati pomoč soplemenjaku, ki ga farmajo v prvem mesecu igranja. (S poslano pomočjo bi vsem igralcem v plemenu odvzeli dan farmanja)

Seveda - Ampak koordinirano!

2. Se vam zdi pretirano, da pleme na Slovenski sceni že takoj na začetku sveta zasede dve smeri sveta: primer SV, SZ ali JZ, JV (Lahko predpostavimo, da ima pleme 40 članov)

Malce ja, prav zato bi bilo bolje, da bi bil limit manjši.

3. Akademija. Da ali Ne?

Absolutno NE. Vedno je prišlo in vedno bo prišlo pri akademijah do težav in sicer z vodjami akademij, vsak hoče svoje avtohtono pleme prej ali slej pride do osamosvojitve. Ali je pa problem na koncu serverja, ko jih nimaš kam dat, ko je že prvotno pleme polno.

4. Skype obvezen v plemenu?

Da. Niso vsi zmerom na Vp, so v tem primeru lahko vsaj na skype.

5. Pomen foruma v plemenu?

Komunikacija, spoznavanje članov, pomoč, učenje ostalih malo manj ukih članov. Forum je pokazatelj aktivnosti in zagnanosti vsakega člana za pleme :).
 
Last edited by a moderator:

DeletedUser

Guest
Končno nekaj pametnega, zanimivega branja na forumu.:blush:
 

DeletedUser

Guest
No, da še jaz odgovorim na zastavljena vprašanja. :)
1. Kakšen bi moral biti po vašem mnenju idealen limit za slovensko sceno v plemenu?
20 članov, manjša plemena, dlje trajajoči svet :)
2. Ali naj bo pleme vodeno s peščico ljudi ali z enim samim?
Vodja 1 ali 2 + 3 baroni. Tako okvirno. :)
3. Kateri so - po vašem mnenju - tisti dobri voditelji na slovenski sceni?
AtaSmrk, ninja, ostali še niso bili tako opaženi.
4. Kaj se da storiti, da bi prispevali k boljši kakovosti slovenskega serverja?
Enako mišljenje, kot [NICK]Salah ad-Din[/NICK], [NICK]bosko28[/NICK]...
5. Ali ste že kdaj vodili pleme? Kakšne probleme ste zaznali v večini problemov?
Enkrat. Edini problem je bila moja neizkušenost. :D
6. Koliko igralcev poznate, ki igrajo raje, kot na slovenskem serverju kje drugod?
ne veliko, nekaj pa. :)

1. Ali se vam zdi primerno poslati pomoč soplemenjaku, ki ga farmajo v prvem mesecu igranja. (S poslano pomočjo bi vsem igralcem v plemenu odvzeli dan farmanja)
Odvisno od položaja na karti ter še ostalih dejavnikov :)
2. Se vam zdi pretirano, da pleme na Slovenski sceni že takoj na začetku sveta zasede dve smeri sveta: primer SV, SZ ali JZ, JV (Lahko predpostavimo, da ima pleme 40 članov)
Pretirano, pretirano... :D
3. Akademija. Da ali Ne?
Ne.
4. Skype obvezen v plemenu?
Nujno obvezen.
5. Pomen foruma v plemenu?
Enako mišljenje kot [NICK]Salah ad-Din[/NICK].
 

janci89

Member
Reaction score
0
bravo 1984 zelo lepa tema...
kar se pa tiče mojega prinosa do teme, jah kaj naj povem
vse kaj sem hoto napiast je že napisano, smo vsi istega mnenja
 

DeletedUser

Guest
ja res je super tema tole z ožitkom berem tole

povedal pa vi tole zakj je slovenija toliko zadej posebej zaradi zahrbtnosti, vzvišenosti in izkušennih ljudi ki skrbijo samo za svojo rit in raje vn vržejo tako rečeno noob-a kot pa da bi mu pomagali to so le 3 od mnogih stvari.
 

DeletedUser

Guest
Odlična tema.

1.Kakšen bi moral biti po vašem mnenju idealen limit za slovensko sceno v plemenu?
Od 20-30 največ do 40 članov...

2. Ali naj bo pleme vodeno s peščico ljudi ali z enim samim?
Jaz osebno imam najraje,da vodita pleme 2 igralca.

3. Kateri so - po vašem mnenju - tisti dobri voditelji na slovenski sceni?
Za dobro delo v plemenu bi pohvalil Atasmrk-a,vendar tudi ninja in Brutesque nista slaba.

4. Kaj se da storiti, da bi prispevali k boljši kakovosti slovenskega serverja?
Enako mišljenje kot Salah ad-Din,vendar bi se našlo še kaj...

5. Ali ste že kdaj vodili pleme? Kakšne probleme ste zaznali v večini problemov?
Plemena še nisem vodil,ker si ga niti ne želim...Imel sem pa že,kar nekaj možnosti,da bi ga lahko.

6. Koliko igralcev poznate, ki igrajo raje, kot na slovenskem serverju kje drugod?
Poznam jih,kar precej,vendar nimam nekih velikih konfliktov z njimi.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


1. Ali se vam zdi primerno poslati pomoč soplemenjaku, ki ga farmajo v prvem mesecu igranja. (S poslano pomočjo bi vsem igralcem v plemenu odvzeli dan farmanja)
Odvisno od tega koliko igralcev je oz. bo poslalo in v kakšnih količinah.Od tega pa je odvisen tudi položaj na karti.

2. Se vam zdi pretirano, da pleme na Slovenski sceni že takoj na začetku sveta zasede dve smeri sveta: primer SV, SZ ali JZ, JV (Lahko predpostavimo, da ima pleme 40 članov)
Bom,kar na kratko odgovoril-Ja.

3. Akademija. Da ali Ne?
Akademija se mi zdi,da je neuporabna,ker potem se cel sistem plemena zruši.

4. Skype obvezen v plemenu?
Obvezen.

5. Pomen foruma v plemenu?
Isto mnenje kot Salah-ad-Din

Pohvala tudi z moje strani, tema mi je prav všeč.
Ps:Upam,da boš napisal še kaj več vprašanj.;)
 
Last edited by a moderator:
Top