Nadgrajevanje stavb

mihibo5

Member
Reaction score
0
Jaz mam sedaj svoje optimalne nadgradnje:
Mestna hiša 20
Vojašnica 20
Konjušnica 15
Delavnica 10
Plemiški dvor 1
Kovačija 20
Zbirališče 1
Kip 1
Tržnica 20
Drvarska koča 30
Glinokop 30
Rudnik železa 30
Kmetija 30
Skladišče 30
Skrivališče 0
Obzidje 20

Vas ima potem 8.666 točk, a je maksimalno izkoriščena, saj imaš lahko v vasi še veliko vojske.
 

DeletedUser

Guest
Vojašnica, konjušnica na full ker je pomembno da je vojska čimhitreje narejena...
 

DeletedUser

Guest
Po svojih izkušnjah iz TW.us in TW.net, nadgrajujem stavbe v vsaki vasi drugače.

Na primer, če delaš samo obrambno ali napadalno vojsko (pehote)

Mestna hiša 20
Vojašnica 25
Konjušnica 10
Delavnica 5-15 (V vasi kjer imaš aladejevo plemenico, nadgradiš na 15, da se zmanjša čas gradnje katapultov ali ovnov.)
Kovačija 15 (Ponavadi v obrambnih vaseh nimam plemiškega dvora.)
Zbirališče 1
Kip 1
Tržnica 20-25 (Tržnico na 25 kjer nimaš plemiškega dvora, in nemoreš zapravit surovin za zlatnike jih pošleš tam kjer jih potrebuješ.)
Drvarska koča 30 (2400)
Glinokop 27 (1525)
Rudnik železa 28 (1774)
Kmetija 30
Skladišče 30
Skrivališče 10 (Skrivališče ni potrebno, ampak ko ti zbijejo obzidje, lahko z tistimi 2000 surovinam začneš znova nadgrajevat obzidje nekje do 5 stopnje ali več.)
Obzidje 20 (Obzidje v vsaki vasi na 20, kar ti da 107% faktor obrambnih čet in poveča osnovno obrambo.)

Če delam bolj na konjenikih

Mestna hiša 20
Vojašnica 10-15
Konjušnica 20
Delavnica 10
Plemiški dvor 1
Kovačija 20
Zbirališče 1
Kip 1
Tržnica 20
Drvarska koča 29 (2063)
Glinokop 28 1774)
Rudnik železa 30 (2400)
Kmetija 30
Skladišče 30
Skrivališče 10
Obzidje 20

V vasi, če delam pehoto in konjenike

Mestna hiša 20
Vojašnica 25
Konjušnica 20
Delavnica 10
Plemiški dvor 1
Kovačija 20
Zbirališče 1
Kip 1
Tržnica 20
Drvarska koča 30 (2400)
Glinokop 30 (2400)
Rudnik železa 30 (2400)
Kmetija 30
Skladišče 30
Skrivališče 10
Obzidje 20

Surovine nadgradim tako, da se mi hitreje nabirajo surovine, ki jih pri tistih enotah največ potrebujem.
 
Last edited by a moderator:

DeletedUser

Guest
...Umetnost Vojne plemen...
oziroma iz ("majhnih") skrivnosti ("velikih") mojstrov :)


1. ...ne delaj~te (nikjer) surovinskih zgradb (drvarske koče, glinokopa, rudnika železa) na več kot stopnjo ena...
(oziroma če je "tutorial" (z nalogami in nagradami) :les: 4, :glina: 3, :železo: 1)
...zakaj ne...
ker je potrebno preveč časa, da se povrne vložek v izgradnjo posamezne stopnje surovinske zgradbe

...spodnja "razpredelnica" prikazuje, koliko časa je potrebno (v dnevih)...
da se povrnejo vložene surovine potrebne za izgradnjo posamezne stopnje, posamezne surovinske zgradbe,
pri dvakratni hitrosti sveta ~ torej tako kot je na Svetu 9

St. Les Glina Železo
1 0,13 0,13 0,18
2 0,79 0,82 1,10
3 0,83 0,86 1,15
4 1,04 1,08 1,44
5 0,98 1,02 1,36
6 1,10 1,14 1,52
7 1,25 1,30 1,71
8 1,31 1,36 1,80
9 1,41 1,48 1,93
10 1,46 1,53 2,00
11 1,65 1,73 2,25
12 1,80 1,89 2,44
13 1,92 2,01 2,59
14 2,09 2,20 2,83
15 2,26 2,38 3,05
16 2,49 2,63 3,35
17 2,62 2,77 3,51
18 2,94 3,11 3,93
19 3,12 3,31 4,17
20 3,36 3,56 4,47
21 3,70 3,93 4,91
22 3,97 4,22 5,26
23 4,37 4,64 5,76
24 4,70 5,00 6,19
25 5,11 5,44 6,71
26 5,53 5,90 7,25
27 6,01 6,41 7,85
28 6,52 6,95 8,50
29 7,09 7,57 9,22
30 7,68 8,20 9,97

...kaj pomeni, če se gradijo surovinske zgradbe na višje stopnje...
pomeni samo to, da vas gradiš za nekoga drugega oziroma nekomu gradiš "farmo"
(če boš obstal~a, pa se samo zahvali sreči, da nisi naletel~a na mojstr(ic)e Umetnosti Vojne plemen :)


2. ...ne delaj skladišča na več kot na stopnjo 25...
ker samo tratiš surovine, ki jih (zagotovo) lahko porabiš bolje (na vojsko ali zlatnike)
(za izgradnjo kmetije na stopnjo 30 je dovolj skladišče na stopnji 25)


...to so "osnove"...
glede na "odziv" oziroma "povpraševanje" (lahko) sledi nadaljevanje


PS
...ko berem takšne in drugačne "napotke" "izkušenih" so~igralk in so~igralcev...
se mi zdi, da "nategujete" začetnice in začetnike, da bi bilo potem (vam) naj~lažje
ali pa preprosto (še) ne po~znate Umetnosti Vojne plemen :)
...moram po~dražiti "najboljše"... :)
 

DeletedUser

Guest
Hmm, torej... nisem "pro" (nikoli ne bom!), tudi med zelo izkušene ne spadam.. ampak... za začetek sveta je tvoj sistem nerazvitih surovinskih zgradb res v redu, seveda pod pogojem, da imaš dovolj časa za celodnevno farmanje (in dovolj farm v bližini). Če pa časa (ali volje) nimaš.. razvite surovinske zgradbe ti prinašajo surovine tudi med spanjem (res, nekateri si privoščimo spanje), medtem ko si v službi, med sprehodom s psom, med s.. (pustimo to ;) ). Tudi tabela, koliko dni rabiš, da se povrne vložek v gradnjo, je koristna, prav poučna bi rekel. Ker pa svet tule traja 1,5 - 2 leti, to res nima tako velikega vpliva. In ko prideš do 50, 100 ali več vasi, ti za farmanje začne zmanjkovat časa in razpoložljivih farm, vsaj meni. Surovine pa potrebuješ tudi v tem obdobju igre, za nadomeščanje pobite vojske, pa seveda za zlatnike... vedno več ... in tu so polno razvite surovinske zgradbe zlata vredne.. dobesedno.
Torej, če napišem na kratko, za uspešen začetek je tvoj sistem (verjetno) zelo dober, v kasnejšem obdobju sveta pa ne znese več (vsaj meni ne, kronično pomankanje časa :( ) Brez zamere, moje mnenje pač..
 

DeletedUser

Guest
...pokomentiram najprej "opazko" na "pro", itn...
moj motiv pisanja na forumu in tako tudi v tej temi,
ni "samo~dokazovanje", da sem "najboljši", "pro", itn.;
+ "pro" zagotovo nisem, ker nisem še dobil nobenega plačila za igranje VP :)
+ najboljši tudi nisem, ker (še) nisem in najbrž ne bom zmagal nobenega sveta
(tudi zato ker nimam toliko volje, da bi toliko časa igral ~ v tem smislu pa nekoliko "občudujem" tiste, ki se jim da)
...sem pa človek, ki rad (neposredno in posredno) "pika" tiste, ki si mislijo, da so nekaj več...
tudi na način, da jim "pokažem", da to lahko počne vsak~a; pa če je ali pa ni "naj, naj , ... naj"
(le da tega ne počnem s praznim blebetanjem, temveč nekaj "pokažem" ~ "dam na mizo")

...torej ~ forum, razumem kot možnost izražanja mnenja...
ki je lahko kdaj pa kdaj zapisano tudi kot trditev, vendar je venomer zgolj in samo mnenje
(ki je lahko danes takšno, jutri pa drugačno in samo kot tako ga je potrebno tudi vzeti)


...kar pa zadeva "način" brez surovinskih zgradb oziroma s čim manj vlaganja v njih...
je nastal iz naslednjih "osnov":
+ da lahko v vsakem trenutku vstanem od PC-ja in grem po obveznostih ali na lepše v RL
(pa če letijo napadi od vsepovsod)
+ da je lahko VP v vsakem trenutku zadnja stvar v RL in zgolj in samo užitek ter zabava, ko imam čas in voljo
(nikakor pa ne obveznost, da moram ob neki uri biti prisoten, itn.)
+ da mi ni potrebno (nujno) imeti čuvaja računa in včasih tako tudi vsaj nekoliko "tvegati"
...da ne bom našteval v nedogled še "hedonistični" pristop k igri...
če je potrebno v podkrepitev mojih besed, lahko pripeljem kakšno "pričo",
ki je tudi (zelo) "jezna" name, ker (menda) ne jemljem IGRE dovolj resno, kot bi se jo (menda) moralo

..."provokativno" poimenovana Umetnost Vojne plemen...
je namenjena ravno tistim, ki se zavedajo, da je Vojna plemen zgolj in samo IGRA
(kjer je nepomembno ali si zmagal~a ali izgubil~a, če se nisi medtem zabaval~a in živel~a)
...ki se zavedajo, da je "uspešnost" v Vojni plemen...
neposredno povezana in odvisna predvsem (lahko bi zapisal tudi samo) od časa, ki se ga igri nameni (ostalo so samo nianse tega)
(posamično znanje in sposobnosti pa so najprej relativna kategorija, ki z (dolgoročno) uspešnostjo na VP nimajo kaj veliko zveze)

...ne glede na to kar si napisal ~ ostajam pri mojem, ker je (večkrat) preverjena strategija...
(ne glede na to kdaj začneš igrati svet ~ najboljši rezultati so celo, če začneš tudi pozneje; tudi kakšen teden)
seveda so samo boljši in boljši rezultati, če igri več časa nameniš in ropaš in ropaš
(vendar tudi če ne ~ je bolje tako, kot da gradiš surovinske zgradbe)
...seveda pa je pozneje...
ko/če si pripravljen~a vzeti v kmetiji nekaj prostora za vojsko,
lahko tudi primerno igri smiselno (za takrat je to drobiž) narediti kakšno stopnjo višje surovinske zgradbe;
meni osebno je ljubše imeti cca. 1.500 več prostora v kmetiji za enote
(če to recimo pomnožiš s številom vasi, ki jih imaš ~ šele vidiš koliko tako pridobiš)

...kdor pa tako igra (resneje), da vloži več časa in zaradi VP tudi zmanjša posteljne aktivnosti (spanje, itn.)...
pa ne bo imel~a enakovrednih nasprotnikov v bližnji in daljni okolici
(točkovna rast je večja, ker te silita kmetija in skladišče, do plemiškega dvora si prej, ni ti potrebno "šparati" v skladiščih surovine, itn.);
seveda je pri tem potrebno "znati" še kaj in imeti "pogum" "čistiti" okolico, ker to možnost tudi imaš več kot dovolj
(preprosto se ti potem ne morejo več upirati in upreti :)

...nadaljevanje in konec...
pa sta samo posledica (dobrega ali slabega) začetka;
potem si lahko privoščiš, da "vladaš" območju ali si pa "zasužnjen~a" in se braniš in braniš dokler ne upehaš
(v nadaljevanju si po neki pameti lahko privoščiš graditi in rušiti po lastni volji, kakor te kdaj prime)
...tukaj nekje je tudi delček odgovora...
zakaj si tu pa tam omislim tudi kakšno barbarsko oziroma prej bonusno tudi pri 26 točkah, če ima to smisel
(enostavno zato, da mi jo kdo od "najboljših" ne "pokvari" z izgradnjo, če jo prevzame še "deviško" :)


Torej, če napišem na kratko, za uspešen začetek je tvoj sistem (verjetno) zelo dober, v kasnejšem obdobju sveta pa ne znese več (vsaj meni ne, kronično pomankanje časa ) Brez zamere, moje mnenje pač..
..."upam", da tako ne pristopaš k onim stvarem... :)
to si ("prevedeno") napisal nekako tako:
"...draga, ker mi danes ne znese, se spomni kako sva to počela na začetku (in seveda tudi kakšen je bil O)..." :)
...samo moje mnenje...
če nisi pripravljen~a uporabiti vsaj jezička ali/in prstkov je/ga raje ne vznemirjaj :)
(sicer pa vsak~a ve zase, zakaj odpre račun na nekem svetu in koliko ter kako ga bo igral~a)
 
Last edited by a moderator:

DeletedUser

Guest
(Skoraj) vse lepo in prav. Ta način igre ima svoje prednosti (v začetku sveta), v kasnejšem obdobju pa se pokažejo slabosti. Za to, da potolčeš običajno obrambo v razviti vasi - in jo opleniš - potrebuješ približno tri nuke (dva nuka izgubiš). Oplenjene surovine ne zadoščajo za to, da bi jih obnovil. In na starejšem svetu vasi brez obrambe in s polnimi skladišči niso ravno pogoste. Vsaka izguba vojske avtomatično pomeni tudi manj priliva surovin in s tem še težjo obnovo . Če povem drugače - pri "običajnem načinu" izguba vojske pomeni dodatne stroške, da jo nadomestiš. Pri tvojem načinu izguba vojske pomeni dodatne stroške, da jo nadomestiš in manjše prilive surovin.
Kar pa se tiče "onih" stvari.. o osebnih zadevah ne razpravljam na forumih.. ne o svojih in ne o tujih. Sem pač stare šole človek.. ki je v prejšnjem stoletju preživel 4/5 svojega življenja..
 

calimero

Banned
Reaction score
0
(Skoraj) vse lepo in prav. Ta način igre ima svoje prednosti (v začetku sveta), v kasnejšem obdobju pa se pokažejo slabosti. Za to, da potolčeš običajno obrambo v razviti vasi - in jo opleniš - potrebuješ približno tri nuke (dva nuka izgubiš). Oplenjene surovine ne zadoščajo za to, da bi jih obnovil. In na starejšem svetu vasi brez obrambe in s polnimi skladišči niso ravno pogoste. Vsaka izguba vojske avtomatično pomeni tudi manj priliva surovin in s tem še težjo obnovo . Če povem drugače - pri "običajnem načinu" izguba vojske pomeni dodatne stroške, da jo nadomestiš. Pri tvojem načinu izguba vojske pomeni dodatne stroške, da jo nadomestiš in manjše prilive surovin.
Kar pa se tiče "onih" stvari.. o osebnih zadevah ne razpravljam na forumih.. ne o svojih in ne o tujih. Sem pač stare šole človek.. ki je v prejšnjem stoletju preživel 4/5 svojega življenja..


pa se sreca,da si se kaj naucil v spqr na svetu4
 

DeletedUser

Guest
pa se sreca,da si se kaj naucil v spqr na svetu4

Ker je bil svet4 moj prvi svet in nasploh prvi stik s to igro, sem se tam (upam) naučil kar dosti stvari. Nekaj v SPQR, še prej pa v TMP in nekaterih drugih plemenih. :D meni ni nerodno priznat, da ne znam vsega in da se od drugih lahko marsikaj naučim. Kot pravijo Kitajci: "Nevednost ni žalitev, to da se nočeš učiti, pa je!"
 

calimero

Banned
Reaction score
0
Tocno tako naucili smo te tudi,kako mora pleme delovat a ne,kaj je enakopravnost sozitje v plemenu,da ne govorim o nesebicnem pomaganju.Me vesli,da si neki odnesel od nas me pa boli,da ne poves resnice tem tvojim novim plemenasem o meni in spqr-u,verjamem pa da o tem ne smes govorit.Meni zadostuje,da si mi dal priznanje o mojem vodenju plemena bo prisel cas na tem svetu9,da bos pogresal pleme,ki je organizirano in zdravo vse lepo ti želim.
 

DeletedUser

Guest
pa se sreca,da si se kaj naucil v spqr na svetu4

lepo da priznaš, to je res sreča velika oz. bolj že čudež kot pa sreča.

Tocno tako naucili smo te tudi,kako mora pleme delovat a ne,kaj je enakopravnost sozitje v plemenu,da ne govorim o nesebicnem pomaganju.Me vesli,da si neki odnesel od nas me pa boli,da ne poves resnice tem tvojim novim plemenasem o meni in spqr-u,verjamem pa da o tem ne smes govorit.Meni zadostuje,da si mi dal priznanje o mojem vodenju plemena bo prisel cas na tem svetu9,da bos pogresal pleme,ki je organizirano in zdravo vse lepo ti želim.

Maš privide?, nikjer ni niti omenil tebe.
 

DeletedUser

Guest
Prosim, da me ne vmešavate v vaše medsebojno obračunavanje. Na S9 sem član plemena Quit!, ponosen sem na to in za pleme se bom trudil po najboljših močeh. Ravno tako, kot za SPQR na S4 in BZJV na S5. Člani drugih plemen (tudi ti Calimero), so moji nasprotniki in ne sovražniki!
Zame je to igra in monitor je neprehodna meja med VP in RL.
Hvala!!:mad:
 

DeletedUser

Guest
[NICK]Egon Mali[/NICK]

...najprej "hvala"...
da ne sprejemaš mojega pisanja kot "svetosti" in da razmišljajoč s svojo glavo izmenjujeva (samo) mnenja o:
nadgrajevanju stavb v Vojni plemen

...če tudi malo "provokativno" zapišem...
(pa ne zato da bi "provociral" Tebe in Tebi podobne ~ ki razmišljate in (že) imate neko osebnost, itn.)
"skrivnosti" podajam predvsem zato, da bi kdaj imel "enakovredne" nasprotnice/nasprotnike :)
(kot pa si že sam zapisal ~ nikoli ne sovražnice in sovražnike, ker se na VP skupaj igramo)
in da bi "moral" potem poiskati še kakšne boljše načine, strategije in taktike
PS
...na začetkih VP in še vedno poslušam mnenja "učiteljev"...
v "raziskovalne" namene so moje vasi šle tudi do maksimalnih točk
(in seveda tudi do maksimalnih stopenj surovinskih zgradb)
...poznam Tvoje argumentirane razloge za gradnjo surovinskih zgradb...
vendar ko/če poizkusiš brez njih in uporabiš še malo "domišljije", kako ukrepati v primerih, ki si jih navedel (obnova vojske, zlatniki, itn.)
se boš po moje prej ali slej prepričal, da je škoda porabiti surovine na surovinske zgradbe (sploh pa ne za višje in višje stopnje)

...kar pa zadeva surovinske zgradbe...
saj (načeloma) ne rušim surovinskih zgradb, ko neko vas prevzamem
(le v surovinske zgradbe ne investiram)

...mislim, da bo "vprašanje" primernejše, kot da opišem "stranske učinke" ne delanja surovinskih zgradb...
koliko je (večini) "zanimivo" prevzemati vas z recimo cca. 2.000~3.000 točkami in tako porabiti plemiča (sploh pa v nadaljevanju igre)
in nenazadnje kakšna škoda je povzročena, če ti takšno vas tudi prevzamejo


...je pa nekaj ~ nekoliko izven te teme...
da so le redke/redki, ki sem jih tukaj srečal in da (že) razumejo,
da je igra Vojna plemen, vojna plemen in ne vojna posameznic in posameznikov
(oziroma da je moj račun ravno toliko od plemena kot moj, itn.)

...če si/ste (in mislim da si in še kakšen/kakšna) pozoren spremljevalec/spremljevalka igre...
vidiš, da je veliko "dvoličnosti" v marsičem tukaj;
pa recimo samo to: mnogo besed bo na temo, da niso točke pomembne,
vendar se najprej začnejo obmetavati z lestvicami točk
...da svoje sposobnosti izražajo s tem...
da so očistili, prevzeli, itn. nekoga ~ le da ne omenijo, da je bil to račun recimo nekega otroka (po letih)
...in čeprav je moje pisanje bolj kot ne zapleteno ~ je ravno njim najbolj namenjeno...
v smislu: naj se igrajo (po svojih najboljših močeh) in naj se ne ozirajo na to, da nekaj morajo, če tega nočejo, itn.
da naj poslušajo "nasvete" (vodij, itn.) oziroma naj jih zgolj kot mnenja jemljejo,
ker se morda tudi "odrasli" (izkušeni in tudi najboljši) lahko kdaj pa kdaj kaj z~motijo
(da ne govorim o "zlobi", da jih morda namenoma zavajajo v lastne koristi)

...samo nekako tako je tudi podano mnenje o igranju brez surovinskih zgradb ~ kot "drugo mnenje"... :)
 

DeletedUser

Guest
:)
...ne opravičuj se mi ~ nimaš za kaj...
saj se s Teboj (tudi) strinjam
 

DeletedUser

Guest
Buco.et.cetera.et.cetera ti tko pišeš da prou težko berem z vsemi znaki itd.:)

Je pa zanimiva tale rapredelnica:)
 

DeletedUser

Guest
pejmo nazaj na temo.nekateri gradite po svoje seveda drugi po svoje.....jest pa po svoje.ker ne kupujem premiuma in ne morem prepolovit casa gradnje dajem v obrambnih vaseh zarad zidu mestno hiso na 30.v vseh vaseh dam tudi delavnico na 15.o teh dveh zgradbah se da najvec razpravlat pa se o plemiskem dvoru ki ga imam v vsaki vasi.
 

DeletedUser

Guest
...se "opravičujem", ker sem malček "zanemaril" to temo...
(čeprav je meni ena "ljubših" ~ med najbolj "koristnimi" in "produktivnimi" debatami)

...tudi sam (še) nisem igral kakšnega sveta s premium računom...
poznam pa "blagodejne" prednosti igranja s premium točkami;
med mnogimi predvsem manjšimi prednostmi, je vsaj za moje pojme najbolj koristno to,
da lahko hitro in enostavno izveš ter označiš s katerimi enotami prihaja napad ~ seveda glede na tiste najpočasnejše, ki so v napadu
...možnost, da prepoloviš zgradbe in še kakšne prednosti, ki jih na si strežnikih (še) ni...
so pa v domeni tistega razmišljanja, do katere "meje" imaš namen igrati VP oziroma koliko boš v igro vlagal~a (tako časa, kot denarja)
...tudi zato sem mnenja, da v eni in isti igri obstaja več različnih (neuradnih) "kategorij"...
kar po mojem mnenju igro sicer dela nekoliko "neenakovredno" vendar ji pa ravno s tem (do)da tudi nek (dodatni) čar
(vendar to je že neka druga tema in o njej morda nekje drugje, drugič)


...malo glede na zadnji komentar od [NICK]PhoeniX ApokalipsE[/NICK], malo pa kot dodatni opis (mojih) predhodnih postov v tej temi...
naj bo ta uvod in naslednje (po mojem mnenju) "izhodišče" za vse ostalo v VP
...surovine in predvsem kako ter za kaj se jih porablja, so "bistvo" igre...
(v tistem smislu, da je le to tisto na kar samo sam~a vplivaš)
ki te potem postavi v ugodnejši ali manj ugoden položaj, do potencialnih nasprotnic/nasprotnikov
(gledano samo na lastna izhodišča in tisto kar je odvisno od tebe same~ga)
..."moč", itn. drugih je pa že nov "dejavnik" in nekoliko tudi druga tema...
za zdaj bi se samo omejil na izgradnjo stavb v vasi in posledično delanje (ustrezne) vojske
(napadalna, obrambna in mešana ~ obstajajo samo tri variante (in njih variacije) oziroma morda tudi četrta "izvidniška" vas)


...naj najprej dodatno komentiram preglednico v enim prejšnjih postov...
prepolavljanje časa izgradnje posamezne stopnje surovinske zgradbe ne spremeni bistveno prikazanih rezultatov
(je že na oko tako zanemarljivo, da se ne izplača računati, da bi to "dokaz(ov)al")

...naj nadaljujem s prej začetim...
da se v VP (da) vse meri(ti) skozi surovine in njihovo porabo
(razen tistega kar se s surovinami ne da "kupiti" ~ druženje, zabava, izmenjava mnenj o igri (tudi ko/če si na nasprotni strani), itn.)
...torej naj poenostavim (tisti ki ste me že razumeli ne bodite "užaljene/užaljeni" :))...
če porabim~o surovine za izgradnjo neke zgradbe (za zdaj ni bistveno katere), za toliko manj bo vojske (v čakalni vrsti);
"nasvet~ek": preden daš delati neko zgradbo, preveri in premisli ali je (za takrat že) nujna
in predvsem koliko vojske lahko daš delati s temi surovinami
(sploh če nimaš nič ali nimaš vsaj za nekaj časa polnih čakalnih vrst za izdelavo vojske)
oziroma koliko je to v zlatnikih (za plemiča) oziroma v plemičih


...ne mislim se delati "pametnega" niti v bodoče...
kaj šele da bi komu od izkušenih poizkušal spreminjati zmagovalne taktike
(na katere so že navajeni in jih imajo izpiljene, itn.)
...vendar moje mnenje oziroma ugotovitve (glede na izkušnje) ostaja~jo...
da je "največja" napaka v igri ~ delanje surovinskih zgradb;
še večja "napaka" pa je višanje stopenj vojaških zgradb (vojašnice, konjušnice, delavnice)
dokler nimaš toliko "prihodkov" surovin, da je vedno polna čakalna vrsta izdelave vojske
(vendar to v mojem razmišljanju že meji na "neumnost" in ne "napako" :)

...ne glede na to ali igraš veliko ali malo je glede obravnavanega enako oziroma bolje rečeno podobno...
ker si ne želim, da mi verjamete, ampak se sami prepričate ~ poizkusite
...če pa je potrebno, da koga prepričam zgolj v poizkus igrati brez oziroma z malo stopenj surovinskih zgradb...
se mu/ji bom v naslednjem koraku "po~hvalil", kako se da tudi na hitrejšem svetu (s hitrostjo 4 ali 5)
prehiteti nadobudni trial s 24/24 ur pokritim računom (kakor je bil pri nas na Svetu 9)
(pa niti ne z ne vem kako zavzetim igranjem in prisotnostjo)
in vam še tako poizkušam "dokazati", da je vredno vsaj poizkušati :)


[NICK]PhoeniX ApokalipsE[/NICK]
...mestna hiša na 30 ~ po moje je škoda tako porabiti surovine...
za več kot 200.000 vsake posamezne surovine tako porabiš, kot če bi bila MH "samo" na 20
(ne glede na to kako so pridobljene ~ z "ropanjem" ali "pridnim delom populacije" v surovinskih zgradbah),
sam si pa lahko preračunaš koliko je to katere vojske, zlatnikov ali plemičev
(in koliko večjo "moč" bi imel s tem, da imaš več vojske ali kakšno vas več),
tudi prostora v kmetiji je za 376 manj za vojsko, kot če je MH na stopnji 20
...točkovno in nenazadnje že zaradi izgrajene MH na 30, pa vas postane tudi še nekoliko bolj zanimiva za prevzemanje nekaterim...
kar pomeni povečano tveganje za napade in vpliva na "ne~mirnost" "spanca" :)

...delavnica na 15...
po moje ima smisel samo takrat, ko/če delaš kakšno (obrambno) vas s povečanim številom katapultov
(ker ima paladin Alatejevo plamenico ~ potem je tam smiselno imeti "doma" tudi paladina za hitrejše pošiljanje in vračanje okrepitev)
...osebno jo imam najraje na 1 ali 2 ~ po moje več kot dovolj...
ko/če bom imel spet kaj časa bom po~testiral še igranje brez delavnice
(če bo "uspešno", vam seveda "zatežim" še s tem :)
 
Top