Predlog Prehodni svetovi

Flako

Member
Reaction score
0
Predlog : Prehodni svetovi

Obrazložitev: Prehodni svetovi bi bili svetovi, ki bi bili zelo majhni in zelo hitri z namenom, da se končajo le po nekaj mesecih(cca. 3 mesece) – Hitrost in velikost bi bili odvisni od vsake jezikovne različice posebej in ugotovljeni na podlagi prakse.

Namen: Namen prehodnih svetov je, da se v njih zajame »sezonske« igralce in igralce na čakanju, v času med zaprtjem enega sveta in odprtjem novega. Med svojim delom kot moderator sem zaznal veliko potrebo po igranju, vendar marsikdo ne želi iti na že obstoječ svet, zato čaka na novega. Prav tako marsikdo ne želi igrati daljši čas in marsikomu življenske aktivnosti ne omogočajo , da bi igral vso leto. Npr. Zimski/letni športi, študij, ipd. Namen prehodnih svetov je torej, da zajamejo te »prehodne« igralce, zato pa so ti svetovi tudi zelo hitri in majhni, kajti predstavljajo alternativo normalnim rednim svetom.

Delovanje: Z prehodnimi svetovi vidim prednost predvsem za jezikovne različice in ne za mednarodno različico, kajti jezikovne različice kot takšne se ukvarjajo z problemi pomanjkanja igralcev. Vsak CoMa pozna svojo jezikovno različico in zato bi le oni lahko dobro uravnavali odpiranje prehodnih svetov. (npr. Ob zaprtju 2 normalnih svetov, bi bilo dobro odpreti prehoden svet.) Število prehodnih svetov si vsak CoMa izbere sam, vendar ne vidim potrebe po večjem številu, še največje jezikovne različice bi po mojem mnenju imele dovolj 2 ali 3. Pomembno se mi tudi zdi, da bi se ti prehodni svetovi prilagajali populaciji, torej , da bi imeli zimski in poletni prehodni svet, za katera bi bilo standardno določeno okvirno odprtje. Svetovi se pravtako ne bi odpirali istočasno z rednimi svetovi in bi dopuščal možnost, da za določeno krajše obdobje neka jezikovna različica nima prehodnega sveta, neko obdobje pa ima 2.

Prednosti: Z takšnimi svetovi, bi dali možnost igranja dobesedno vsem uporabnikom, torej bi se jim s tem zelo približali, zraven pa bi še vsem na čakanju ponudili možnost igranja, torej za nas, možnost nakupa premiuma. »Mejni stroški«(ekonomisti bodo že vedeli kaj to pomeni ;) ) bodo za vsak nov svet minimalni, kajti vsa infrastruktura je že položena, na nas pa je odvisno kako jo bomo izkoristili.

Slabosti: Določeni, ki bodo igrali prehodne svetove, se ne bodo registrirali na redne svetove, vendar to niti ne vidim kot ključno slabost, kajti igral bo vseeno, le na drugačnem svetu. Večja obremenitev CoMa.

(Predlog vam posredujem v razpravo in zanimajo me vaša mnenja predno zadevo posredujem v Nemčijo na Innogames.)
 
Last edited:

DeletedUser

Guest
Kaj bodo ti svetovi ki se odperejo zmes isto bo pisalo svet11,svet12...?
Gdaj boste jih začeli uveljavlat?
 

Flako

Member
Reaction score
0
Preberi in boš videl, da je to le PREDLOG, kako in kaj pa bo odvisno od innogames, če bodo sploh poslušali...
 

klavec 7

Member
Reaction score
0
to bi bilo odlično,ne bi bilo toliko razlike med tistimi ki je ravno začel in tistemu ki igra že 60dni.
 

DeletedUser

Guest
flako, super predlog. Predvsem za take kot sem jaz, ki nisem tako dobra v teku na dolge proge :)
 

Flako

Member
Reaction score
0
Sem to sam spisal, glede tebe Brutesque, pa saj veš, da si ti vedno bila moja najljubša uporabnica, tako da sem se posebej zate potrudil... ;)
 

DeletedUser

Guest
Ja predlog je zelo zanimiv samo res nevem če ga bodo innogames potrdil... (upajmo :D)
 

Flako

Member
Reaction score
0
Ja predlog je zelo zanimiv samo res nevem če ga bodo innogames potrdil... (upajmo :D)

Vi še niste videli, kako se znam jaz pogajati ;) Pomislite malo, navkljub svoji nesposobnosti, sem uspel grobija prepričati, da mi da vse pravice na forumu... Tega ne more vsak ;)
Drugače pa me veseli, da vam je všeč... Brutesque ti pa če žeiš, na pvt sem zate vedno dosegljiv ;) .
 

DeletedUser

Guest
hahahaha car...
Pa še jebać :D

Ne jst sploh ne dovomm v tvoje pogajalske soposobnosti :) Sam je pa res da na innogames večino predlogov sam na hitr preletijo in se ne poglablajo prov preveč... Tole je pa kr velka sprememba in bi mogl kr dost narest da tole uresničjo tko da nevem če se jim bo sploh dal....
 

zahlacar3

In-game moderator
Reaction score
0
Hmmm...Zanimiv predlog :)

Me pa zanima kakšna bi bila hitrost na teh svetovih?
Normalna ali speed?
 

DeletedUser

Guest
Za spremembo bi lahko bila speed. Imamo že dovolj navadnih al pač ?
 

Flako

Member
Reaction score
0
Hitrost na teh svetovi ne bo speed, niti normalna, temveč nekaj vmes... Saj tako kot sem napisal, svet bo trajal cca 3 mesece, torej je bistvo da je majhen(2x2) in hitrost kr velika/cca 3... Takšne stvari je skoraj nemogoče predvidevat, to bo morala pokazati praksa,...
 

Flako

Member
Reaction score
0
Ker speed že obstaja, to pa je mišljeno kot nekaj novega... Pa to ni mišljeno samo za .si, ampak za vse jezikovne različice po vsem svetu? Si prebral kaj sem sploh napisal?
 

zahlacar3

In-game moderator
Reaction score
0
To bi vsekakor bilo zanimivo, še posebej dobro bi bilo da bi takšne svetove odprli poleti ko imajo šolarji počitnice, takrat bi bil pomoje velik naval :)

Upam da bo ta predlog nekoč uresničen...
 
Top