Ustanovitev Plemenske unije in konec Sveta 3

DeletedUser

Guest
20k ax, 3je nobli v enem napadu:eek:
Demotivational-pictures-epic_Failure.jpg

Ni mi jasno kako si lahko z takimi bogimi skilsi previžel tako dolgo.
 

DeletedUser

Guest
ja za marburg-a velja to ja:rolleyes:
če ubijalec pogledaš je z 20k in 3 plemiči en napadu redbull-a:)

Plenička ... jok brate :) ... Da si nepismen sicer vem ... ampak saj ni tak težko. Male tiskane so skoraj iste kot velike. Beri -> ime napadalca! Glede na to da te je mama verjetno že nagnala spat bom moral na tvoj moder odgovor spet čakat do jutra.

Report je v postu od RedBula

http://si3.vojnaplemen.si/public_report/eaf3c8ee21e12ac13860f2dd36ed4297
Kar se tega tiče, nimam komentarja... kako ga naj imam?!? :) ...

RedBull -> respect ... sem mislil ,da si samo še en noob. Se bom drugič bolj potrudil. :) ...Drugače si pa lepo število enot zastackal v tisto vas! Verjetno bi tudi jaz imel kaj za povedat na takšne napade... pač če bi poznal splet okoliščin bi verjetno razumel :)

Plenička - ti si Re..rd! Upam ,da se ti v grlu zatakne naslednjič!
 
Last edited by a moderator:

DeletedUser

Guest
No no no ..

Konjušar malo spoštovanja pokaži do soigralcev na svetu 3 :) sem bral tvoje spise po forumih in moram reči da si mojster teorij zarot ^^ kakor sem videl se tvoji posti v glavnem vrtijo okoli slovanov.. slovani to slovani ono :) pa nič se bat ;) moje spoštovanje do tebe se ni zmanjšalo, vem da te to mičken daje ;)

ccc raje poglej po svetu 3 če je še kak igralec ki si ga spregledal in ga še nisi povabil v svoj mass recruit pleme.. ^^
 

DeletedUser

Guest
No no no ..

Konjušar malo spoštovanja pokaži do soigralcev na svetu 3 :) sem bral tvoje spise po forumih in moram reči da si mojster teorij zarot ^^ kakor sem videl se tvoji posti v glavnem vrtijo okoli slovanov.. slovani to slovani ono :) pa nič se bat ;) moje spoštovanje do tebe se ni zmanjšalo, vem da te to mičken daje ;)

ccc raje poglej po svetu 3 če je še kak igralec ki si ga spregledal in ga še nisi povabil v svoj mass recruit pleme.. ^^

tega mogoče -> samo ta ima kar svoje pleme

Ime plemena: Japas je gnida
Oznaka: japek
Število članov: 1
Točke 40 najboljših igralcev 1.234.172
Skupne točke: 1.234.172
Povprečne točke: 1.234.172
Uvrstitev: 7
 

DeletedUser

Guest
boš pustil cod2 da kar propade? ^^

Tako čuvaš svoje soigralce?
 

DeletedUser

Guest
boš pustil cod2 da kar propade? ^^

Tako čuvaš svoje soigralce?

desperate times call for desperate measures

njegov problem. pravilno se je vodstvo odločilo! Vsak drug vodja bi v taki situaciji odreagiral isto! Ni važno kolko imaš točk in vasi! sploh če ti nekdo acc. šenka kot v CoD2-jevem primeru. Če pa je tolko nor in naseda tvojim fintam pa je to njegov problem!
 

DeletedUser

Guest
hehe veš .. .amm dejansko to kar ti je črni jastreb posredoval to ni res... :)
 

DeletedUser

Guest
Japas ... jaz sn ti svoje že povedal ... pa lahko plenička naklada nesmisel ... pa ti lahko v nedogled besedičiš ... gnoj je gnoj pa ni važno kolko krat ga obrneš!
 
Last edited by a moderator:

DeletedUser

Guest
kolkrat si svojga obraču da si to dojel ?
 
Last edited by a moderator:

DeletedUser

Guest
japas negovori koga smo mi ew not povabil raje poglejte ko ste vi cel team not povabil ko smo se prot nim skp povabil ne nm govort koga vse smo noter v ew povabili
 

DeletedUser

Guest
Plenička ... jok brate :) ... Da si nepismen sicer vem ... ampak saj ni tak težko. Male tiskane so skoraj iste kot velike. Beri -> ime napadalca! Glede na to da te je mama verjetno že nagnala spat bom moral na tvoj moder odgovor spet čakat do jutra.


Plenička - ti si Re..rd! Upam ,da se ti v grlu zatakne naslednjič!

čef*r:)
pa to govoriš sam zato k veš da nimaš najmanjših šans da mi do kolen sežeš:)
tžk se ti učitn z tem sprjaznš ampak si preslb v vseh pogledih na s3 tko da nimaš možnosti niti ne z tvojim mass recruit plemenom-.-'
 

Sv. Bruno

Member
Reaction score
0
Koga zdaj hočeš prepričat v obratno kot si napisal v prvem prispevku? V prvem prispevku si jasno nakazal da se hočete igrat Tribal Hugs.
Razpravo o Plemenski uniji sem odprl predvsem za to, da se znotraj skupnosti aktivnih igralcev Vojne pleme začne premislek o viziji in ciljih igre, s katerimi bi se zmanjšala možnost igre "tribal hugs". Skupna zmaga plemen je lahko cilj oz. stanje, v katerem se igra zaključi, ne more pa to biti način igranja Vojne plemen kot se to trenutno dogaja na Svetu 3. V upanju, da bo moje sporočilo jasno in bolj razumljivo, v nadaljevanju kot aktivni igralec Vojne plemen natačneje predstavljam svoj pogled na težave, s katerimi se trenutno sooča ta igra.

Na vstopni spletni strani igre napisano naslednje:

"Vojna plemen je brskalniška igra, postavljena v srednji vek. Vsak igralec je vladar majhne vasi, ki jo mora mora pripeljati do slave in moči."

Kot aktivni igralec Vojne plemen sprašujem razvijalce igre, kaj konkretno pomeni "pripeljati majhno vas do slave in moči"?

Ali to pomeni posedovati neko določeno število točk ali premaganih nasprotnikov? Ali pa to pomeni, da je igralec plemena, ki premaga vsa druga plemena na Svetu? Kaj torej pomeni slava in moč igralca in kako se to meri? Kdaj sta slava in moč tako velika, da lahko rečemo, da je igralec zmagovalec oz. da je igra zaključena?

Verjetno so se ustvarjalci in razvijalci igre Vojne plemen namenova odločili, da ne opredelijo ciljev igre ampak pustijo igro "odprto", njeno dinamiko pa prepustijo odnosom med igralci, katere poganja vojna kot osnovno načelo igre. Takšen koncept lahko deluje na kratek rok, ker predpostavlja konflikt kot osnovno načelo med človeških odnosov, na daljši rok pa ima naslednje slabe učinke na igralno skupnost in manjši dobiček razvijalcev igre:

- padec motivacije igralcev za dolgoročno igranje zaradi ponavljajoče se brezciljnosti igre (posledica je osip igralne skupnosti);
- padec kvalitete in zanimivosti igre zaradi manjšega števila igralcev, ki se kaže v nekonkurenčnosti igre;
- koncentracija najmočnejših igralcev v enem plemenu ("prikriti tribal hugs"), ki vidijo svoj cilj v preprečevanju možnosti izločitve iz igre v primeru medsebojnega konflikta.

Primer vseh treh učinkov lahko trenutno spremljamo na primeru Sveta 3, na katerem je prvih deset igralcev iz istega plemena, ki ima zavezništvo z drugim najmočnejšim plemenom na lestvici. Moja ocena je, da gre v tem primeru za "prikriti tribal hugs", ki je nastopil takrat, ko so se najmočnejši igralci povezali med seboj in iz razloga "ogroženosti" začeli napadati nižje rangirana plemena. Posledica je zmanjšana konkurenčnost igre in osip igralne skupnosti zaradi prevzemov ali izgube motivacije za igro, v kateri igralec, ki ni član dveh najmočnejših plemen, ne more konkurirati koncentraciji moči "prikritega tribal hugs".

Ko sem pred slabim letom začel z igro na Svetu 3 je imel celoten slovenski strežnik na treh svetovih več kot 21.000 igralcev. Danes jih ima na petih svetovih nekaj več kot 18.000. Od teh je 1.794 igralcev na Svetu 3, od katerih jih ima komaj 143 več kot 100.000 točk. Dve najmočnejši plemeni, ki sta v zavezništvi imata skupaj več kot 60.000.000 točk, kar je 1x več kot vsa ostala plemena na Svetu 3 skupaj.

Gre za očiten upad igralne skupnosti Vojne plemen in njene konkurenčnosti na slovenskem strežniku, ki je po moji oceni tudi posledica slabo opredeljenega cilja igre. Mislim, da moramo imeti aktivni igralci pred seboj jasen cilj in motiv, zakaj igrati to igro.

Kot enega izmed ciljev predlagam možnost zaključka igralnega sveta tako, da se določijo kriteriji za zmago bodisi posameznega igralca, posameznega plemena ali skupine plemen. Osebno zagovarjam vse tri možnosti, ker se bo na takšen način zmanjšala možnosti "prikritega tribal hugs", ki se trenutno dogaja na Svetu 3.

Karantanski pozdrav,

Sv. Bruno, član vodstva plemena KaraK na Svetu 3
 

Flako

Member
Reaction score
0
Pozdravljen
(Ko sem videl dolžino prispevka, sem si kar cigaret prižgal... Uff, veš kako je, ko je tvoja naloga prebrati dobesedno vsak post na forumu in na večino le teh odgovoriti...)
Ampak gremo k temi.

Mislim, da je bilo že v tej temi omenjeno, da je konec sveta le ko celotnemu svetu vlada 1 pleme ali 1 igralec.
(tako je že od vsega začetka in dvomim, da bo kdo šel to spreminjat...Oprosti, vendar imamo zvezane roke, tudi CoMa Motorka, ne more odobriti zaprtja sveta, če le to ni po pravilih......)

Glede števila igralcev, ne bi komentiral, kajti to ni moja stvar. Mi kot ekipa se resnično trudimo po naših najboljših močeh, a če ne gre, ne gre.
Samo v vednost. Na začetku je vedno ogromno registriranih uporabnik in le to število se potem s časoma zmanjšuje.
Tudi na net serverjih , ki veljajo za ogromno je število uporabnikov med 1500 in 2000. (govorim o svojem primeru, vedno so izjeme...)

Glede top 2 plemen.
Ogromno svetov pride v odbobje, ko svet dobesedno miruje,...
Npr. Na si2, je nekoč bila vojna med theone in hordami in ostala plemena so dobesedno mirovala celotno obdobje, vendar prej ko slej se zgodi, da pridejo spremembe, ki popestrijo svet in mu dajo novo dozo kisika, za spopade.
Tako da , ne si misliti, da je vse naprej že odločeno, ker neglede na vse, je svet zelo mlad, in se bo še ogromno spremenilo.

Glede predloga oz. kritike kot take.
Tukaj je napačno mesto , da pišeš o ciljih igre, kajti nihče na .si serverjih, ni dovolj vpliven, da bilokaj spremeni. Mi samo dobimo direktive in po njih delamo. To zadevo bi moral poslati v Nemčijo na Inno Games, vendar moje osebno mnenje je , da se ne bo spremenilo nič.

Upam, da sem na kaj iz prispevka odgovoril...
lp
 

DeletedUser

Guest
#1 sv. bruno, mislim da ma ino zadost dober in usposobljen kader in svetovalce, ki so dovolj dobro plačani za svoje delo in nerabijo tebe da bi jim solil pamet. Igra je preživela že kar nekaj let z tem sistemom, tako da je tvoja logika fail.
#2 preden začneš debato mej pred seboj vse fakte in ne trosi neumnosti ter bedarij okoli.
#3 Prosim da si pogledaš definicijo tribal hugsa, ker je tvoja logika nekje tam zunaj na enem drevesu.
 
Top