Odgovorjeno Katapult

DeletedUser

Guest
Nikjer nisem zasledil nič zapisanega o tem pa me zanima kako ravnaš z katapulti kako jih uporabiš kako določiš cilj hvala usem za obrazložitev
 
Last edited by a moderator:

Flako

Member
Reaction score
0
Katapulti so zelo dobri kot obramba, če imaš zraven paladina z orožjem za katapulte.
Drugače pa se katapulti uporabljajo pri napadi, da rušijo zgradbe. Če imaš v napadu dodane katapulte, ko stisneš napad, ti zraven še prikaže možnost, katero zgradbo želiš rušit. In to je to.
Upam, da sem kaj pomagal, lp
 

DeletedUser

Guest
Mimogrede, še kar nič ne piše v Pomoči.
no, morda za uporabnike premium, ali pa je potrebno odklenit x nastavitev v brskalniku. Pomoč za Stavbe in Enote, je ni...
 

DeletedUser

Guest
mimogrede ;)
da se ne pozabi da še ne deluje, magari se tale link ki si ga dal, uporabi.
 

DeletedUser

Guest
Se opravičujem nebi spraševal kar tko vendar pri pomoči ni nič na celem foromu sta pa sam dve temi, ki pa nista povezani z mojim uprašanjem cel forum sem pregledu pa ni blo nič zato sem se obrnil tle gor in uprašal...in hvala usem za pomoč ter flako za podrobnosti,ki bodo meni in marsikomu v veliko pomoč.

L.p. Kriovni
 

GenetiX

Member
Reaction score
0
Za tiste, ki pa še z ubijalčevo pomočjo ne morejo najti tega, pa je tukaj točno to, kar piše v "pomoči":
Katapulti lahko uničijo stavbe, za ta namen, morate na začetku izbrati katere stavbe so napadene. Za ugotavljanje, števila katapultov, ki jih potrebujete lahko uporabite simulator. Pri katapultiranju ni važno katero stavbo napadate, saj je škoda odvisna le od stopnje stavb. Za to da podreš akademijo na stopnji 3 potrebuješ isto število katapultov kot za kovača na stopnji 3. Naslednje zgradbe ne morejo biti zrušene pod stopnjo 1: mestna hiša, kmetija, skladišče. Skrivališča ne morete napasti s katapulti
 

gx15

Member
Reaction score
1
[SPOIL]
catchart.png
[/SPOIL]

Najbolj uporabno orodje ki ga lahko imaš za kate
 

DeletedUser

Guest
jaz igram igro že nekje 4 leta in nisem nikol kaj extra uporablal katapulte, razen ko sem noblal na dalše razdalje in aktivne igralce, in izkušene igrace ki so znali umikat vojsko med noble traini, sem jih uporablal v nuku 25 za uničenje "zbirališča" zato da sem onemogoči da mi je napadeni umaknil vojsko ko sem pošiljaj "noble train". tak da če mene vprašaš, se ti jih ne splača gradit ne v napadu ne v obrambi
 

gx15

Member
Reaction score
1
ne v obrambi

Če maš aletejevo plamenico se ti splača iz dveh razlogov prvi ker ima še toliko več obrambe 2. pa ker se ti s tem skupno zmanjša tudi celotni čas izdelave cele vojske :) v napadu pa pride dobro ko nočeš nekoga zavzeti ampak mu le uničiti vas čeprav nevem zakaj bi kdo to hotel :D razen če ti seveda primankuje plemičev ti pa moraš uničiti igralca do konca... no to so že druge stvari :p
 

DeletedUser

Guest
Hvala usem za morebitno pomoč.Odločil sem se ,da ne bom začel igrati igre niti ne bom več obiskoval tega foruma.Ne razumem usak forum je namenjen neki debati ali uprašanju nudil naj bi pomoč uporabnikom ne pa, da je poln egoizma,kreganja in hvaljenja kdo je bolši. Naj se usak,ki prebira zamisli nad sabo kaj je ustvaril v realnem življenju je mogoče že zgradil lastno hišo,priskrbel svoje otroke do lastnega kruha in žalostno se boril v realnosti ter ostvaril spomine,ki učasih ne dajo spati.Nisem hotel pametovati hotel sem samo kratek odgovor,ki mi bo znal obrazložizt kaj počet z katapultom edini pravi odgovor je biu od FLAKO in cenim njegovo pomoč!!! Kar je ponujal nek UBIJALEC124 ni niti blizu tega kar sem iskal. mr.UBIJALEC veliko se boš še moral naučit če boš hotel preživet v realnosti ,danes je pomoč in prijatelstvo več kot je bilo kdajkoli prej.


L.P.NEVEDNI KRIOVNI
 

aljaz9999

Member
Reaction score
0
Hvala usem za morebitno pomoč.Odločil sem se ,da ne bom začel igrati igre niti ne bom več obiskoval tega foruma.Ne razumem usak forum je namenjen neki debati ali uprašanju nudil naj bi pomoč uporabnikom ne pa, da je poln egoizma,kreganja in hvaljenja kdo je bolši. Naj se usak,ki prebira zamisli nad sabo kaj je ustvaril v realnem življenju je mogoče že zgradil lastno hišo,priskrbel svoje otroke do lastnega kruha in žalostno se boril v realnosti ter ostvaril spomine,ki učasih ne dajo spati.Nisem hotel pametovati hotel sem samo kratek odgovor,ki mi bo znal obrazložizt kaj počet z katapultom edini pravi odgovor je biu od FLAKO in cenim njegovo pomoč!!! Kar je ponujal nek UBIJALEC124 ni niti blizu tega kar sem iskal. mr.UBIJALEC veliko se boš še moral naučit če boš hotel preživet v realnosti ,danes je pomoč in prijatelstvo več kot je bilo kdajkoli prej.


L.P.NEVEDNI KRIOVNI

nekateri igralci igrajo to igramo že dolgo časa , zato se nam nekatera uprašanje zdijo smešno neumna. Zato si ne ženi ničesar k srcu če kdo kakšn nesramen/neumen odgovor in naj ti to ne vzame poguma in kar preizkusi igro. Če pa še maš kakšno uprašanje pa kar uprašaj na forumu saj zato je ta forum.
 

DeletedUser

Guest
jaz igram igro že nekje 4 leta in nisem nikol kaj extra uporablal katapulte, razen ko sem noblal na dalše razdalje in aktivne igralce, in izkušene igrace ki so znali umikat vojsko med noble traini, sem jih uporablal v nuku 25 za uničenje "zbirališča" zato da sem onemogoči da mi je napadeni umaknil vojsko ko sem pošiljaj "noble train". tak da če mene vprašaš, se ti jih ne splača gradit ne v napadu ne v obrambi


Kakšna neumnost, katapulti so nujno potrebni v napadu. In za rušenje zgradb in za obzidje.. V Obrambi jih prav tako rabiš, za bunkerje in predvsem fejkanje. V majhnem številu seveda, na vsake toliko obrambnih pa vasi z veliko kati.
 

DeletedUser

Guest
Salah ad-Din
1. ne razumem zakaj bi nekomu rušil zgradbe? če ga napadam in spučem ga bom v bljižni prihodnosti znoblal, tak da z rušenjem njegovih zgradb delam samo odvečno delo sebi in zapravlam čas ko bo vas moja.
2. igral sem svet(w12) kjer ni blo lokostrelcem in pa 15 lvl unit, torej sem lahko mel v vsaki vasi samo 5 enot raziskaniv ha lvl3(sp lvl3, axe lvl3, lc lvl3, hc lvl3 in pa ram lvl3) in sem imel vse vasi iste (9936 točk na vas) ter vedno gradil isto število enkot: napad 6804 axe 3000 lc in pa 300/350 ram, obramba 9500 sp in pa 1850 hc 10 ram - uporablal samo za fejkanje, ter imel sem 4 scout vasi z 10000 sc (ne me držat za točno število, je blo nekje tukaj)......zakaj tak, me ne sprašuj, kr se mi ne da pisat spisa, vendar vrjami da je blo vse vredu preračunano....ja porabil sem nekje 5ur matematike, da sem dobil "obtimalno" število enot, katere enote gradit...itd, glede na moj način igranja in aktivnost in vrjami meni se je odlično izšlo. če poznaš kaj zgodovin .net serverja ti je vrjetno DNY z w12 kr znan. :D
3. za fejkanje sem vedno uporablal rame, zato kr so cenejši in majn placa zavzamejo v vasi....ram 5, katapult 8, hitrost enote pa je enaka
4. za suport za obrambo so nažalost katapulsti prepočasni, se bol splača delati HC, so hitrejši, majn placa zavzemejo in majo bolšo obrambo
5. nažalost, je tak da se enote v napadu vrstijo, vsaj tak je blo na .net serverju, prvo je napado ram, potem pehota in konjenica ko pa je bil napad "končan" pa so še katapulti svoje naredli, tak da za rušenje zidu je bolše met rame, da ti ga čimprej zbijejo, kaj pa je izračunano in dokazano, da ti 4-6 nukov ki sem jih jaz mel zdijejo obzidje na 0 pa tud če ma notri 100k sp in 100k sw :D

gx15 nikol nisem igral z paladinom, tak da mi je še ta zadeva dokaj neznana, čeprav ko imaš enkrat 30+ je en ta "falutek" brez pomena, kr se mi ga ne da pošiljat sem ter tja

upam da sem komu kaj pomagal pri kakem vprašanju, ki mu ni jasno, jaz osebno sem, kr dosti časa vložo v to igro, ne samo v igranje, kolko tudi v razne preračune itd., jebat ga, mi je pač igra zlezla takrat pod kožo, tak da če koga kaj zanima mu z veseljem povem moje gledanje na zadevo.

kriovni ne sekiraj se idiote boš našel vsepovsod, želim ti veliko veselja v igri če jo boš igral :D


za vse ki ne veste:
sp - suličar
sw - mečevalec
axe - bojevnik z sekiro
sc - izvidnik
lc - lahek konjenik
hc - težek konjenik
ram - oven
cats - katapult
 
Last edited by a moderator:

DeletedUser

Guest
tukaj bi izpostavil samo par stvari

#1 Vsak ima svoj način igranja in uporablja pač tistega kater mu je najboljši
#2 visit0r tisti "fantek" ni nikoli brez pomena in ti lahko reši vas in glede oznake catapultov si se verjetno zmotil ko sem še jaz bil na .net smo uporabljali oznako cats tako da v tvojem primeru bi bilo smiselno edino če bi cat napisal ne cap ;)

@kriovni glej stvar je čisto enostavna ne verjamem da si sploh pogledal pomoč saj če bi, bi verjetno našel isto kot sem jaz ali pa vsaj tisto kaj je Patriki dal link in bi potem vprašal za dopoljeno razlago. Jaz sem našel ta link v par klikih in piše vse kar si ti vprašal. Flako je bil edino tolko prijazen da ti je podrobneje razložil to kar bi kasneje brez težav lahko sam se naučil. Pravtako pa glede na to da si tolko glede foruma mel za povedat mislim da so v vsakem forumu podforumi za vprašanja in druge zadeve in ne mečeš vsega v isti koš in ne verjamem da nisi videl ko si odprl forum napisa vprašanja kjer se naj bi zastavljala vprašanja in ne v forumu svetov.
 

DeletedUser

Guest
1. se opravičujem...popravleno
2. za paladina res ne vem tolko, kr nisem nikol igral kaj z njimi
3. paradox, atasmrk, dejan90, sand90, a še kdo od teh sploh igra, al so že vsi nehali?
 

DeletedUser

Guest
Salah ad-Din
1. ne razumem zakaj bi nekomu rušil zgradbe? če ga napadam in spučem ga bom v bljižni prihodnosti znoblal, tak da z rušenjem njegovih zgradb delam samo odvečno delo sebi in zapravlam čas ko bo vas moja.
2. igral sem svet(w12) kjer ni blo lokostrelcem in pa 15 lvl unit, torej sem lahko mel v vsaki vasi samo 5 enot raziskaniv ha lvl3(sp lvl3, axe lvl3, lc lvl3, hc lvl3 in pa ram lvl3) in sem imel vse vasi iste (9936 točk na vas) ter vedno gradil isto število enkot: napad 6804 axe 3000 lc in pa 300/350 ram, obramba 9500 sp in pa 1850 hc 10 ram - uporablal samo za fejkanje, ter imel sem 4 scout vasi z 10000 sc (ne me držat za točno število, je blo nekje tukaj)......zakaj tak, me ne sprašuj, kr se mi ne da pisat spisa, vendar vrjami da je blo vse vredu preračunano....ja porabil sem nekje 5ur matematike, da sem dobil "obtimalno" število enot, katere enote gradit...itd, glede na moj način igranja in aktivnost in vrjami meni se je odlično izšlo. če poznaš kaj zgodovin .net serverja ti je vrjetno DNY z w12 kr znan. :D
3. za fejkanje sem vedno uporablal rame, zato kr so cenejši in majn placa zavzamejo v vasi....ram 5, katapult 8, hitrost enote pa je enaka
4. za suport za obrambo so nažalost katapulsti prepočasni, se bol splača delati HC, so hitrejši, majn placa zavzemejo in majo bolšo obrambo
5. nažalost, je tak da se enote v napadu vrstijo, vsaj tak je blo na .net serverju, prvo je napado ram, potem pehota in konjenica ko pa je bil napad "končan" pa so še katapulti svoje naredli, tak da za rušenje zidu je bolše met rame, da ti ga čimprej zbijejo, kaj pa je izračunano in dokazano, da ti 4-6 nukov ki sem jih jaz mel zdijejo obzidje na 0 pa tud če ma notri 100k sp in 100k sw :D

gx15 nikol nisem igral z paladinom, tak da mi je še ta zadeva dokaj neznana, čeprav ko imaš enkrat 30+ je en ta "falutek" brez pomena, kr se mi ga ne da pošiljat sem ter tja

upam da sem komu kaj pomagal pri kakem vprašanju, ki mu ni jasno, jaz osebno sem, kr dosti časa vložo v to igro, ne samo v igranje, kolko tudi v razne preračune itd., jebat ga, mi je pač igra zlezla takrat pod kožo, tak da če koga kaj zanima mu z veseljem povem moje gledanje na zadevo.

kriovni ne sekiraj se idiote boš našel vsepovsod, želim ti veliko veselja v igri če jo boš igral :D


za vse ki ne veste:
sp - suličar
sw - mečevalec
axe - bojevnik z sekiro
sc - izvidnik
lc - lahek konjenik
hc - težek konjenik
ram - oven
cats - katapult


visit0r

1. Tukaj je več razlogov:
- Pomagaš soplemenjakom nukat (s katapulti) nekega velikega igralca. Rušijo se Kmetija, Mestna Hiša, Plemiški Dvor.
- Kmetija: Zrušiš jo za ene 4 ali 5 stopenj, da igralec ne more nadgraditi uničenega obzidja, v primeru, če umika vojsko. Nato, mu ne koristi nabiranje supporta v takih vaseh, ker traja par dni, da obnoviš kmetijo nazaj na 30 stopnjo.
- Mestna Hiša: Se mu veliko počasneje obnavlja Obzidje.
- Plemiški Dvor (Academy), ni ravno nujno, ampak če že obsežno nekoga nukaš je dobro, ker brez Plemiškega Dvora nima za kaj trošit surovine ker ne more delat kovancev. Zaradi mene lahko nekateri rušijo tudi Skladišče, da mu gredo surovine v nič. Je več alternativ ampak iz izkušenj vem, da še največjo težavo predstavlja rušenje Kmetije.

2. Dobro jaz govorim sedaj za .si Razlika med ovni in katapulti v fejkih je ta, da z minimalnim številom katapultov (13 oz. na nekaterih ni minimalne omejitve) plus skavti. Lahko za eno stopnjo uničiš določene stavbe iz zgoraj naštetih, če je vas prazna. Znova povzročiš škodo in pa veliko preglavic nasprotniku. In posledično, verjetno tudi izgubljeno vas na račun teh preglavic in rušenj stavb iz fejki. To seveda govorim v primeru, kadar se masivno in skupno nuka igralca z recimo 5 mio. točkami.
Se pa strinjam, da če se spraviš kakega igralca s 500k pikami na enkrat ponoblat, da se niti ne spača rušit.

3. Vsaj meni cena in prostor ne šteje veliko vlogo, ko govorimo o tako malih številkah.

4. Saj jih ločiš in vsako enoto z različno hitrostjo pošlješ posebej ane. Kot sem rekel, tam po 35-50 katov vsaki obrambni na vsake oliko obrambnih vasi pa potem tiste večje številke katapultov, ki potem koristijo pri delanju bunkerjev.

5. Da so rami močnejši za rušenje zidu. To sem samo dal primer, v slučaju, če ne rušiš nobene zgradbe lahko katapulte vsaj za zid uporabiš. Poleg ramov seveda.


Orožje paladina za katapulte (Atelejeva Plamenica) poveča napadalno moč katapultov za 100% in njihovo obrambo podeseteri. Tako, da je kar koristna zadevca ko imaš nad 2k katapultov in slabo obrambno vasjo pa nasprotniku poješ tam do 10 nukov.


P.S. Preveč sekiric maš (6804 axe), tukaj na .si nad 6000 sekir ni potrebno, bolje, da imaš še kate in malo več LK ali pa lokostrelce na konju :).
 
Top