Predlog Skrivnosti

DeletedUser

Guest
soto, to samo kaže na to, da mutite do konca, poglej si porazdelitev na w60, sredi največjih bitk imajo cel K brez skrivnosti, na obrobju (K17) pa ima eno skrivnost, kjer ni bilo nič bojev, saj je v času porazdelitve skrivnosti bil še neposeljen. Hkrati pravite, da se skrivnosti delijo po Kjih, motorka pa pravi, da se upoštevajo samo barbarske vasi na CELEM svetu! Kdo sedaj zavaja. V katerem trenutku igre je bilo določena porazdelitev skrivnosti? Verjetno takrat, ko so bash in shop farmali in se medsebojno napadali, ker jim je soto povedal, da je algoritem tak, da gleda aktivnost bojevanja :D he he ODA pa seveda ne velja nič v tem primeru, ker so (kot sem pred tedni že napisal) igralci iz našega plemena vodili po ODA.

Zdej so pojasnili, da ni bila uporabljena nobena od znanstvenih statističnih porazdelitev, da verjetno nima pri tem prav nič zraven, niti statistika. Sedaj sem pomirjen. Vključitev "bitk, največ dogajanja na svetu" pa jasno potrjuje moja predstavljena dejstva, da so bile skrivnosti porazdeljene med prijatelje, sploh ob dejstvu, da na tistem delu ni bilo nobenih vojn, niste imeli največ ODA itd. Če skupaj seštejemo A in B dobimo rezultat, ki je jasen. Štele so samo vojne....med shop in bash?

Lepo ste zmutili, kot obroč na S7, kjer ste tudi trdili, da modi in CM ne more vplivat na porazdelitev barbark, potem pa ste le priznali, da nekaj niste pravilno vklopili in da bo od takrat naprej porazdelitev barbark enakomerna. Tudi tukaj nimate vpliva, kajne?

1. Ne poznam točnih kriterijev po katerih se gleda kam bo katera skrivnost padla.
2. Domim, da se gleda po ODAju. Pišeš nekaj, kar po veliki verjetnosti sploh ni kriterij.
3. Če se že poglabljamo na si8 ti bo morda pomagalo dejstvo da imata SHOP in BASH veliko več "lukenj" oz. prostora med posameznimi igralci oz. sta plemeni razporejeni veliko bolj po redko ko je Barbaric. Že na prvo žogo lahko sklepamo, da ima več različnih igralcev (kar je temelj algoritma), da bodo dobili skrivnosti - kajti med tistimi luknjami med igralci so igralci drugih plemen. Pri plemenu Barbaric pa ste veliko bolj na gosto poseljeni, kar bi znal biti poglavitni razlog zakaj je na vaši strani manj skrivnosti.

Lahko pa še naprej vztrajaš pri teoriji zarote. Tvoji verjetnosti izračuni imajo zelo malo pri dejanskemu algoritmu.
 

natalija

Member
Reaction score
0
Jaz pa ne govorim o teoriji zarote, pa mi nihce ne odgovori. Ponavljam vprasanje: po katerem algoritmu je narejen izracun?
 

Flako

Member
Reaction score
0
Algoritem mislim da pozna samo Motorka in dvomim, da bi ga izdal uporabnikom.
To pišem kot navaden uporabnik, ampak koliko spremljam odgovore in razlage, opažam, da če neko pleme naredi premade in potem vsi gredo na nek kontinent, je tam več igralcev, torej več možnosti za skrivnosti. Ne vem, moje mnenje vsaj, začnite delati pre-made.
Ne vem, moje mneje vsaj.
 

DeletedUser

Guest
Jaz pa ne govorim o teoriji zarote, pa mi nihce ne odgovori. Ponavljam vprasanje: po katerem algoritmu je narejen izracun?

Je že flako odgovoril, bom samo bolj natančen. Algoritma se ne izdaja uporabnikom (čeprav dvomim, da ga tudi Motorka sploh pozna), ker če bi se, bi se lahko organizirali in se poskušali čim bolj prilagoditi zahtevam algoritma - da bi bile skrivnosti poleg vas. Na to vprašanje ne boste nikoli dobili odgovora. ;)

Fora pa ni v tem koliko ljudi je na eni strani ampak bolj ... kaj vam bi pravil. Pogruntajte sami. :D
 

DeletedUser

Guest
Čeprav že lep čas nisem v igri, pa vseeno od časa do časa pogledam na forum, se tokrat oglašam, ker preko obtoževanj ninje ne morem. Po pravici povedano, sem zelo razočarana, kaj takega nisem pričakovala od ninje, še posebej ne zaradi tega, ker je bil včasih sam shopovec, sedaj pa pljuva po njih kot da so največje barabe in goljufi. Ob vsem tem se seveda verjetno zaveda, kakšno težo nosijo njegove besede, nenavsezadnje je bil vodja zmagovalnega plemena na si1 in ima (zaslužena) spoštovanja mnogih igralcev, zato njegove besede mnogi jemljejo za svete, tudi takrat ko jih ne bi smeli.

Sama sem bila soustanoviteljca/sovodja plemena shop, zato tudi vem, kaj se je v začetku dogajalo na si8.

Kot prvo naj naslovim ninjino obtoževanje forum moda sotoflowa na večih mestih in ob večih priložnostih, da igra na si8 v bashu, čeprav mu je sotoflow povedal, da to ne drži. Pa da še jaz pristavim moj piskrček: sotoflow (forum mod) je bil na karti v moji bližini, na začetku se je odločil, da bo prenehal igrati in ponudil račun meni, če poznam koga da prevzame oz. da ga, glede na bližino, ponoblam (takrat je imel eno vas). Par dni zatem je sam našel naslednika za račun, šlo se je za igralca, ki je bil že na si4 v bashu, in šele njega so potem sprejeli v bash. Originalni sotoflow (forum mod) NI BIL NIKOLI v bashu. Za tem, ko je forum mod sotoflow predal račun naprej, sem z njim prekinila vse kontakte in ga odstranila iz skypa.

Kot drugo naj pa naslovim famozne skrivnosti, okrog katerih se pobijate že odkar so se pojavile. Verjetno je res, da so bile na začetku le na severu, ampak stanje danes je popolnoma drugačno, skrivnosti so razstresene po celem svetu. In če prav vidim, ima Barbaric v lasti celo dve istega tipa, torej imajo kar enormno prednost.

Moderatorji in CM so pojasnili, da so se skrivnosti pojavile tudi v odvisnosti od tega, kje se dogaja največ vojn, oziroma kje je najbolj pestro. Že en sam pogled na samoposodobitvene karte da jasno vedeti, da se na matičnem Kju Barbaricov ne dogaja prav nič pretresljivega (K55 je v 71,69%ni lasti Barbarica in njihove akademije oz. podplemena -BS-), in da se na vseh drugih Kjih nahaja več plemen in da je na vseh drugih Kjih konkurenca mnogo večja.

Še slikovni material, iz katerega so jasno razvidna prevladujoča plemena na posameznih Kjih:

[SPOIL]
83019475.jpg
[/SPOIL]

Pa še karta, na kateri so označena top 15 plemena in pestrost po posameznih Kjih:

[SPOIL]
67371937.jpg
[/SPOIL]

Kot naslednjo stvar pa prilagam še seznam skrivnosti po lastništvu:

[SPOIL]
53822928.jpg
[/SPOIL]

Na zgornji sliki sem označila skrivnosti, ki se nahajajo na K44, matičnem Kju shopovcev, a niso v njihovi lasti. In ravno tu se lepo vidi bistvo skrivnosti, postavljene so bile tja, kjer je največja konkurenca in kjer se največ dogaja.

Toliko ste se že razpisali na to temo, moderatorji in CM so vam odgovarjali, a očitno niste zadovoljni z odgovori. Še več kot to, vsepovprek obtožujete in pljuvate po shopu, kot da so oni tisti, ki so imeli prste zraven pri postavitvi skrivnosti. Če vam način na .si ni všeč, se pritožite na višjo instanco, če še z njihovim odgovorom ne boste zadovoljni, pa pojdite igrat na .net ali travian, ali pa izberite tretjo, najboljšo možnost, prenehajte igrat tovrstne igre in raje več časa posvetite svojim družinam.

Za konec naj pa še pohvalim Egon Malija, eden redkih uporabnikov foruma z glavo na pravem mestu, katerega komentarje je užitek brati. Držim pesti, da prideš v ekipo :)
 
Last edited by a moderator:

DeletedUser

Guest
Kot drugo naj pa naslovim famozne skrivnosti, okrog katerih se pobijate že odkar so se pojavile. Verjetno je res, da so bile na začetku le na severu, ampak stanje danes je popolnoma drugačno, skrivnosti so razstresene po celem svetu. In če prav vidim, ima Barbaric v lasti celo dve istega tipa, torej imajo kar enormno prednost.

Moderatorji in CM so pojasnili, da so se skrivnosti pojavile tudi v odvisnosti od tega, kje se dogaja največ vojn, oziroma kje je najbolj pestro. Že en sam pogled na samoposodobitvene karte da jasno vedeti, da se na matičnem Kju Barbaricov ne dogaja prav nič pretresljivega (K55 je v 71,69%ni lasti Barbarica in njihove akademije oz. podplemena -BS-), in da se na vseh drugih Kjih nahaja več plemen in da je na vseh drugih Kjih konkurenca mnogo večja.


Toliko ste se že razpisali na to temo, moderatorji in CM so vam odgovarjali, a očitno niste zadovoljni z odgovori. Še več kot to, vsepovprek obtožujete in pljuvate po shopu, kot da so oni tisti, ki so imeli prste zraven pri postavitvi skrivnosti. Če vam način na .si ni všeč, se pritožite na višjo instanco, če še z njihovim odgovorom ne boste zadovoljni, pa pojdite igrat na .net ali travian, ali pa izberite tretjo, najboljšo možnost, prenehajte igrat tovrstne igre in raje več časa posvetite svojim družinam.

Se ne strinjam s tabo..prve skrivnosti so padale tam, kjer se ni dogajalo nič, bil pa je nekdo od shopa v bližini.. največ se dogaja okoli plemena TRM in BP.. Koliko skrivnosti je padlo v bližino BP ? Dve pa vedno zraven shopove vasi.. pa mi reči da je to naključje.. oziroma 3 ampak 3 je padla med B in BP ampak tam se ni nič dogajalo :rolleyes:

Vprašanja in odgovori o teh skrivnostih.... bila so vprašanja samo odgovorov ne.. in še vedno jih ni! Zanima me samo čas odštevanja.. kolker sledim ni nikjer o njemu nič zapisano...se mi pa poraja vprašanje:koliko časa bo potem odštevanje do zaključka serverja?mesec..dva..pol letaali morda leto dni?? Ali je določen ali ga bodo določili glede na izid? Vsi imamo občutek, da bo prilagojen glede na pleme, ki bo imel vse skrivnosti..

LP
 

DeletedUser

Guest
Zanima me samo čas odštevanja.. kolker sledim ni nikjer o njemu nič zapisano...se mi pa poraja vprašanje:koliko časa bo potem odštevanje do zaključka serverja?mesec..dva..pol letaali morda leto dni?? Ali je določen ali ga bodo določili glede na izid? Vsi imamo občutek, da bo prilagojen glede na pleme, ki bo imel vse skrivnosti..

Ne me prijet za besedo, se mi zdi, da bo moralo pleme, ki bo zbralo vse skrivnosti jih obdržati vsaj 24ur (ali 48). Približno toliko. Potem se bo svet avtomatsko zaprl.
 

DeletedUser

Guest
Moram pohvalit Brutesque za lepo spisan post, ker če ga ne bi ona bi ga jaz.

Kar se pa tiče SHOP povezanosti z Modi ste pa čisto patetični. Skoraj stavil bi se lahko da imajo več bannanih igralcev kot vsa ostala plemena, pa še to iz veliko manj utemeljenih razlogov. Ne trdim pa da so Mod-i na strani -B-ja. Kar bi po videnem lahko bilo veliko prej.

Nekateri veliko manj jočejo o nepravičnostih, zato pa toliko bolj igrajo.
 

ninja

Member
Reaction score
0
"Originalni sotoflow (forum mod) NI BIL NIKOLI v bashu. Za tem, ko je forum mod sotoflow predal račun naprej,"

nina, je pa uporabljal njegov račun za komuniciranje s posameznimi igralci :D kako potem ni igral, če piše poste iz računa? V času ko je bil mod, da ne bo pomote. Seveda je celo v opisu v profilu dodano, da ne igra. Lahko da res ne, me ne briga, samo ne nas farbat. Mod je imel dostop do računa bash, iz njega je pošiljal poste. To je dovolj velik sum, kajne?

seveda sem bil shopovec na s4 in sem ponosen na to, samo če je nekdo pripadnik neke skupine ali plemena še ne pomeni, da ne sme opozoriti na napake ki se dogajajo, sam ne gledam kje sem in čigav sem pa potem če mi delamo narobe, je vse ok....moji posti so neodvisni od tega, ker pa modi niso hoteli odgovorit (na začetku), se je kepa dvomov seveda zavalila in delno neupravičeno padla tudi po shop (samo posredno, da ne bo pomote). Moje vprašanje je jasno: ko so razdelili 24 skrivnosti v zgodnji fazi, takrat je imel največ ODA član -B-. 7 od 8 prvih skrivnosti pa je padlo na K44. Takrat se je snežna kepa zakotalila.

Sedanja karta pa ne odraža stanja od takrat, ko so se razdelile skrivnosti. Da imamo toliko ozemlja, je posledica prevzemanja aktivnih igralcev, kar kaže tudi naš ODA. Vse ostalo je demagogija in poskus ustavitve snežne kepe. Nimam nič proti shop igralcem, niti proti bash. Proti nobenem iz s8. Je pač igra. Sem pa proti temu, da se na jasna vprašanja izmikajo modi z odgovori na začetku, kasneje pa se z različnimi odgovori celo zapletajo in odgovori kažejo, da niso usklajeni ali pa da posamezniki ne poznajo pravil in odgovarjajo po občutku. Ravno zaradi tega so nastala nesoglasja. Ob profesionalni ekipi in jasnem vodstvu se to ne bi zgodilo.

Porazdelitev skrivnosti si pa poglejte na .net in bo vsakemu vse jasno. Samo na .SI ne deluje, vsaka novost je problematična.

Pričakujem še odgovor glede barbarskih na s7 in skrivnosti na s8. A je res zgolj naključje ali tudi na s8 ni nekdo znal nekaj nastavit v igri? Ker koliko vem iz .net tudi na pojavljanje barbark in bonusk nimajo vpliva ne modi ne CM. Kako je pa v slovenskih peskovnikih?
 

DeletedUser

Guest
Se ne strinjam s tabo..prve skrivnosti so padale tam, kjer se ni dogajalo nič, bil pa je nekdo od shopa v bližini.. največ se dogaja okoli plemena TRM in BP.. Koliko skrivnosti je padlo v bližino BP ? Dve pa vedno zraven shopove vasi.. pa mi reči da je to naključje.. oziroma 3 ampak 3 je padla med B in BP ampak tam se ni nič dogajalo :rolleyes:

LP

Malo poglej na karto in boš videla, da so BP zaokroženi z SHOPom. Nobenega ne more presenečiti, da če padajo v bližini od BP, da so potem tudi v bližini od SHOPa...
 

DeletedUser

Guest
samo kratek komentar

jaz osebno nisem nikjer pisal o SHOp..dejstva so pač taka in nikjer kjer sem prijavljen in sem spremljal kako se deli skrivnosti ni bilo tega kakor na slo sceni..zarad mene je lahk na severu pleme B ..al shop ..al pa merkator... tud če bi jih na jugu tako metal bi imel pripombe..
enostavno je bilo nekaj narobe in se pač skrivnosti niso pojavljale tako kot na ostalih serverjih

če se pa lih menimo o shop je pa edino, da vam ni za zaupat ker očitno besda zavezništvo vam ne pomeni nič..
 

DeletedUser

Guest
nina, je pa uporabljal njegov račun za komuniciranje s posameznimi igralci :D kako potem ni igral, če piše poste iz računa? V času ko je bil mod, da ne bo pomote. Seveda je celo v opisu v profilu dodano, da ne igra. Lahko da res ne, me ne briga, samo ne nas farbat. Mod je imel dostop do računa bash, iz njega je pošiljal poste. To je dovolj velik sum, kajne?

ninja, na to trditev veš, da ti ne morem dati odgovora, niti ne morem preveriti, če je resnična. Lahko ti le povem, da po mojem takratnem vedenju kot sovodja shopa forum mod sotoflow ni bil na računu, z njim nisem imela nobenih kontaktov, imela sem jih z njegovim naslednikom, katerega se tudi spominjam iz si4. Pa četudi bi še bil takrat forum mod sotoflow na računu, nikakor ni imel dostopa do shop konfe, niti jaz nisem imela njegovega skypa in nikakršnih koli drugih kontaktov. Tvoje insinuacije o povezavah shopa z ekipo vp so milorečeno grda propaganda in si jih shopovci ne zaslužijo.

Trdiš tudi, da je stanje drugačno kot takrat, ko so se pojavile skrivnosti, pa čeprav zavito v celofan, trdiš tudi, da ste imeli takrat manj ozemlja. Sem spremljala samoposobitvene karte tudi takrat, ko so se prvič pojavile skrivnosti in moram reči, da ste že takrat imeli veliko prevlado nad svojim Kjim, daleč večjo kot pa katero koli drugo združenje plemen na katerem koli drugem Kju.

Ne trdim, niti ne morem trditi, da je vse tako kot mora biti pri postavitvi skrivnosti. Ampak to je stvar ekipe vp, in ne enega ali dveh plemen na si8. Jaz sama sem odnehala z igro v neki meri tudi zaradi tega, ker sem mnenja, da ekipa ni tako profesionalna kot bi morala biti, sploh za igro, v katero sem vložila kar nekaj denarja preko nakupa premiuma. Tako da zopet ponavljam, če niste zadovoljni z odgovori in utemeljeno sumite na "foul play", potem se pritožite direktno na Innogames. Mislim, da je kristalno jasno, da je slovenska ekipa povedala, kar je mislila povedati na to temo in da se na tej stopnji zadeva ne bo razrešila.

Nisem se zato prijavila na forum po vsem tem času, da bi se prepirala s komurkoli, vse kar sem želela povedati je, da so vaše obtožbe na račun shopa neutemeljene in mečejo slabo luč na vse prejšnje, sedanje in bodoče shopovce, česar si pa ne zaslužijo. In Mungo, preberi si prosim ninjine poste, pa boš videl, da niso tako nedolžni kot se zdijo na prvi pogled. Je pač dober govornik in že zna obrniti besede tako, da ne bo šel v direktno obtoževanje, a bistvo bo pozornemu bralcu jasno.
 

DeletedUser

Guest
Algoritem ne izbira med kontinenti, niti polovicami. Gleda manjše koščke karte, in prioritizira kraje, kjer se veliko dogaja, oziroma je veliko različnih plemen, prav tako pa pazi, da je vse skupaj zelo naključno,


hmm potem res nevem zakaj je to prišlo na k44, ker največ se je dogajalo na k55 ko je bilo S-A in -B- to se je še največ na s8 dogajalo sam tolko;)

Sploh pa nismo v -B-ju krivi če smo edini kakšno akcijo naredili in spucali igralce...
 
Last edited by a moderator:

DeletedUser

Guest
Malo poglej na karto in boš videla, da so BP zaokroženi z SHOPom. Nobenega ne more presenečiti, da če padajo v bližini od BP, da so potem tudi v bližini od SHOPa...

pa kaj je stabo?

jaz sem v BP! in skrivnosti ne letijo k nam v vas! in tudi ne v bližino nas! pa so tam ves čas akcije! poleg vsega ima BP vojno z SHOP.. TOREJ SKRIVNOSTI LE NE PADAJO TAM KJER JE NAJVEČ AKCIJE
 

DeletedUser

Guest
Nisem trdil, da skrivnosti tam padajo, kjer je akcija. Hotel sem samo povedati, da ce so okoli skrivnosti SHOPovci to ne pomeni, da je zaradi njih skrivnost tam. SHOP in BASH so porazdeljeni po 3K tako da je logicno, da so v blizini vecih skrivnosti.
 
Top